EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Helijsko Proročanstvo

+2
Leo
kodi
6 posters

Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 14.07.12 22:28

Helijsko Proročanstvo Picture1xoe

SVAKI RADNI DAN




Koliko sreće i znanja je potrebno da se dođe do vrha?
Skriva li se mudrost zaista samo u starim ljudima?
Što se skriva iza naizgled običnih ličnosti ?
Do koje su granice ljudi spremni otići ?



Drevno proročanstvo Boga Apolona...
.
1/10

Nekoć davno u našu zemlju zalutao je Starac imenom Bilby .Bio je već na izmaku svojih snaga i onako gladan i žedan pao je kraj prašnjavoga puta vapeći za pomoću.U zadnji mu je čas pristigao u pomoć mladić koji ga je okrijepio i pozvao u svoje dvore da se odmori.Starac Bilby gledao ga je sa velikim žarom u očima.Nekoliko trenutaka kasnije na vratima se začulo kucanje.Bila je to sluškinja Verka.Sva uspuhana došla je reći kako nam u goste dolazi delegacija iz Bacchusa kako bi njihov princ Jasmin zatražio ruku predivne Nymerie koju smo oteli nakon što smo razorili područje Verbenie i odlučili ga pripojiti u naše kraljevstvo.Mladić je rekao Verki da pripazi na starca Bilbyja i krenuo u svoje odaje kako bih se pripremio za doček delegacije.Dvije sobe dalje od njegove obitavala je mlada Nymeria.Mladić je odlučio da svrati prije do nje i kaže joj da se spremi za domjenak ali u taj čas do njega dođe sluga Goxy i kaže mu se požuri jer nema puno vremena i delegacija ga željno iščekuje.Nakon što se mladić spustio u prizemlje ugostio je ljude iz Bacchusa ali nije bilo Jasmina.Mladiću je to bilo pomalo čudno ali nije previše obraćao pažnju.Cijelo kraljevstvo bilo je ispred dvora u iščekivanju hoće li mladić iz Bacchusa uzeti Nymeriu za svoju ženu.U tom trenutku do mladića dođe kuhar Bebi i obznani mu šokantnu vijest:Gospodaru cijenjeni princ iz Bacchusa razmjenjuje poljupce sa sluškinjom Verkom.Čini se da je zamijenio Nymeriu i nju.Mladić se potrudio da svi budu dobro i da nikome ništa ne fali te pohita do ureda svog savjetnika Lea kada ga tamo dočeka šokantan prizor.Njegov najbliži savjetnik bludničio je sa djevojkom koja je trebala značiti primirje sa zemljom ratnika.Mladi gospodar bio je slomljen.Izašao je iz ureda svog najbližeg savjetnika te hodajući hodnikom naletio na kuhara Bebija i konjušara Krunu.Zastao je i sjeo na stube kako bi razmislio što mu je činiti te se u trenutku povjeri ovoj dvojici.Tada konjušar Kruno nešto predloži svome gospodaru:A da Verku predstavite kao Nymeriu?Nitko je dosad iz Bacchusa nije vidio princ iz zemlje ratnika je želi držimo se priče da je ona ta a poslije odlučite što ćete s ovim preljubnicima. Kruno ,hrabro kaže mladi gospodar ,od danas si ti na Leovom mjestu.I tada se mladi gospodar spustio u predvorje i samo se nagledao kroz odškrinuta vrata iza kojih se skrivao starac Bilby.Pisač Bruno nešto je sa njim govorio ali to u ovome trenutku gospodara nije zanimalo.Jedino što je bilo važno jest darivanje žene u korist mirovnog sporazuma sa zemljom ratnika.


2.dio
Hoće li mladi gospodar uspjeti prevariti državljane Bacchusa'?
Tko je starac Bilby i što je pričao pisaću Bruni?
Je li Goxy na gospodarevoj strani'?
Koja je cijena sluškinje?
Što je Bebi skuhao?
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Leo 14.07.12 22:50

hahahhaahah Bludnik hahaha
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 15.07.12 19:12

2/10

Jasmin je potpisao pakt mira sa mladim gospodarom i napustio zemlju u uvjerenju da je Verka princeza od Verbenije.U državi je nastalo primirje a mladi gospodar morao je odlučiti što će učiniti sa svojim sad već bivšim savjetnikom i Nymerijom.Posjetio je starca Bilbyja u njegovoj sobi da vidi je li mu bolje.Nakon što je ušao u sobu vidio je kako starcu iz torbe ispade neki kipić.Mladi gospodar ga upita što je to a Bilby odgovori da je to dobio pri rođenju od pradjeda Croata.Mladi gospodar podigne kip i osjeti kako mu tijelom prođoše čudna toplina.Upitao je starca želi li ostati u njegovom dvorcu na što je ovaj dao negativan odgovor.Rekao je da bi se htio odužiti za gostoprimstvo ali da se mora vratiti u svoju zemlju.Sluga Goxy prisluškivao je razgovor ove dvojice na vratima.Mladi gospodar kaže starcu što se zapravo desilo sa Nymerijom i njegovim savjetnikom te traži starca savjet što da učini s njima.Jedini način da ih utišate jest da ih obrišete s lica zemlje odgovori mu starac.Goxy je pobjegao od vrata i otrčao do Nymerijine sobe.Princezo noćas bježimo spremaju vas pogubiti.Kada cijeli dvor zaspe mi ćemo zauvijek otići odavde u nepoznatom smjeru.Konjušar Kruno ušao je u odaje bivšeg savjetnika Lea koji je bio bačen u tamnicu.Zaštitar Strajker samo ga je pogledavao i žalio ga jer je znao kakva ga sudbina očekuje.Sam si si kriv starče govorio mu je.Kruno se uselio i osjećao božanstveno.Spustio se na večeru kako bi pričao sa mladim gospodarom koji je za stolom već sjedio sa starim Bilbyjem i pisačem Brunom.Bebi je poslužio gospodu svojim novim specijalitetom pokupivši recept od jednog od kuhara koji su stigli iz Bacchusa.nadao se da će im se svidjeti.Sutra u zoru Leo će biti smaknut za izdaju pred cijelim narodom kaže mladi gospodar a Nymerije će se Strajker riješiti daleko od očiju javnosti koja misli da ona već živi u Bacchusu.
Spustila se noć i Goxy se došuljao do sobe od mlade princeze od Verbenije.Izašli su iz dvora neprimjetno i pobjegli u nepoznatom smjeru.
Ujutro kada su se svi ustali sve je bilo spremno za javno pogubljenje savjetnika Lea.U tom trenutku do gospodara je stigao pisač Bruno i rekao da su Goxy i mlada princeza nestali.Iz sobe u prizemlju čuo se jecaj starca Billbyja :Moj kip nestao je moj kip.Prokletstvo će biti bačeno na onoga tko ga je ukrao.U tom trenutku nad zemljom se stvore tamni oblaci i spusti se nagli pljusak.Narod se razbježao a osuđeni savjetnik Leo ostao je privezan u kaljuži i blatu ali još uvijek noseći svoju glavu na vratu zahvaljujući Bogovima što je poslao čudo
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Leo 15.07.12 19:15

Mad
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Bilby 15.07.12 21:12

Leo je napisao/la: Mad

Šta se ljutiš,pa spasio sam te! Very Happy Preodlično kodi! Very Happy
Bilby
Bilby

Broj postova : 1331

Kontinent Helia
Zemlja: Crolacia
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Leo 15.07.12 21:16

Bilby je napisao/la:

Šta se ljutiš,pa spasio sam te! Very Happy Preodlično kodi! Very Happy

Ma zbog one baljuge kaljuge ne volim prljavstinu Laughing
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Bilby 15.07.12 21:29

Leo je napisao/la:

Ma zbog one baljuge kaljuge ne volim prljavstinu Laughing

Hahaha pa bolje je ostati živ u blatu nego mrtav na trgu! Very Happy
Bilby
Bilby

Broj postova : 1331

Kontinent Helia
Zemlja: Crolacia
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 16.07.12 20:07

3/10

Mladi gospodar zaprimio je pismo iz Bacchusa u kojemu je pozvan na vjenčanje svoje sluškinje Verke i Jasmina.Pomalo je odahnuo jer je shvatio da državljani Bacchusa nisu uočili prijevaru.Strajker je po naredbi novog savjetnika Krune Lea strpao u čeliju dok ne smisle što će s njim.Bruno je posjetio starog mudraca Bilbyja koji je bio van sebe što je nestao njegov kip.Mladog gospodara dodatno je morila činjenica što s Goxy i Nymerija pobjegli i nitko ništa ne zna o njima.Pisar je otišao po Bebija kako bi ovaj spremio nešto prikladno za starca koji je još uvijek bio van sebe.Leo iz čelije počne razgovor sa Strajkerom."Što je za tebe uspješan život?" upita ga."Odanost mladom gospodaru" odgovori on.
"Bi li želio živjeti drugačije?" ponovno ga upita Leo.
"Pa možda bih htio negdje jednom imati svoj dom i svoju obitelj" odgovori mu.
"Pa možda ti mogu pomoći ukoliko me pustiš da pobjegnem i prikažeš to kao nesretan slučaj" kaže mu Leo.
"Zbog ovoga bi mogao izgubiti glavu i prije no što očekuješ " odgovori mu Strajker i udalji se od Leove čelije.
Leo je znao da mora nekako kupiti Strajkera a isto tako bio je svjestan činjenice da nema puno vremena i da mu je možda svaki dan posljednji.Imao je zalihe novaca koje je godinama prikupljao pošto se mladi gospodar nije najviše zanimao proračunima i slijepo mu vjerovao.
Spustila se noć i svima je pred očima bila slika naglog nevremena koje je palo nad dvore za vrijeme kada je Leo trebao biti smaknut.Stari Bilby došao je do odaja mladog gospodara da mu saopći činjenicu da sutra ranom zorom napušta njegovu zemlju.
"Što predstavlja onaj vaš kip?" upitao ga je.
"Jedino što vam mogu reći jest da sutra krećem u potragu za njim" odgovori mu starac.
"Nikada mi niste rekli kako to da ste se našli u mojoj zemlji?" kaže gospodar starcu.
"Krenuo sam put Crolacije zemlje mojih predaka da tamo dopremim taj kip i da tamo ostanu moje kosti"odgovori starac.
"Zašto baš mora biti u Crolaciji ?"upita ga mladi gospodar.
"Bilo gdje drugdje da se nađe donijeti će zlo a onome tko ga se domogne a ne nosi u sebi korijene zemlje u koju pripada očekuje ga vječno prokletstvo"odgovori starac.
"Znači li to da će u mojoj zemlji zavladati kaos?"upita ga.
"Mislim da pravi kaos tek slijedi za područje u kojemu se pronađe zato ga što prije moram pronaći"odgovori on.
Mladi gospodar nije cijelu noć mogao spavati.Razmišljao je o starome mudracu i o kipu i nije mu u potpunosti vjerovao.Prisjetio se kako se samo snažno osjećao u trenutku kada ga je primio i htio ga je natrag u svojoj zemlji.U gluho doba noći probudio je Strajkera da uzme dvoje ljudi koji će pratiti starca na njegovom putu ali da ih starac ne primijeti.Želio se domoći toga kipa prije njega.
Strajker je probudio Cvjecka i Vasilija te ih poslao mladom gospodaru.
"Pratite ga neprimjetno.Mislim da zna kuda ide.Kad naiđete na ovo dvoje odbjeglih uzmite kip zatim ih ubijte zajedno sa starcem a kip donesite ovdje u dvore.Uspijete li ostatak ćete života živjeti kao bogovi" rekao je mladi gospodar.
Svanulo je jutro a ova dvojica pratila su starca u stopu poput duhova.Znali su uspiju li da će gospodar održati svoju riječ.
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Leo 16.07.12 20:13

Pa meni ubijaju u svakoj epizodi. Osecam se kao Keni Laughing
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Guest 16.07.12 20:30

Bože, hahahah, ovo je brutalno. Very Happy
Nisam dosad vidio još samo Bebija, Misfita, Vladana, mene i Vasu.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 16.07.12 20:31

rändajad je napisao/la:Bože, hahahah, ovo je brutalno. Very Happy
Nisam dosad vidio još samo Bebija, Misfita, Vladana, mene i Vasu.


nemoj pljuvati moju priču Sad vaso i bebi su unutra nisi pažljiv Very Happy
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Guest 16.07.12 20:34

kodi je napisao/la:


nemoj pljuvati moju priču Sad vaso i bebi su unutra nisi pažljiv Very Happy
Ne pljujem, samo kažem da je brutalno. Mislim, sviđaaa mi seee.... Very Happy
Ovo ti je moglo i kao serija na HeliaTV.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 16.07.12 20:35

rändajad je napisao/la:Ne pljujem, samo kažem da je brutalno. Mislim, sviđaaa mi seee.... Very Happy
Ovo ti je moglo i kao serija na HeliaTV.

Ne želim Very Happy želim da bude tu Embarassed
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Pantomimicar 16.07.12 20:47

Sve dok se ne pojavim u nekoj značajnoj ulozi, smatraću ovo nebitnim Embarassed
Pantomimicar
Pantomimicar

Broj postova : 710

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Kruno 16.07.12 21:49

Pantomimicar je napisao/la:Sve dok se ne pojavim u nekoj značajnoj ulozi, smatraću ovo nebitnim Embarassed

Također Very Happy
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 17.07.12 18:21

4/10

Starac je prošao granice zemlje.Poveo ga je neki stari kočijaš što je njegovim pratiteljima izazvalo dodatan problem jer su ga izgubili iz vidokruga.Znali su da ne smiju odustati jer ispune li naredbu gospodara živjet će sretno i zbrinuto ostatak života.Došli su do nekog sajma na kojemu je muškarac srednjih godina prodavao konje.Rekli su mu da po kraljevoj naredbi mora dati dva konja i da će mu biti vraćeni .Starac Panta malo se premišljao ali ih je ipak poslušao.Vaso i Cvjećko uputili su se u potragu za starcem.Pratili su tragove kočija koji su još bili prepoznatljivi u tu ranu zoru.Mladi gospodar pripremao se za svadbu u Bacchusu i naredio svom savjetniku Kruni da osmisli poklon a Bebiju da napravi najbolja jela koja je ikad u životu radio.I dalje su ga morile brige hoće li njegovi ljudi uspjeti uzeti kip.U državi Bacchus Verka se sprijatelji sa svojom sluškinjom Lidiom.U razgovoru joj kaže kako ona zapravo nije princeza od Verbenije ali da nikome ne smije reći.Obećala joj je kad stupi na prijestolje da će se pobrinuti da joj bude dobro ostatak života.Lidia joj je bila neizmjerno zahvalna i obećala da će čuvati njezinu tajnu.Pred tamnicom u koju je smješten bivši savjetnik Leo Strajker se ubija u alkoholu.Naglas proklinje svoju nesretnu sudbinu a Leo koristi priliku kako bi stupio u razgovor s njim.
"Nikome danas nije lako" upadne on u Strajkerov monolog.
"Imam osjećaj da moj život više nema smisla" odgovori mu Strajker.
"Mogu li ja dobiti koju čašiicu" upita ga Leo
I tada mu Strajker nalije vina u čašu.
"Jesi li razmišljao o mojoj ponudi?" upita ga Leo.
"Moram ti priznati da jesam "odgovori mu ovaj.
"I što si odlučio?" uporan je bio Leo.
"Želim dokaz da me nećeš prevariti reci mi gdje se nalazi taj tvoj novac"odgovori mu Strajker.
Leo je znao da ga može pridobiti jedino u pijanom stanju.Objasni mu je kuda treba otići i gdje može uzeti novac.
Strajker je otišao.
Starac se spustio s kočije i krenuo se uspinjati uz brdo prema ogromnoj pećini .Vaso i Cvjećko privezali su konje i nastavili ga slijediti pješice.Upeklo je već podnevno sunce i starac najednom pade na pod.Vaso krene da mu pomogne ali ga Cvjećko zaustavi:
"Vidi li te sve će nam propasti neće mu biti ništa izdržati će" kaže mu .
Starac se pridigne a u daljini se čuje glasna dernjava.Bio je to muškarac koji je prodavao konje.
"Kuda ste to otišli ne vjerujem da je kralj rekao da odete toliko daleko"derao se.
Vaso ga je skinuo s konja i začepio mu usta a starac se pomalo okrenuo iza sebe.Cvjećko je osjetio kako mu srce lupa u grlu i nadao se da će sve proći bez problema.
"Progovori samo jednu riječ i to će ti biti zadnje"kaže Vaso Panti i makne ruku s njegovih usta.
"A što pratite tog starca?"šapnuo je Panta.
"U tom starcu leži osiguranje ostatka našeg života " odgovori mu Cvjećko.
Strajker se vratio iz Leove sobe s novcem.
"Eto sada imaš sve što sam imao sad me pusti" kaže mu Leo.
"Nemoj biti lud naravno da te neću pustiti " odgovori Strajker.
Leo je znao ako će ga napadati da neće postići ništa nego je odlučio šutnjom boriti se protiv zadrtog zaštiitara.Znao je da će jednom morati popustiti a isto tako to nije bio sav Leov novac pošto ga je sakrivao na više mjesta.
Starac Bilby ušao je u pećinu a ova trojica pomno su ga slijedila.Ustajala voda na vrhovima padala im je po obrazima i to im je došlo kao veliko osvježenje od jakog sunca vani.
"Tu je mojkip znao sam da je tu" vikne Bilby i probudi Goxyja i mladu Nymeriju.
"Što želiš starče ostavi nas"krikne Nymeria
"Želim natrag svoj kip želim ono što ste mi ukrali"grakne starac.
"E pa starče nećeš dobiti ništa kaže mu Goxy i zamahne oštricom noža prema starom Bilbyju i u taj tren pred starca iskoči prodavač konja
.
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 19.07.12 17:13

Sutra novi nastavak Smile
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Bilby 22.07.12 0:41

kodi je napisao/la:Sutra novi nastavak Smile

Nema nastavka Crying or Very sad Ne znam sta mi se događa sa životom,hoće li me Goxy ubiti
Bilby
Bilby

Broj postova : 1331

Kontinent Helia
Zemlja: Crolacia
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Goxy 22.07.12 9:47

Bilby je napisao/la:

Nema nastavka Crying or Very sad Ne znam sta mi se događa sa životom,hoće li me Goxy ubiti



Razz Razz
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Leo 22.07.12 9:53

Goxy je napisao/la:



Razz Razz


hahahaaha.Vas dvojica glasajte da mogu da pravim tabele posto se glasa po redu kako ste nastupali a vi ste 2 i 8 Very Happy
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 22.07.12 11:36

evo momci bit će Smile
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by kodi 22.07.12 12:16

5/10


Prodavač konja strovalio se na pod oronule spilje i krv je siktala po starčevoj odori.Nymerija je glasno vrisnula tako da je glas odzvonio daleko kroz kraj.Goxy je hladnokrvno držao nož u rukama i gledao starca koji je stajao na mjestu ali nije odavao da je prestrašen.Gledao je samo u svoj kip koji se nalazio naslonjen na kamen.Vaso i Cvjećko samo su gledali kako je prodavač konja na licu mjesta ostao mrtav.Goxy je primio Nymeriu i uzeo kip te su krenuli izvan spilje.
"Pratite li nas zadesiti će vas ista sudbina" kaže im Goxy i oni odu.
"Znao sam da će mladi gospodar poslati nekoga da me prati osjetio sam vas cijelo vrijeme u svojoj blizini momci"kaže starac Cvjećku i Vasi.
"Kako ste mogli znati?" upita ga zbunjeno Vaso.
"Momci to sad nije bitno ali vidite kako se loše stvari događaju.Da niste krenuli za mnom nikad niti ovaj konjušar ne bi mrtav ležao ovdje ali vi ste mu morali reći da da svoje konje po naredbi mladog gospodara i sad je tu skončao.
"Ne sjećam se da smo vam rekli kako smo došli do konja i tko je ovaj čovjek"u strahu pogleda Cvjećko u starca.
"Dogoditi će se zlo ao ne dođem do svog kipa" govorio je starac sebi u bradu i izašao iz spilje a ova dvojica u čudu su stajala iznad trupla Pante ne znajući što da rade.Ukoliko će ga slijediti on će to opet nekim svojim višim silama znati prepoznati.Odlučili su tražiti Goxyja i Nymeriju sami ao bi došli prije starca.To je bilo jedino rješenje.
Mladi gospodar bio je nervozan jer nije znao kako njegovi vojnici obavljaju svoju misiju.U njegovim dvorima već su počele pripreme za vjenčanje u Bacchusu.
Svanuo je novi dan a još nema vijesti o Vasi i Cvjećku.Na vrata dvora došao je neki mladić vjerojatno te punoljetan.
"Tko si ti ?" upita ga Kruno
"Randajad gospodine" radim na ranču prodajem konje.
"Pa što ćeš tu?" upita ga Kruno.
"Trebam gospodara"odgovori mladić
"Reci što trebaš ja ću mu prenijeti" kaže Kruno.
"Zaista je bitno radi se o njegovim vojnicima onoj dvojici što su uzeli konje od nas" kaže mladić i tada ga Kruno odvede do mladog gospodara
"Izvoli mladiću "reče mladi gospodar
"Vaši vojnici od nas su posudili konje jer su rekli da ste vi tako naredili.Znadete da bismo sve učinili za vas ali moj gazda na ranču je otišao u izvidnicu i našaoo sam ga strovaljenog ispod neke spilje oblijanog krvlju.Mog gazdu koji je konje dao vašim vojnicima.."Mislio sam da to trebate znati.Ne znam što da sada radim" kaže mladić.
"Kruno dovedi mi Strajkera "kaže gospodar.
I dođe Strajker i sazna kako mora ići u potragu za kipom i dobije ponudu istu kao što su dobila ova dvojica.
"Krenuti ćete sutra ranom zorom ti i ovaj mladić jer ćemo danas još čeati u slučaju da se vrate."rekao je gospodar
Strajker i randajad iziđu van i randajad brizne u plač.
"Što ti je mladiću ne boj se ništa ti neće biti ja ću te čuvati" kaže mu Strajker.
"Ne bojim se gospodine nego ne mogu prežaliti što mi je netko ubio gazdu" kaže mladić.
"Pa tko ti je gazda?" upita ga Strajker .
"Stari prodavač na ranču Panta"odgovori mladić.
"Panta?"graknu Strajker.
U njemu se sve slomilo.Kipio je od bjesa.
"Panta je moj stric moj jedini rod"kaže Strajker.
"Vranama će biti hrana onaj koji ga je ubio"kaže Strajker i ode na svoje radno mjesto sav potresen.
Leo je uvidio da je ovaj sav u bjesu te ga je pitao što mu je a ovaj mu je sve ispričao.
"Strajker nitko te ovdje ne cijeni dajem ti ponudu da odeš po ostatka moga novca i povedeš me sa sobom."Ja želim Nymeriju koju drži Goxy isti onaj koji je možda ubio tvoga strica imamo iste ciljeve "odgovori mu ovaj.
"Gdje je novac?"upita ga Strajker.
Leo mu je sada zaista vjerovao i reao mu za sav novac gdje se nalazi.
Probudila se zora i u bravi se začuje ključ i dvojica se otpute na konjima do je još cijeli dvor spavao....
kodi
kodi

Broj postova : 2493

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Bilby 22.07.12 12:55

Juhu super je! Very Happy Ajme moje stare kosti,moram hodat kilometrima za Goxyem i Nymeriom. Very Happy
Bilby
Bilby

Broj postova : 1331

Kontinent Helia
Zemlja: Crolacia
Obavijest:

[Vrh] Go down

Helijsko Proročanstvo Empty Re: Helijsko Proročanstvo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.