EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

3 posters

Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Cvjećko 27.04.10 15:43



Izvođač: Juliana Pasha
Naziv pjesme: It’s All About You
Glazba: Ardit Gjebrea
Tekst: Pirro Çako
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 12.

Albanija na Eurosongu

Anjeza Shaini je bila prva predstavnica Albanije na Eurosongu. U Istanbulu 2004. godine osvaja 7. mjesto s pjesmom “The Image of You“ i osigurava izravan plasman u finale narednom predstavniku svoje zemlje. S pjesmom “Tomorrow I Go“ Albanija osvaja 16. mjesto u Kijevu. Naredne dvije godine bile su neuspješne – bez plasmana u finale. Olta Boka 2008. uspijeva proći u finale gdje osvaja 16. mjesto, a Kejsi Tola u Moskvi 17. mjesto, također u finalu.

Albanija u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 67% (4/6)

O izboru

Nacionalno finale Albanije je održano 28. prosinca 2009. godine i to je ujedno najranije održano nacionalno finale u seriji izbora za ovogodišnji Eurosong. Ukupno 20 natjecatelja je predstavilo svoje pjesme od kojih i Anjeza Shaini, predstavnica Albanije na Eurosongu 2004. Pobjednika je odlučio sedmeročlani žiri, a Juliana Pasha skuplja najviše bodova. Kompletne rezultate možete pronaći ovdje. Pjesma pobjednica u izvedbi Juliane Pashe je bila na albanskom jeziku, ali je kasnije odlučeno da će ista biti izvedena na engleskom na sceni u Oslu.

O izvođaču

Albaniju će na Eurosongu ponovno predstavljati jedna mlada dama iznimnih vokalnih sposobnosti. Ovaj put radi se o 29-ogodišnjoj Juliani Pashi. Njena prva ljubav bila je moda, pa se od djetinstva željela njome i baviti, no srednja škola joj je zapravo otkrila put koji će joj obilježiti život – glazbu. Na početku svoje karijere nastupala je na manje poznatim festivalima koji joj nisu donijeli neke zapažene rezultate, no nastupom na nacionalnom finalu Albanije 2007. s pjesmom Qielli i plasmanom na visoko 2. mjesto počinje privlačiti pozoronost na svoje zanimljive vokalne mogućnosti. Godinu dana kasnije Juliana opet nastupa na Festival Kegnesu gdje s pjesmom Nje jete zauzima treće mjesto i time potvrđuje svoj kvalitet i karizmu. Treća sreća i ovogodišnje pojavljivanje na nacionalnom finalu donijelo joj je i priželjkivani uspjeh i odlazak u Oslo, na Eurosong. Juliana za sebe tvrdi da je razumno ambiciozna, a najveća želja joj je inostrana karijera. (Faruk Ajdinović)

Što kažu kladionice i koje šanse daju Albaniji?

bet365 – 80
Paddy Power – 40
Boylesports – 80
888sport – 40

It’s all about you
The things that I do
The rest of the world don’t understand me
You are all I dream
Everything that I need
Because when you are gone, I feel so empty
It’s all in the way you look at me
You’re driving me crazy
It’s all about you
All the things that I do
You are my life
Because you make it amazing.

Moje mišljenje

Nevjerojatno je na koji način Albanci pobjedničku pjesmu s nacionalnog izbora uspiju transformirati i pretvoriti ju u nešto potpuno bolje. Od 2008. godine naprosto iznenade – izaberu nešto i ne tako dobro na izboru, da bi poslije snimili novu verziju pjesme ili ju preveli na engleski jezik. Isti slučaj je i s ovogodišnjom pjesmom. Imam dojam kako je pobjedu na nacionalnom finalu Albanije odnijela skroz drukčija pjesma; prva verzija mi se i nije baš dopala. Najnovija, a ujedno i eurovizijska verzija, je pak odlična. Pjesma je vesela, upečatljiva, refren je snažan i posebno mi se sviđa vokal pjevačice. Ne sumnjam u odličan show kojeg će nam Juliana prirediti na sceni u Oslu i ovu pjesmu bih uvrstio u krug sigurnih finalista iz prve polufinalne večeri. Nisam siguran koliko daleko može Albanija u finalu Eurosonga, no ne bih izbacio mogućnost plasmana u TOP 10 po drugi put u poprilično kratkoj povijesti svog sudjelovanja na Eurosongu.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 27.04.10 16:15

Nakon prošle godine ova mi je odlična ! Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Icon_smile
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Cvjećko 27.04.10 16:20

100x bolja od prošlogodišnje... Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Guest 27.04.10 21:50

Odlična. Jedna od boljih ove godine Very Happy

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Kruno 27.04.10 22:30

Zadnje 2 godine Albanci su slalali neke djevojčice,sad su poslali pravu žensku i predobru pjesmu.
ZOP 10SIGURNO!!! Very Happy Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:44

Dobra! Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Kruno 24.05.10 14:56

Ja mislim da će oni biti blizu ulaska u TOP10,pjesma mi se sviđa i baš je primjetna.
BRAVO Albanija,držim fige za Julianu! Wink Very Happy
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You'' Empty Re: Albanija 2010. | Juliana Pasha - ''All About You''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.