EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

5 posters

Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Gost 05.04.10 17:39



Izvođač: Daniel Diges
Naziv pjesme: Algo Pequeñito
Glazba: Jesús Cañadilla
Tekst: Jesús Cañadilla
Redni broj: Finale; 2.


Španjolska na Eurosongu

Španjolska se Eurosong obitelji pridružuje davne 1961. godine. Od tada pa sve do danas, sudjelovala je svake godine i zabilježila dvije zlatne, četiri srebrne i jednu brončanu medalju. Od 2004. godine, od uvođenja polufinala, Španjolska kao član tzv. BIG 4 ima izravan plasman u finale. Najbolji plasman od uvođenja novog formata Španjolska bilježi upravo te godine, na Eurosongu u Istanbulu, kada osvaja deseto mjesto. Prethodnih godina Španjolska ne uspijeva ostvariti značajniji rezultat.


Španjolska i ove godine odlučuje putem internetskog glasovanja odabrati finaliste nacionalnog izbora. Internetsko glasovanje je bilo otvoreno tri tjedna, a svatko je mogao glasovati po pet puta na dan sa ispravne email adrese. Deset pjesama s najvećim brojem glasova osvaja kartu za nacionalno finale. Nacionalno finale je održano 22. veljače, a najviše glasova žirija i televotinga osvaja Daniel Diges s baladom naziva “Algo Pequeñito“.

Nosotros desejamos a España buena suerte este año en Eurovisión!


Daniel Diges Garcia puno je ime i prezime ovogodišnjeg predstavnika Španjolske u Oslu. Rođen je 1981. u španjolskoj prijestolnici, a karijeru vrlo uspješnog glumca započeo je nastupima u teatru za djecu. Nakon toga bilježi vrlo dobre nastupe u teen serijama koje mu donose veliku popularnost. Ipak, Danielova karijera doživjela je najveći uspon angažmanom u Glazbenom teatru u Madridu gdje je spojio svoje dvije ljubavi – glazbu i glumu. Najzapaženije uloge su mu u španjolskoj verziji mjuzikla „Mamma mia“ i „We will rock you“. Daniel se nedavno odlučio pozabaviti i svojom glazbenom karijerom pa je paralelno s pjevanjem počeo i skladati pjesme. Neostvarena želja mu je posuđivanje glasa za neki crtani film, ali je uvjeren da će naći vremena i za taj posao. (Faruk Ajdinović)


Što kažu kladionice i koje šanse daju Španjolskoj?

bet365 – 66
Paddy Power – 50
Boylesports – 66
888sport – 40

Es lo que te pido amor,
Mi vida se derrumba, me partes el corazón
Trata pronto de cambiar,
El tiempo se termina ahora de verdad

Algo pequeñito, oh oh oh ooooh
Algo chiquitito, oh oh oh ooooh
Cosas simples que ahora no me das,
que te pido con locura si no quieres terminar.
Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
En tus manos tienes la ocasión,
hoy decides si quererme
o romperme el corazón.



Moje mišljenje

Pjesma “Algo Pequeñito“ je sasvim solidna pjesma u kojoj je gradacijom postignut dobar efekat na prvo slušanje. Španjolci su, vjerujem, napravili dobar izbor – odabrali su jako dobar vokal i lijepu pjesmu i nadam se da će ove godine prekinuti zaista užasan niz rezultata koje su napravili u periodu od 2005. do 2009. godine. Ukoliko ne razočaraju scenskim nastupom (a imali su “običaj” to napraviti prethodnih godina) mislim da Daniel Diges može konačno odvesti Španjolsku na lijevu stranu ljestvice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Cvjećko 05.04.10 17:47

meni je ova pjesma bas super, i totalno se slazem sa tobom... Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Kruno 05.04.10 18:09

Iskreno meni je ova pjesma dosta slaba,ne nalazim nešto previše dobro u toj izvedbi. Rolling Eyes
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Gost 05.04.10 18:52

Meni je dosadna. Jako.



NAPOMENA: moje mišljenje je mišljenje Ajdina Mehića, urednika stranice Eurosong.hr!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Cvjećko 05.04.10 19:39

Tonnerre je napisao/la:Meni je dosadna. Jako.



NAPOMENA: moje mišljenje je mišljenje Ajdina Mehića, urednika stranice Eurosong.hr!

Ahaa,.., Ja sam mislio tvoje mišljenje xD ... Meni je fina pjesma, a i tekst koliko, toliko razumijem. Samo mi je glupo oni vilenjaci oko njega i to nešta... Jess' da je o nečemu u mašti pjesma, al' onaj scenski nastup mi je kao za JESC _! Razz
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by >>Been<< 05.04.10 20:16

e da... da se pohvalim... biografije koje možete čitati uz analize su mojih ruku djelo :bounce:
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Kruno 05.04.10 20:22

>>Been<< je napisao/la:e da... da se pohvalim... biografije koje možete čitati uz analize su mojih ruku djelo :bounce:

Svaka čast Been :!: :pirat: :!: :pirat: :!:
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Guest 05.04.10 21:33

Odlična pjesmica.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Pauly D 07.04.10 10:13

Pa onako. Prije mi je bila puno bolja, sad mi se već izlizala. Falili su što nisu odabrali Coral jer bi se već sada svi za Madrid lagano spremali. Very Happy

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Pauly D 07.04.10 10:13

Pa onako. Prije mi je bila puno bolja, sad mi se već izlizala. Falili su što nisu odabrali Coral jer bi se već sada svi za Madrid lagano spremali. Very Happy

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Kruno 07.04.10 12:03

Pjesma je solidna,sviđa mi se Wink Wink Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:06

U zadnje vrijeme, Španjolska mi je sve bolja i bolja.

Ipak, neće imati neko savršeno mjesto u finalu, među 5 zadnjih, pretpostavljam. :/

Kao i Soraya, koja je prošle godine dobila moj glas! Smile
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Kruno 30.05.10 10:40

Evo onog luđaka :lol!:


Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Guest 30.05.10 11:33

Kruno!! je napisao/la:Evo onog luđaka :lol!:
I mi smo mogli tražit ponavljanje pjesme Rolling Eyes

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by >>Been<< 30.05.10 11:54

Artie je napisao/la:
Kruno!! je napisao/la:Evo onog luđaka :lol!:
I mi smo mogli tražit ponavljanje pjesme Rolling Eyes

onda je ponavljanje morala tražiti i Irska i Island s obzirom da Irkinji u polufinalu na početku pjesme bilo 5-6 sekundi tišine jer matrica nije valjala, a Islandu je sinoć pred glavni refren matrica naglo usporila, a onda se vratila u normalu...

Španija je nastup ponovila zbog toga što je njihov nastup u potpunosti ostao u sjeni onog luđaka i to je, za razliku od grešaka sa matricom, primjetio puno već broj ljudi Very Happy
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Guest 30.05.10 12:04

>>Been<< je napisao/la:
Artie je napisao/la:
Kruno!! je napisao/la:Evo onog luđaka :lol!:
I mi smo mogli tražit ponavljanje pjesme Rolling Eyes

onda je ponavljanje morala tražiti i Irska i Island s obzirom da Irkinji u polufinalu na početku pjesme bilo 5-6 sekundi tišine jer matrica nije valjala, a Islandu je sinoć pred glavni refren matrica naglo usporila, a onda se vratila u normalu...

Španija je nastup ponovila zbog toga što je njihov nastup u potpunosti ostao u sjeni onog luđaka i to je, za razliku od grešaka sa matricom, primjetio puno već broj ljudi Very Happy
Zapravo je izgledalo kao dio nastupa.
Ja nisam ni skužio dok nisu rekli.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Cvjećko 30.05.10 14:16

Artie je napisao/la:
>>Been<< je napisao/la:
Artie je napisao/la:
Kruno!! je napisao/la:Evo onog luđaka :lol!:
I mi smo mogli tražit ponavljanje pjesme Rolling Eyes

onda je ponavljanje morala tražiti i Irska i Island s obzirom da Irkinji u polufinalu na početku pjesme bilo 5-6 sekundi tišine jer matrica nije valjala, a Islandu je sinoć pred glavni refren matrica naglo usporila, a onda se vratila u normalu...

Španija je nastup ponovila zbog toga što je njihov nastup u potpunosti ostao u sjeni onog luđaka i to je, za razliku od grešaka sa matricom, primjetio puno već broj ljudi Very Happy
Zapravo je izgledalo kao dio nastupa.
Ja nisam ni skužio dok nisu rekli.

Nisam ni ja ništa primjetio. I onaj što je izišao na scenu, izgledao je kao član plesačke grupe, onako našminkan, klaun Laughing Inače, čitao sam jutros na TXT da ima nekakv nadimak, i da je već iskakao i usporao, ''uništavao'' desetine sportskih događaja 🐰 Maniak! xD
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by >>Been<< 30.05.10 15:53

Jimmy Jump... Smile

Luđak... Sjećam se kad je u polufinalu Evropskog nogomentog prvenstva utrčao na teren, na Luisa Figa bacio zastavu Barcelone i onda se bacio u mrežu.. Smile
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by booth 02.02.11 22:59

Pesma je jako dobra! Trebala je biti barem iznad Srbije.
A sto se Jimmyija tice, dok obezbedjenje nije krenulo da ga juri ja nisam mogao da skontam da li je to deo nastupa ili neko iz publike uskocio. Smile

booth

Broj postova : 51

[Vrh] Go down

Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“ Empty Re: Španjolska 2010. | Daniel Diges — “Algo Pequeñito“

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.