EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

+6
asteroid
Leo
Pauly D
Kruno
Cvjećko
^.^ Swedish Hero
10 posters

Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Gost 13.04.10 21:18



Izvođač: Aisha
Naziv pjesme: What for?
Glazba: Janis Lusens
Tekst: Guntars Racs
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 6.


Latvija na Eurosongu

Grupa Brainstorm bila je prvi predstavnik Latvije na Eurosongu, 2000. godine. Osvajaju odlično treće mjesto. Dvije godine kasnije ova baltička zemlja pobjeđuje s pjesmom “I Wanna“ u izvedbi Marie N. Od boljih rezultata ističu se još 2005. godina – 5. mjesto te 2008. godina – 12. mjesto. Od uvođenja novog formata Eurosonga, Latvija propušta finale dva puta.

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ 25tvzv5

Latvija u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 67% (4/6)


LTV, nacionalna televizija Latvije, prikupila je 79 pjesama s javnog natječaja. Imena deset finalista objavljena su 22. siječnja, a nacionalno finale je održano u subotu, 27. veljače. Aisha na nacionalnom finalu s pjesmom “What for?“ prikuplja najviše simpatija i osvaja kartu za Oslo.


Aisha je latvijska pop/rock pjevačica i tekstopisac rođena u Ogru, Latviji. Na glazbenoj sceni je od 1991. godine. Pravo ime ove latvijske dive je Aija Andrejeva, a rođena je 1986. Sudjelovala je na brojim glazbenim natjecanjima još u djetinjstvu. Osvojila je drugo mjesto na natjecanju najboljih glasova djece, „Ples sa zvijezdama“ i nacionalnog izbora 2008. Završila je i glazbenu školu u kojoj je naučila svirati flautu. (Bruno Topić)


Što kažu kladionice i koje šanse daju Latviji?

bet365 – 150
Paddy Power – 150
Boylesports – 125
888sport – 100

I’ve asked my angels, why?
But they don’t know
What for do mothers cry
And rivers flow?
Why are the skies so blue
And mountains high?
What for is your love always passing by?

What for are we living?
What for are we crying?
What for are we dying?
Only Mr. God knows why
What for are we living?
What for are we dreaming?
What for are we loosing?
Only Mr. God knows why


Moje mišljenje

Prvi dojam koji sam imao gledajući nastup Aishe s nacionalnog finala, i ujedno slušajući pjesmu po prvi put, jeste kako je sve “pretjerano”, te da pjesma ovakvog tipa treba imati drukčiji i “prilagođeniji” nastup za razliku od dama koje peru rublje na sceni i “strašnih” izraza lica koje Aisha s vremena na vrijeme ima. Pjesma je dobra, ima lijepu pouku u sebi, ali čini mi se kako priča jednostavno nije dobro ispričana. Ukoliko ne promijene scenski nastup iz temelja i ne porade na vokalima – šanse za finale su minimalne. Ukoliko razmisle dobro i porade na samoj priči koja treba biti ispričana na sceni (a pjesma ovakvog tipa daje zaista puno mogućnosti) onda, vjerujem, Latvija bi mogla do finala. BiH (2006.), Srbija (2007.), Portugal (2008.) i sl. su imali jako dobre i efektne scenske nastupe koji su, između ostalog, dočarani i sjajnom facijalnom ekspresijom. Latvija može napraviti slično ove godine i iskreno se nadam da će me Aishina prva proba 16.05. ugodno iznenaditi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by ^.^ Swedish Hero 13.04.10 21:20

Super pjesma ! ! ! ! ! ! Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Guest 13.04.10 21:26

Odlična, jedna od boljih.

Dobar scenski nastup Wink

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by ^.^ Swedish Hero 13.04.10 21:30

Meni je scenski nastup baš o d l i č a n ! Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_biggrin
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Guest 13.04.10 22:17

Ovaj spot je malo čudan XD

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Cvjećko 14.04.10 9:44

Ovo je dobro. Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Kruno 14.04.10 10:10

Nije pjesma toliko loša,a znamo da je konkurencija u 1. polufinalu relativno slaba pa će se Latvija ugurati u to finalu,uz malo pomć Skandinavaca i susjednih zemalja iz bivšeg SSSR-a Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Cvjećko 14.04.10 10:16

Kruno je napisao/la:Nije pjesma toliko loša,a znamo da je konkurencija u 1. polufinalu relativno slaba pa će se Latvija ugurati u to finalu,uz malo pomć Skandinavaca i susjednih zemalja iz bivšeg SSSR-a Wink

Slažem se Surprised
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Pauly D 14.04.10 14:28

Latvija

Ugodno iznenađenje stiže i iz Latvije. Moram priznat kako mi je ova baltička zemlja među najgorima, ali ove godine oduševili su me. Pjesma je također u nekakvom etno štihu koji mi više prija od slovačkog. Iako inače ne volim zvuk haromnike, u ovoj pop/baladi se odlično uklapa. Tekst pjesme za razliku od mnogih ima nekakvo značenje, a cijela skladba nosi poruku koja je odlična. Nadam se kako će Latvija proći u finale jer s odličnim vokalom pjevačice i odličnom pjesmom to zasigurno zaslužuju. Najviše bi volio kada bi se Aisha plasirala u Top 5.

Ocjena: 10/10

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by ^.^ Swedish Hero 14.04.10 14:32

Bruno je napisao/la:Latvija

Ugodno iznenađenje stiže i iz Latvije. Moram priznat kako mi je ova baltička zemlja među najgorima, ali ove godine oduševili su me. Pjesma je također u nekakvom etno štihu koji mi više prija od slovačkog. Iako inače ne volim zvuk haromnike, u ovoj pop/baladi se odlično uklapa. Tekst pjesme za razliku od mnogih ima nekakvo značenje, a cijela skladba nosi poruku koja je odlična. Nadam se kako će Latvija proći u finale jer s odličnim vokalom pjevačice i odličnom pjesmom to zasigurno zaslužuju. Najviše bi volio kada bi se Aisha plasirala u Top 5.

Ocjena: 10/10

To je pravi komentar ! Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_smile Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_exclaim Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_exclaim Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_exclaim Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Icon_exclaim
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:36

Sve je savršeno, jedino mi se ne sviđa početak. Preduboki su tonovi, a i fali nekog instrumenta, ali uglavnom ovo mi je dobro! Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Leo 25.05.10 10:47

Ova pesma nosi nesto u sebi al jos nisam otkrio sta.Jednostavno prija za slusati.Mislim da moze do finala a tad je sve moguce.
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by asteroid 26.02.11 2:12

ova mi je pjesma stvarno super

šteta što nije bila u finalu Sad
asteroid
asteroid

Broj postova : 4596

Kontinent Helia
Zemlja: Aquilonia
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Misfit 26.02.11 2:13

asteroid je napisao/la:ova mi je pjesma stvarno super

šteta što nije bila u finalu Sad
I meni Crying or Very sad
Misfit
Misfit

Broj postova : 4048

Kontinent Helia
Zemlja: Fabray (ex. Karloville)
Obavijest: HSC96 // Ça Plane Pour Moi

http://mrkarlo.tumblr.com/

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Gost 26.02.11 2:20

Bogomoljka. Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by ^.^ Swedish Hero 26.02.11 16:27

U mom top 5 bila prošle godine.
Izvrsna pjesme.
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Veronica 26.02.11 16:29

meni je isto super

Veronica
administrator

Broj postova : 13596

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Pauly D 26.02.11 16:37

Meni također odlična Smile

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Duje 26.02.11 17:57

baš mi ej super bila...i mami mi se sviđa ahhah Very Happy
Duje
Duje

Broj postova : 3686

Kontinent Helia
Zemlja: Trau
Obavijest: HSC 93 | Iva Herceg | Mirage

https://www.facebook.com/duje.skender

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Goxy 26.02.11 18:48

pjesma je bila super
ali vokalna izvedba u polufinalu je bila užas!
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Latvija 2010. | Aisha — “What for?“ Empty Re: Latvija 2010. | Aisha — “What for?“

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.