EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The X Factor vol.2 - Iza ekrana

2 posters

Go down

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana Empty The X Factor vol.2 - Iza ekrana

Postaj by Marijo 06.05.12 0:14

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 23mkaj5

- Ovo je tema za pregled tjedna koju sam dodjelio Beenu
- ovdje piše samo Been
- logo malo kasnije
- komentirate u http://www.eurosongforum.com/t2468p120-the-x-factor-vol2-prijave-zdrijeb-komentiranje
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana Empty Re: The X Factor vol.2 - Iza ekrana

Postaj by >>Been<< 15.05.12 0:00

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 23mkaj5

S obzirom na to da je Jasmin prinudno napustio natjecanje, Stipe će ove sedmice biti sam u studiju. Prokomentirat će sve pjesme, mentore, voditelje, izvođače, ali i otkriti za koga je glasao.

U četvrtak !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana Empty Re: The X Factor vol.2 - Iza ekrana

Postaj by >>Been<< 17.05.12 17:38

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 23mkaj5

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 2vmszuc

Dobar dan, drage pjevačice i pjevači. Dobar dan velecijenjena Helio ! Mislili ste da ćete me se tako lako riješiti ?! Smile Kako smo vas ranije i obavijestili, nakon što je petu sezonu svog showa priveo kraju, vaš Stipe neumorno nastavlja raditi. Ovaj put sam dobio poziv na saradnju od strane organizatora X-Factora, koji sam objeručke prihvatio.
Moj zadatak u ovoj emisiji je da porazgovaram s nesretnikom kojeg eleminiramo iz showa, ali i da dam kratki osvrt na sve nastupe u protekloj sedmici, baš kao i na mentore i njihove odluke. Kako smo ove sedmice pored dva odustajanja, ostali lišeni kandidata koji nas napušta, u ovosedmičnom showu samo ću komentirati ono što su naši kandidati radili tokom zadnjih sedam dana. Pa krenimo redom,

Bilby
Bilby je nešto odcvrkutao i valja biti iskren, pa priznati da se nije baš nešto pretrgao od posla. Ne bih ja ovdje puno komentarisao jer ne bih želio probleme sa Državnim pravobranilištvom za djecu. Interesantno, nazalno, hormonski nepopravljivo. Bilby - zadovoljio !

Croato
Prvo velike, ogromne, nesagledive kritike zbog apsolutno bezrazložnog i vrlo ružnog odustajanja pomenutog kandidata. A sad da vidimo šta je to Croato pjevao zadnje sedmice. Hmm... Prvo, pjesma je jedna od onih na kraju kojih se svi zagrle i pjevaju pjesme o miru i ljubavi između naroda i narodnosti, a Croato ju je donio s energijom Patrika Morske Zvijezde. Dakle, pomalo pretjerano energično i eksplozivno, do mjere da bi se i ovi iz Agencije za atmosku energiju mogli pozabaviti Croatovom izvedbom.

Cvjećko
Ma šta je ovo, jebemu miša ?! Na šta se to ovaj čovjek svirao ? Na frižider ili na tuš-bateriju u tuš kabini ?! Na stranu to što snimak zvuči kao diplomski rad radio amatera iz Bocvane, Cvjećko je pjesmu izveo sasvim pristojno. U nekim se dijelovima raspao kao Čehoslovačka (mirno i bez puno frke), ali su se stvari, kako je pjesma odmicala, vraćale na početne pozicije. Bacili su ga u jamu, prvenstveno jer je snimak imao rezoluciju i zvučnost svemirskog toaleta.

Goxy
Dobra je vijest da se ova mlađa ekipa ovog X-Factora definitivno odlučila da nas upozna s činjenicom da oni jako vole mir, ljubav i poštuju sve, pa i najsitnije različitosti. Ono što nije tako dobra vijest je činjenica da se meni od toga povraća k'o od prokisle sarme. Što se Goxanovog pjevušenja tiče, moram reći kako je on ovdje u nekoliko navrata prilično "skemuknuo" tako da se cijeli nastup očito sveo na izbjegavanje ovih trenutaka na kojim dođe do vriske i cike, i onih drugih nešto boljih.

Lunke
Da vidimo kako je to Lunke pripremio - "(dan prije deadlinea) Lunke : Idem ja snimiti tu svoju pjesmicu, da me više ne smaraju i ne dosađaju. (10 minuta kasnije) Lunke: Fuj, ovo zvuči grozno. No, zaboli me. Šaljem ovo. Neću se još i s tim zamarati". Upravo na taj način Lunke je uspio stvoriti daleko bolju izvedbu od većine drugih koji su se viješali o mikrofone i zvučnike ne bi li zvučali, ako ništa, kao homo sapiensi. Lunke je naravno popljuvan - zašto, ne zna se !

Diva Hayrola

Diva k'o Diva. Stvorila paniku, digla buku, pa smo svi mislili da će njeno pjevanje zvučati kao paljenje omanje amaterske letjelice na mlazni pogon. Kad ono, jako dobro. A sad ću vam reći i zbog čega. Meni je puna kapa ovih umjerenih, smjernih nastupa na nivou prosječnog kandidata sa audicije za Idola. U ovom nastupu je toliko užasa, avangarde, vriske, cike, pjevanja, dopjevavanje, falša i uspješnih tonova da je slušanje ovog mog zakletog i mrskog neprijatelja, konačno i barem na sekundu, predstavljalo užitak.

Jasmin
Bravo Jasmine ! Stipe je upravo ustao sa svoje minijaturne stolice i aplaudira koliko može. E sad se vi pitate zbog čega ovaj hrčak aplaudira Jasminu koji je pjesmu iskasapio kao da mu je crni neprijatelj ?! E pa zbog toga što je on tako slatko i pošteno poslao k vragu sve ustaljene formate pjevanja, nestao u moru falša iz kojeg, čini mi se, ni dan danas nije u potpunosti izronio, ali do samog kraja je ostao vjeran sebi i svom pjevanju odnosno onom što je od njega ostalo. BraFo !

Tinchey
Ok ! Neka neko kaže vlasniku ovog gromkog tenora da se makne ispred mikrofona i pusti našeg skičavog, vrisakvog Tincheya da otpišti štogod... Molim ?! Ovo je Tinchey ! Wtf ?! Ja sam još uvijek u velikom šoku. Čovjek je očigledno nešto uradio na re-masteringu ove pjesme jer ovo zvuči profesionalnije, kvalitetnije, i intonativno uvjerljivije od cijelog diskografskog obima Jelene Karleuše. Uglavnom, predložio bih drugim kandidatima da na svaki način sabotiraju Tincheya jer je on momentalno najbliži tome da obriše patos svima ostalima.

Grofica Lidija

Srećom pa je Tanja Savić već izrodila čedo iz utrobe tako da je svaka mogućnost natalnih komplikacija uslijed slušanja "Gdje ljubav putuje" u izvedbi naše Lidije, uspješno otklonjeno. Ako je ovo što smo čuli - gdje ljubav putuje, onda bih ja radije putem mržnje, zla i nakaradnih osjećanja. Mada, ne mogu sakriti emocije prema ovoj djevojci i njenoj volji da učestvuje u ovom natpjevavanju. Grofici Lidiji predviđam brzo ispadanje jer će je klanovi i razni dogovori udaljiti i iz ovog showa.






MENTORSTVO

Leo
Leo je u potpunosti ostao vjeran sebi. Stalno hvaljenje, izostanak bilo kakve kritike i pokušaji da svima kaže - kako je važno sudjelovati i kako su svi dobri. Pored toga, čuli smo da je Bilbya usporedio sa vjevericom, Jasmina nazvao poljoprivrednim radnikom, a Divin milozvučni tenor komparirao je s usisivačem nepoznate marke. Ono što mi se ne sviđa je to što Leo u svojim komentarima stalno prepričava pjesme, kao da smo mi svi gluhi, pa će on sad da nam opiše šta se to tačno desilo.

Kodi
Joj Kodi ! Ako se Leo trudi i inzistira na tome da su svi "odlični i imaju dobar glas", šta onda reći za tebe. Tebi su skoro svi duboki, muzikalni i imaju osjećaj za ritam, osim, naravno, DIve kojoj si, kako to samo lucidno primjeti, zamjerio što je nekog ili nešto oderala tokom pjesme. Jasminu si dao zeleni karton jer je imao burnu sedmicu na fakultetu, a ono što ti ne mogu oprostiti je to što si Groficu Lidiju nazvao "Marom dva koja je bolja od originalne Mare" što je svetogrđe i teški grijeh !

Pantomimičar
Ovaj čovjek je muzički kiritičar (ili bi to želio postati), pa mu neću zamjeriti potenciranje te muzičke terminologije. Te su falševi, te usponi, te padovi, te ovaj ili onaj glas. No, sve u svmeu, komentari ovog čovjeka su nekako racionalniji, konkretniji od ostalih. Kad pročitam to, imam utisak da sam prenio neku informaciju za razliku od ostalih.

Bebi
Pored, sad već standarnih nastojanja da se svi pohhvale i nahvale, Bebi je imao dosta dobru sedmicu. Pokušao je spasiti Divu jer je, opravdano, strahovao od plitkog i ne baš najboljeg shvatanja njenog umjetničkog ekscesa, a stigao se i našaliti sa Lunekovom simpatičnom poteškoćom oko slova R, jasno nam reći ko mu se od kandidata sviđa, a koga smatra lošim. No, čak ni argumentovana i jasna kritika nije naišla na prijem kod nekih forumaša što dovoljno govori o njima, ali i o snazi Bebijeve riječi.






To je to od mene, za ovu sedmicu. Slijedećeg četvrtka s nama će biti i kandidat koji napusti takmičenje, stoga nas nikako nemojte propustiti.


>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana Empty Re: The X Factor vol.2 - Iza ekrana

Postaj by >>Been<< 27.05.12 21:11

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 23mkaj5

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana 2vmszuc

Dragi moji, dobra vam večer i dobro došli Iza ekrana velikog X-Factora. U protekloj sedmici smo se oprostili od jednog sjajnog kandidata - naše Grofice Lidije. Pa eto meni razloga da ovu djevojku ugostim i s njom raspravim o svim aktuelnim X-Factorovskim dešavanjima.

STIPE : Pozdrav Grofice Lidia. Prvo mi reci kako si podnijela svoje ispadanje ?!
GROFICA LIDIJA : Pozdrav svima a najviše tebi Been. Iskreno jako dobro sam podnjela ispadanje jer se nisam nadala da ću uopće proći i prvi krug. Drago mi je što sam bila i u ovom showu. I ovom prilikom želim zahvalit svima koji su glasali za mene jer ipak mi je drago ćut da se nekom sviđa moje pjevanje i naravno želim zahvalit mom mentoru Bebiju. Iako nisam baš popularna osoba na forumu i moje pjevanje nije baš nešto posebno znala sam da neću daleko doći, al svejedno to mi ne smeta.

STIPE : Šta misliš, šta je bio glavni uzrok tvog ispadanja iz showa ? Mnogi kažu da je Croato više lobirao kod ljudi da glasuju za njega. Šta ti kažeš ?
GROFICA LIDIJA : Hmm, znam što se priča zbog čega sam uopće upala u rupu, al zapravo ja mislim da se ljudima nije svidjelo moje pjevanje i to je glavni uzrok mom ispadanju. Što se tiće Croata stvarno neznam šta reći jer tog čovjeka ne poznam, al vidim da mu je stalo do pjevanja i zato je vjerojatno lobirao kod drugih. Njega ipak svi znaju više nego mene pa pretpostavljam da se i tako glasalo iako mislim da nije fer jer se tu gleda pjevanje a ne ko koga više poznaje. Ja nisam nikog nikad molila da glasa za mene pa nisam ni u ovom showu. Nemam tu više šta reći.

STIPE : Otkrij nam zbog čega si se prijavila na ovaj show. Šta je bio tvoj primarni cilj i je li on ostvaren ?
GROFICA LIDIJA : Prijavila sam se na ovaj show jer me Kodi nagovorio...iskreno nisam htjela al bio je uporan i nagovarao me sat vremena i kad je reko da ću dobit šteku od njega iz Srbije kad bude išao samo da se prijavim, ja sam naravno pristala..hehe a znate ja i pušenje ko bi to mogao odbit ja sigurno ne...hehe nije još to izvršeno al će bit nadam se uskoro i to će mi doć zapravo više ko poklon za rodendan...jer sam nakon prve pjesme shvatila da mi se svida pjevat i drago mi je kad me neko pohvali, al i kad dobim lošu kritiku da vidim što moram popravit...

STIPE : I šta misliš, ko ima najveće šanse i najveće kvalitete da pobijedi ?
GROFICA LIDIJA : Kolko sam čula nekako mi je najbolje zvučao Tinchey i mislim da će on pobjedit, iako mislim da ni Bilby nije loš...ma super ste svi samo tak nastavite...

STIPE : Misliš li da je za pobjedu u showu potrebno, pored glasovnih, imati i neke lobističke sposobnosti ?
GROFICA LIDIJA : Iskreno mislim da je više potrebno imat neke lobističke sposobnosti nego glasovne...al to ne želim komentirat...

STIPE : Šta misliš o ovim mentorima ? Kako si ti zadovoljna svojim mentorom i šta očekuješ od njih u budućnosti ?

GROFICA LIDIJA : Mentori su super nemam šta lošeg reči o njima. Sa svojim mentorom sam jako zadovoljna jer ipak je on najbolji...<3
A sad baš o budučnosti nemogu puno reći osim da nek budu kakvi jesu i sad samo naprijed dečki...

STIPE :Reci mi, za koga ti lično navijaš i glasaš u nastavku showa ?
GROFICA LIDIJA : Eto tu ću ipak ostat pri svom mišljenju da mi je Tinchey najbolje zvučao i navijam za njega za sad nadam se samo da će i dalje dobijat odlične pjesme koje mu leže i koje bi mogao super otpjevat...Smile

STIPE : Grofice, hvala na ovom kratkom razgovoru "Iza Ekrana". Želim ti puno sreće u nastavku karijere. I, moram ti otkriti da si ti bila jedan od Stipinih favorita.

GROFICA LIDIJA : Hvala tebi Been i šaljem ti puno pozdrava. Drago mi je čuti da sam bila nekom favorit,a pogotovo njemu...hehe Smile <3
Pozdrav svima


A sad da vidimo kako ste vi pjevali. Ovaj sam vas put odlučio malo uspoređivati. U zagradi stoji ime zemlje s aktuelnog Eurosonga na čije ste me izvedbe podsjetili.

Bilby - ( Norveška )
O-o-o-o-ouh ! Joj ovo me smorilo. Pjesma je bukvalno definicija dosade. Bilby tamo nešto priča, govori, ciči, vrišti. Hajde, da ne budem pregrub - ovo je bilo loše !

Nymeria - ( Danska )
Draga Nymeria, ovo ne da je bilo ok kako pjesma kaže , već je bilo sjajno. Ovo je podsjetilo na još uvijek nedostižnu Marinu izvedbu. Simpatično, dirljivo, zabavno. Tvoj dolazak je djelo više sile. Hvala ti !

Cvjećko - ( Irska )
Dobra je vijest da je Cvjećko prešao na neku malo pametniju opremu za snimanje. Sa druge strane, loša je vijest da je izabrao rijetko dosadnu i bezveznu pjesmicu koju bi otpjevala i mamurna glasačice Socijalističke partije Srbije.

Goxy - ( Turska )
Goxan je ovaj put pobjedio čak dva neprijatelja. Prvi je njegov mentor koji ga je sabotirao s pjesmom koja ne pripada zadanoj temi, a drugi je njegov glasić koji je ovaj put zvučao kudikamo bolje. Goxy je čak pronašao i mjesta da pokaže "mišiće". Bit će nešto od njega. Makar mornar.

Lunke - (Kipar )
Lunke je zvučao kao program Radio Drine. Nešto krči, šušti, pa onda onaj glas koji kao da stiže iz prijateljske Dominikanske Republike. Sve u svemu, ovo me po muževnosti vokala, po dubini glasa i ritmičnosti same pjesme posjetilo na neprikosnovenu predsjednicu udruženja žrtava falša - Ivi Adamou !

Hayrola - (Bugarska)
Ovo je tako energično, prepuno svega i svačega, da me jako podsjetilo na dorendedonajku Sofi Marinovu i njen festival vriske u drugom polufinalu. Da stvar bude potpuna, pored jednog vriska na samom kraju fali i malo priotehnike. Sve u svemu - razlika između Dive i Sofi je očito samo u štiklama

Croato - ( Rumunija )
Ok, ajmo se lagati da je Croatu zapravo bio loš monitoring, da mu je matrica imala grešku i da je imao zahtjevnu koreografiju. Srećom, Cher trenutno rješava mentalni breakdown svog sina - kćerke, jer čini mi se da čak ni ona nije "strong enough" da ovo posluša do kraja.

Tinchey - ( Gruzija )
Ti si Tinčej, svinčej, grinčej, dinčej, linčej, kinčej ! Dobro pjevaš ružne i napasne pjesme. Šta da kažem - malo se sad već foliraš jer si očito daleko najbolji.

Grofica Lidija - ( Italija )
Nezasluženo je ispala, iako je meni, baš kao i Italija, bila favorit. Ekstravagantna, maštovita izvedba koja pršti od emocije i izražaja.



Da vidimo mentore !

Leo
Mislim da me Leo pogrešno shvatio prošli put, pa je sad, umjesto umjerenosti i pohvala za sve i svakog, počeo sa oštrim komentarima. No, ne smeta mi.

Kodi
On je rekao da je moja emisija drek na šibici, pa ću ja za njegove komentare reći da su samo drek jer im je čak i šibica višak.

Pantomimičar
Iako je muzički potkovan da daje kudikamo gore i veće kritike, ovaj vas čovjek jako voli i pokušava biti blag prema svima. Meni i dalje najzanimljiviji mentor.

Bebi
Jadna Beba nije shvatila da svi mentori prvo guraju svoje kandidate sa zelenim komentarima, pa je pokušao igrati pošteno. Oh, kakva pogreška, draga i dobra Bebo !



I to je to od mene. Vidimo se iduće sedmice !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

The X Factor vol.2 -  Iza ekrana Empty Re: The X Factor vol.2 - Iza ekrana

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.