EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

+10
Mr.bobo
Veronica
Ighor
Marijo
Kruno
sandy
Adriana_xD
Velvet
^.^ Swedish Hero
Cvjećko
14 posters

Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Cvjećko 05.05.10 16:07


Izvođač: Sofia Nizharadze
Naziv pjesme: Shine
Glazba: Hanne Sorvaag, Harry Sommerdahl & Christian Leuzzi
Tekst: Hanne Sorvaag, Harry Sommerdahl & Christian Leuzzi
Polufinale i redni broj: Drugo polufinale; 16.

Gruzija na Eurosongu

Nakon debitanskog nastupa Armenije na Eurosongu 2006. godine i Gruzija iskazuje interes za ovim glazbenim natjecanjem. Eurosong porodici se pridružuju 2007. godine i u Helsinki na 52. Eurosong šalju Sopho koja s pjesmom “Visionary Dream“ osvaja 8. u polufinalu, a 12. mjesto u finalu. Naredne godine ovu kavkasku zemlju predstavlja Diana Gurtskaya i osvaja 11. mjesto u finalu. Veliki skandali dešavali su se 2009. godine, a Gruzija je, iako je odabrala i predstavnika i pjesmu, odustala sa Eurosonga. Sofia će tako biti treći po redu predstavnik Gruzije na Eurosongu. Hoće li biti treća sreća za Gruziju, vidjet ćemo…

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Jj663a
Gruzija u finalu Eurosonga (2007.-2008.): 100% (2/2)

O izboru

Sofia je 16. siječnja interno odabrana od strane nacionalne televizije Gruzije za narednog predstavnika ove kavkaske zemlje na Eurosongu. Pozvani su svi skladatelji da svoje pjesme šalju na izbor, a stručni žiri je od pristiglih izabrao šest najboljih. Nacionalno finale je održano 27. veljače. Sofia je otpjevala šest pjesama, a žiri i televoting odlučuju da će pjesma predstavnica njihove zemlje na 55. Eurosongu u Oslu biti pjesma naziva “Shine“.

O izvođaču

Gruzija, čini se, ne odustaje od slanja isključivo pripadnica nježnijeg i ljepšeg spola na Eurosong. Boje Gruzije ove godine branit će Sopho Nizharadze koja je rođena prije 24 godine u gruzijskoj prijestolnici, Tbilisiju. Već s tri godine pjevala je pred više stotina ljudi i izazvala ovacije nekih od najpriznatijih gruzijskih glazbenih stručnjaka. Najveći korak u njenoj karijeri je nastup pred francuskim veleposlanikom u Gruziji koji je svojim autoritetom uspio Sopho odvesti do Pariza gdje je njen veliki talent napokon priznat u pravom smislu. Od tada pa do danas, Sopho je nastupila na brojnim festivalima u Gruziji, Turskoj, Francuskoj i Italiji, a okušala se i u mjuziklima. Pored izvrsnog pjevanja Sopho uspješno piše tekstove i sklada glazbu za druge poznate izvođače. Dobitnica je velikog broja glazbenih nagrada i priznanja. Njeni prijatelji je opisuju kao samouvjerenu, hrabru i vrlo pažljivu mladu damu koja svojom ambicioznošću i vedrinom osvaja sve u svojoj okolini.

Što kažu kladionice i koje šanse daju Gruziji?

bet365 – 100
Paddy Power – 50
Boylesports – 100
888sport – 66

Who can ever tell the color of a soul
And the memories we keep from long ago?
Do we ever really know each other’s past?
You can’t go back to before
But tomorrow will bring even more

Like the tide’s gonna turn you will know, when it’s cold
You’re on your own but you’re never alone
Shine, shine like the stars in the sky
Wipe your dust off your love, let it shine

Moje mišljenje

Više od polovice pjesama drugog polufinala čine balade, a neke od njih važe za glavne favorite za pobjedu na ovogodišnjem Eurosongu. Ta činjenica puno odmaže eventualnom prolasku Gruzije u finale. Također, ždrijeb za Sofiu je jako “nezahvalan” obzirom da će nastupiti nakon balada (Cipar i Hrvatska), a hrvatska pjesma je definitivno puno bolja i “jača” od pjesme “Shine“. Sofia će izvesti jednu lijepu, opuštajuću baladu i pjesmu punu emocija. Refren je snažan, praćen dobrim tekstom, a ovo je definitivno jedna od onih pjesama koje vas ne mogu ostaviti ravnodušnim. Vokal pjevačice je za deset, izgled je također dobar i vjerujem kako će sve to izgledati lijepo na sceni u Oslu. Ipak, problem je, kao što sam već naveo na početku, žestoka konkurencija prvenstveno pjesama istog žanra, a donekle bi loš ždrijeb mogao pokvariti šanse Gruziji. Predviđam borbu za 10. mjesto između Irske i Gruzije s time da stvarno ne znam što da očekujem. Vjerujem da će biti puno iznenađenja u drugom polufinalu prilikom objavljivanja imena deset zemalja finalistica. Vjerojatno će ispasti jedan (ili više favorita!), a neko će u finale “uletjeti” totalno neočekivano. Iskreno, taj “favorit” koji ispada bih volio da bude Irska, a Gruziju bih volio vidjeti u finalu. Radujem se prvoj probi Sofie u Oslu.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Cvjećko 05.05.10 16:08

Dobra je, al' fali onog nečega... OCJENA : 8/10 Smile
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 05.05.10 16:14

Lijepa pjesma, ali mi je bolja bila For Eternity. Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Icon_wink

Moja ocjena: 7/10 Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Icon_smile
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Velvet 12.09.10 11:43

najbolja pjesma sa eurosonga 2010

10/10
Velvet
Velvet

Broj postova : 4623

Kontinent Helia
Zemlja: Wonderland
Obavijest: HSC 163 // SHTG

https://www.facebook.com/profile.php?id=1557283279&v=

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 12.09.10 13:29

Velvet je napisao/la:najbolja pjesma sa eurosonga 2010

10/10

Meni nije ništa posebno, dobra je, ali ... Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' 684575
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Adriana_xD 12.09.10 15:03

meni je pjesma super 9/10 I love you
Adriana_xD
Adriana_xD

Broj postova : 61

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by sandy 12.09.10 15:09

pjesma je prosjek, a spašava ju odličan glas koji Sofia ima!
sandy
sandy

Broj postova : 3303

Kontinent Helia
Zemlja: Vennezia
Obavijest: ...

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Kruno 12.09.10 16:37

Odličan scenski nastup i glas su uveliko pridonjeli Sofiji na super plasmanu Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Marijo 12.09.10 16:38

pjesma nije nista posebno
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Gost 12.09.10 17:03

Meni je zanimljiva činjenica da većina Hrvata ne voli ovu pesmu. :-)
I na stranim forumima isto! :'D

Pitam se zašto. :-P

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Ighor 12.09.10 17:17

Meni je ova pjesma savršena, kao i Sofia. I love you I love you I love you
Ighor
Ighor

Broj postova : 1444

Kontinent Helia
Zemlja: Idonia
Obavijest: Danza Kuduro!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Marijo 12.09.10 18:40

Vladan je napisao/la:Meni je zanimljiva činjenica da većina Hrvata ne voli ovu pesmu. :-)
I na stranim forumima isto! :'D

Pitam se zašto. :-P
takav smo narod Razz
Marijo
Marijo

Broj postova : 8840

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by sandy 12.09.10 19:18

Marijo je napisao/la:
Vladan je napisao/la:Meni je zanimljiva činjenica da većina Hrvata ne voli ovu pesmu. :-)
I na stranim forumima isto! :'D

Pitam se zašto. :-P
takav smo narod Razz

CRO je dala 7 bodova Gruziji, nemam ništa protiv Very Happy samo pjesma nema baš snagu i emociju, kao jest balada kao nije
sandy
sandy

Broj postova : 3303

Kontinent Helia
Zemlja: Vennezia
Obavijest: ...

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Veronica 12.09.10 19:34

Vladan je napisao/la:Meni je zanimljiva činjenica da većina Hrvata ne voli ovu pesmu. :-)
I na stranim forumima isto! :'D

Pitam se zašto. :-P


Meni je pjesma odlična,a ne vole je jer je totalno pojela Feminnem,moglo bi se reci da je ova pjesma razlog neulaska Feminnema u finale.

Veronica
administrator

Broj postova : 13596

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Gost 12.09.10 19:38

Veronica je napisao/la:
Vladan je napisao/la:Meni je zanimljiva činjenica da većina Hrvata ne voli ovu pesmu. :-)
I na stranim forumima isto! :'D

Pitam se zašto. :-P


Meni je pjesma odlična,a ne vole je jer je totalno pojela Feminnem,moglo bi se reci da je ova pjesma razlog neulaska Feminnema u finale.

Upravo to. :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Adriana_xD 12.09.10 20:30

sandy je napisao/la:
Marijo je napisao/la:
takav smo narod Razz

CRO je dala 7 bodova Gruziji, nemam ništa protiv Very Happy samo pjesma nema baš snagu i emociju, kao jest balada kao nije

ja bas mislim da ima.. neko vrijeme sam bila skroz uživljena u tu pjesmu.. I love you
Adriana_xD
Adriana_xD

Broj postova : 61

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by sandy 12.09.10 20:53

Adriana_xD je napisao/la:
sandy je napisao/la:

CRO je dala 7 bodova Gruziji, nemam ništa protiv Very Happy samo pjesma nema baš snagu i emociju, kao jest balada kao nije

ja bas mislim da ima.. neko vrijeme sam bila skroz uživljena u tu pjesmu.. I love you

a eto nije me osvojila u usporedbi s Milim i Sweet People, i bilo mi bezvz ono plesanje, nastup je trebao biti kao u spotu Wink
sandy
sandy

Broj postova : 3303

Kontinent Helia
Zemlja: Vennezia
Obavijest: ...

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 12.09.10 21:12

sandy je napisao/la:
Adriana_xD je napisao/la:

ja bas mislim da ima.. neko vrijeme sam bila skroz uživljena u tu pjesmu.. I love you

a eto nije me osvojila u usporedbi s Milim i Sweet People, i bilo mi bezvz ono plesanje, nastup je trebao biti kao u spotu Wink

Meni također.
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Mr.bobo 23.01.11 1:25

Lena bi mogla od ove pjevačice naućit nešto o engleskoj dikciji...

...ona sve tako lijepo i razumno izgovara... a pjesma mi se baš sviđa... spot još više...
Mr.bobo
Mr.bobo

Broj postova : 165

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Ighor 23.01.11 6:43

Meni je ovo savršeno. Jedna od mojih favorita prošle godine. Very Happy

I love you I love you I love you I love you I love you
Ighor
Ighor

Broj postova : 1444

Kontinent Helia
Zemlja: Idonia
Obavijest: Danza Kuduro!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Velvet 23.01.11 10:51

Meni je ovo najbolja pjesma od prosle godine I love you

1. Gruzija
2. Turska
3. Hrvatska
Velvet
Velvet

Broj postova : 4623

Kontinent Helia
Zemlja: Wonderland
Obavijest: HSC 163 // SHTG

https://www.facebook.com/profile.php?id=1557283279&v=

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by The Đole 23.01.11 13:15

Jedna od najboljih prošle godine, sad kad bi pravio listu bila bi na trećem mjestu.
The Đole
The Đole

Broj postova : 5600

Kontinent Helia
Zemlja: Republic of Djordje
Obavijest: Suck my cockiness.

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Pauly D 23.01.11 14:42

Savršena pjesma! Smile

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by booth 02.02.11 22:57

Ovu pesmu nisam ni skontao do drugog polufinala, nije mi bila lepa. A nakon tog polufinala pesma mi se jako svidela!

booth

Broj postova : 51

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by VasilijeM. 28.04.12 13:18

PRESAVRŠENA PESMA! Moj APSOLUTNI FAVORIT odmah posle Lene. I love you
VasilijeM.
VasilijeM.

Broj postova : 1039

Kontinent Helia
Zemlja: Friday Republic (ex. Denmark of Peace)
Obavijest: BOW DOWN BITCHES!

[Vrh] Go down

Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine'' Empty Re: Gruzija 2010. | Sofia Nizharadze - ''Shine''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.