EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 22.05.12 21:00

Show napušta Grofica Lidia

Grofica Lidia
----------------------------------------------
Pantomimičar
Casper
Been



Croato
----------------------------------------------
Kruno
randajad
ESCBigFan
asteroid
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 15:44

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 2ypk8bs

Krunosllava - Dobar DAN i dobro došli u drugu sezono X Factora
prije nego što počnemo imamo goste, prvi je Kruno koji je bio kandidat u prvoj sezoni i on je pobjedio


The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 2557v9l
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 15:52

Krunosllava - Poslušali smo Krunu i kodi-a
naš žiri će nam sada nešto reći za početak


Leo - Kao prvo kad sam video pesme koje ce pevati takmicari bio sam odusevljen jer su svi do jednog pevali pesme iz mog top 5 ove godine.Vecina kandidata je bila solidna s tim sto su neki malo podbacili dok su drugi napredovali u odnosu na ranija izdanja.Sve u svemu bice teze nego ikad raspodeliti kartone ovog puta.

Bebi - Moj opšti utisak cele večeri je da kandidati koje sam imao prilike da ocenjujem su mnogo lošiji nego predhodna dva kruga. Možda jednostavno toku nedelje nisu bili raspoloženi pa eto desila se i loša pevačka nedelja. Mogu oni to mnogo bolje!

kodi -Eto za početak žao mi je što je sve stalo i što je zbog svakojakih obaveza broj kandidata spao na tako malu brojku.Ne mogu prežaliti odustajanje Tincheya kojeg sam vidio kao pobjednika, a žao mi je i Lunketa u kojem sam osjetio da ima potencijala za jedan pravi nastup.Naravno da mi je najviše žao mog kandidata Goxyja. Ali kako je tako je posvetimo se onima koji su ostali.

Pantomimičar - Dobro veče svima koji nas gledaju. Moram da izrazim žaljenje što smo večeras u znatno manjem broju, ne znam iz kojih razloga. Takođe mi je žao što je Grofica izbačena prošle nedelje. Što se tiče večerašnjeg showa, u poređenju sa prethodna dva, večerašnji je najlošiji. Neću biti previše grub ako ću reći das u večeras takmničari razočarali. No, nadam se da će biti bolje sledeće nedelje.Takođe apelujem na mentore da povedu računa o odabiru pesmama za svoje takmničare, jer ne vidim nešto njihovo zalaganje. Takođe, ne znam što takmničari prilikom snimanja ne koriste karaoke verziju, kad već postoji. Ne bih da dalje dužim sa uvodom, nego krenimo sa preslušavanjem.
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 16:08

Krunosllava - pa bilo bi vrijeme da počnemo

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 2ex4nmc
Pantomimičar –Dobra pesma, ali mislim da je za tebe pogrešna. Prvo, od tebe se očekuje da imaš bar upola dobar i jak glas kao Kaliopi. Ti si zvučao mlako, ravno i isto od početka pesme pa do kraja. Ne čuje se razlika u jačini, izrazu i dinamici na početku pesme i na kraju. Intonativno si kao i uvek dobar, nema nekih grešaka, ali mi para uši neka imrovizacija na tri mesta (pola tvoje spije VO MENE; novo rajanje SO MENE i opet na pola tvoje spije VO MENE) koja se uopšte ne uklapa u pesmu. Ne znam zbog čega si tako pevao, kada si ostatak pesme otpevao kako treba, tako da ti je očigledno sve bilo jasno. Ti imaš lep glas,ali mislim da ti je ova pesma preveliki zalogaj jer zahteva jak glas i jako puno energije.

Leo -Po meni petoplasiranu pesmu pesmu ovog ESC-a otpevao nam je Bilby.Necu kruziti i odmah cu reci da se Bilby nikako nije smeo upustati u borbu sa ovom pesmom.Slab u strofama u refrenima je situacija malo bolja.Visine nisu zvucale bas najbolje .Definitivno najslabiji krug do sada za Bilbya .Sledeci put mentor treba da obrati paznju na izbor pesme jer Bilby glasom moze daleko da stigne sa pravim pesmama.


Bebi - Jao…opet jao…i još jednom jao. Prevelik zalogaj je Kaliopi, ne sviđa mi se izvedba u prošlim emisijama si bio među boljima to se može primetiti. Bolje da si izabrao neku jednostavniju pesmu, ovako si totalno izgubljen kao da ne znaš da l’ si pošao ili došao.


The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 N6t9o7

Pantomimičar - Mislim da si ti pogrešio profesiju. Možeš biti showman i bez pevanja. Dosta energično otpevano, puno izraza, malo, malo pa tačno, glavnom u refrenu, sve u svemu, imaš energije za sve ostale takmničare. Ne znam dokle ćeš dogurati, jer te publika očigledno voli, ali kažem, mani se pevanja, budi voditeljka, igračica, modna kreatorka, to je I ovako sad u trendu . Very Happy

Leo - Na redu je dosla i pesma iz Turske ,cetvrtoplasirana po meni sa ovogodisnje Evrovizije.Definitivno najbolji nastup Hayrole do sad gledajuci prva tri kruga.I dalje ima gresaka gde ih ne bi trebalo biti ali je ovaj put sve bilo mnogo smirenije sa sasvim dovoljno energije. Nadam se da ce u sledecem krugu a znam da ce ga biti sve biti jos bolje.

kodi -Prvo čestitam što si spletom okolnosti završio u top 5.Ali tvoje je mjesto tu da ostaneš 5.Slušajući tvoju izvedbu napokon sam imao dobru nuždu.Hvala ti na tome.Ovo nije parodija,jednom sam te poštedio od kartona da vidim hoćeš li napokon otpjecati nešto bolje,ali sad vidim da to ne ide.Pozdrav Divo i hvala na sudjelovanju.Najbitnije da si do kraja ostao poseban,makar nekad i ta posebnost ima granice.Okušaj se u nečem drugom..


The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 T5socw

Pantomimičar - Bolja nego prošle nedelje. Opet zameram, kao i tvojim kolegama, što ne pevaš karaoke verziju. Takođe, ne znam što nisi nasnimila celu pesmu, koja traje 3 minuta. Što se tiče pevanja, i dalje ne čujem neku energiju, ali ajde, ova pesma ne zahteva toliko, za razliku od “Ja sam za ples”. Dobro odabrana pesma, pa je sveukupni utisak, da si večeras u nekoj zlatnoj sredini..

Bebi - Prošli put si debitovala i tad si kod mene uspešno prošla. Ovog puta mi se ne sviđa izvedba, bez energije si kao da nisi jela 3 dana. Pesma je jednostavija, dve note u tri reda, pa bi u principu i trebala da se snađeš u izvedbi, ali ipak to se nije desilo.

kodi - Ti koda se bojiš svog glasa.Sve je to nekako tiho mlitavo nemaš sigurnosti.Nabio sam uho na zvučnik da uopće nešto čujem,a i to što sam čuo nije me posebno osvojilo.Vjerujem da ćeš ovaj krug proći ali daj napokon onda neku pravu izvedbu ukoliko želiš biti kandidat za finale jer sada još nema nekih naznaka po mom mišljenju da bi se tamo mogla naći.Raspali po nekoj pravoj pjesmi.


The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Xfoh6u

Pantomimičar -Ne znam zašto opet ne pevaš karaoke verziju, kada sam siguran da za ovu pesmu postoje karaoke. I prošli put si pevao isto uz Cher... Ne vidim razlog zbog čega ne pevaš karaoke. Što se tiče večerašnjeg nastupa, zvučalo mi je stegnuto, bez emocije, na momente jako iseckano. Intonativno tu negde, to nije strašno, ali izraz u pesmi, emocija i muzika je izostala. A i čuje se da ti je pesma bila malo visoka, naročito na kraju. I dalje mislim da ti je prvi nastup bio daleko najbolji, i da si od prve večeri ili nazadovao ili su ti davane pogrešne pesme.

Bebi - Neko moje mišljenje je da ti ova pesma ne leži, fali mi tu nešto. Kao da si se gušio dok si pevao ovu pesmu. Treba tu vise energije i plus da bude pesma koja će ti odgovarati, jer ovde na trenutke oseti se neka vrsta bola u glasu kao da te nešto boli ono kao kad ti stanu na nogu.

Leo - Po meni najbolju pesmu ovog ESC-a Croato je bolje izneo u strofama nego u samim refrenima nego u samom refrenu jer mu je bio previsok i preveliki zalogaj za njega.Kad se sve pogleda skupa solidna izvedba sa odlicnim i ponegde losijim momentima.Znam da moze i bolje jer sam cuo Croata vec kako peva ovu pesmu i tad je sve izgledalo mnogo bolje.


The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 2cz5150

Pantomimičar - Moram priznati da me je odabir pesme iznenadio. I ti ne pevaš karaoke verziju, ali mogu da razumem jer pevaš duet, pa ti je drugi glas potreban. Što se tiče nastupa, ne sviđa mi se odabir pesme, jer ovu pesmu jedan glas ne može da peva, jer je refren ceo u tercama, i prosto glupo zvuči bez drugog glasa. Počeo si jako nesigurno, pa kako je pesma tekla tako si se popravljao. Takođe, nije mi jasno koji si ti glas pevao kada pevaju istovremeno i Jonsi i Greta, jer na momente pevaš mušku deonicu na momente žensku. Odabir pesme je bio loš, to mi se ne sviđa, a ti si bio lošiji nego prošle nedelje, ali bolji nego prvi put, dakle neka sredina. Opet, imao si malo kredita kod mene od prošle nedelje..

kodi -Dopala mi se izvedba, što zato što volim tu pjesmu što zato što si ju ti solidno izveo.Nije to izvedba kakva je bila prošli krug koja ostavlja bez teksta niti loše kao u prvom neki prosjek.Očekujem da ostaješ imaš lijepu boju glasa i da ne duljim mislim da i večeras nastavljaš dalje.

Leo - -Nakon Croata koji je pevao najbolju Cvjecko peva po meni drugoplasiranu pesmu na ovom ESC-u.Moram priznati da se nakon prve emisije gde sam mu dao crveni karton nisam ocekivao mnogo svetliju buducnost u ovom takmicenju za Cvjecka.Medjutim da li zbog izbora pesama ili njega samog napreduje iz kruga u krug. U ovom krugu je jednostavno bio vise nego dobar u refrenu odlican.Visine je prilagodio sebi tako da je zvucilo ok .Jedina greska je kraj al sa tim bi se retko ko izborio na pravi nacin.



Zadnja promjena: Marijo; 11.06.12 16:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 16:22

Pantomimičar - Večeras mi je izuzetno teško da podelim kartone, jer ste svi manje više bili izjednačeni. Niko se nije preterano izdvojio, nego ste svi bili osrednji.
Zeleni karton prvi put moram da poklonim, jer ga večeras niko ne zaslužuje. Ove nedelje ga dajem Cvjećku i to zbog stare slave i kredita koji je zaradio u prošloj emisiji, kad je bio u mom top3. Najviše ga je upropastio odabir pesme (kao i većinu večerašnjih kandidata), ali pošto znam da može bolje, nadam se da će sledeće nedelje opravdati moje poverenje.
Crvene kartone večeras dajem Divi i croatu. Bila je u igri i Nymeria, ali kod nje vidim mali pomak od prošlonedeljnog nastupa. Nijanse su odlučile, pošto kao što sam rekao, večeras ste svi bili osrednji, a vi ste mi bili nekako najslabiji. Ali imate vi jako glasačko telo, tako da ne verujem da ću nekome biti dželat večeras.

Leo - Zeleni karton ovaj put dajem Nymerii iz vise razloga, jedina je dama, moj je jedini kandidat,a i ono najvaznije odlicno je otpevala ovu pesmu i podsetila me na Maru iz najboljih dana. Nymeria definitivno ima x factor koji se trazi i mozda najvise sanse za uspeh od svih kandidata.
Za crveni karton sam se troumio.Cvjecko mi je definitivno bio najbolji u ovom krugu i njega sam odmah ostavio sa strane. Bilby je nazalost bio najslabiji u ovom krugu i najmanje je pokazao iako znam da on to moze i mora bolje.Tako da prvi crveni karton ide njemu. Za drugi crveni karton sam se dvoumio izmedju Croata na jednoj i Hayrole na drugoj strani. Prvi koji je i dalje solidan drugi koji je imao najbolju izvedbu do sad i koji je napredovao u odnosu na prosle emisije. Ovo mi je bila najteza odluka od pocetka takmicenja a ono sto je presudilo je to sto znam da ce takmicar kojem cu dati crveni karton verovatno dobiti samo taj jedan i proci sigurno u sledeci krug,izbor pesme... Male nijanse su odlucile. Ovog puta nazalost crveni karton ide Hayroli za kojeg verujem da ce jos vise napredovati u sledecoj emisiji .

Bebi -Zeleni karton od mene dobija moj kandidat Cvjećko, on nikad do sad od mene nije dobio a i red bi bio da dobije sada pošto mi je favorit sedmice, da napomenem da mi je i Diva otpevala najbolje do sada! Bravo rozalije moje razvalille ste ove nedelje! :-*
A sad…onaj malo neprijatniji deo. Ja lično ne volim da ih delim, neki to vole i uživaju u tome. Ali jbg, igramo po pravilima igre. O sudbini 2 kandidata koji će dobiti crveni karton, nijanse su odlučivale u ovome. Najlošiji ove sedmice bio mi je Bilby i on dobija prvi crveni karton. Između druga dva kandidata je bila mrtva trka, ali odluka je pala da crveni karton dobija Nymeria jer je Croato ipak trunčicu bio bolji i pevao je težu pesmu.


kodi Svoj crveni karton bez puno razmišljanja dajem Divi nemam ga što posebno elaborirati osim da je definitivno najlošiji od kandidata koji su ostali i iskreno neda mi ga se slušati više kako mrcvari pjesme i uvijek mi je nelagodno dok dobijem njegovu snimku što moram zatvoriti prozore spustiti rolete i pogledati jeli cimer u blizini da na brzinu poslušam to jer bi vjerojatno svi oko mene koji bi ovo čuli mislili da sam malo mentalno zaostao.Drugi crveni karton dajem Nymeriji jer mi Cvjecko ipak ima nastup od prošlog kruga koji mu je kod mene još ovaj put plus kod nymerije još nisam dobio takvo što ali uvjeren sam da ispada Diva tako da ona ima šansu dokazati se u sljedećoj emisiji.
S druge strane zeleni karton je dilema između Croata i Bilbyja .Obojica su mi ovaj krug izvrni i ponosan sam na njih.Svoj zeleni karton dat ću Bilbyju jer on marljivo radi od prve emisije i ponosan sam na njega,sluša savjete surađuje i ovo je najmanje što mogu učiniti za njega.Ionako se više ne prenose kartoni a vjerujem u prolaz obojice kandidata ali ovo je moj poklon njemu.
Najbolji ste momci moji,volim vas.

.
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 16:25

Krunosllava - a evo i konačne liste žirija

Cvjećko +2
------------------------------------------------------------------------
Bilby -1 (-1-1+1)
Nymeria -1 (-1-1+1)
Croato -1
Diva Hayrola -3

Svi osim Cvjećka su bačeni u rupu!

SAMO ISPADA GLASANJE MOŽE POČET sistemom 4,3,2,1


Zadnja promjena: Marijo; 11.06.12 17:21; ukupno mijenjano 1 put.
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 16:29

Sljedeca TEMA - DOMAĆA GLAZBA (2000-2012)
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Marijo 11.06.12 23:12

u srijedu navečer su rezultati Smile i da 4 se daje najboljem Smile
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  LIVE SHOW - Page 2 Empty Re: The X Factor vol.2 - LIVE SHOW

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.