EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

3 posters

Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Cvjećko 27.04.10 15:39



Izvođač: Ansambel Žlindra & Kalamari
Naziv pjesme: Narodnozabavni Rock
Glazba: Marino Legovič
Tekst: Leon Oblak
Polufinale i redni broj: Drugo polufinale; 11.

Slovenija na Eurosongu

Slovenija se Eurosong porodici pridružuje 1993. pjesme kada biva predstavljena od strane 1X Banda. Završava na 22. mjestu. Naredne godine pauzira, a prvi TOP 10 rezultat (i ujedno i najbolji rezultat do sada) ostvaruju 1995. godine s pjesmom “Prisluhni mi“ u izvedbi Darje Švajger. Darja je osvojila 7. mjesto, i taj plasman je do danas ostao najbolje plasman Slovenije na Eurosongu, s tim da su isti ponovili 2001. s pjesmom “Energy“. Od uvođenja novog formata na Eurosongu, 2004. godine, samo je Alenka Gotar uspjela uvesti Sloveniju u finale i to 2007. godine kada na završnici Eurosonga osvaja 15. mjesto s pjesmom “Cvet z Juga“.

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' 2872k3o
Slovenija u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 17% (1/6)

O izboru

RTVSLO i ove godine odlučuje predstavnika Slovenije odabrati putem nacionalnog izbora. Jedina promjena je bila ta što je pobjednika odlučio samo televoting, za razliku od prošle godine kada su televoting i žiri glasali u omjeru 50-50. Nacionalno polufinale je održano 20. veljače. Ukupno 14 natjecatelja je predstavilo svoje pjesme, a sedam najboljih prolazi u finale. Nacionalno finale je na programu bilo dan poslije, 21. veljače, i ukupno 14 natjecatelja se borilo za kartu za finale (sedam direktno kvalificiranih, a sedam kvalificiranih iz polufinala). Ansambel Žlindra & Kalamari osvajaju 15907 glasova televotinga što je bilo gotovo 5× više od drugoplasiranog natjecatelja. “Narodnozabavni Rock“ je naziv pjesme s kojom će Slovenija pokušati ući u finale ovogodišnjeg Eurosonga.

O izvođaču

Nakon što su prošle godine pokušali s klasičnom glazbom, Slovenci su se ove godine odlučili za jedan zanimljiv spoj tradicionalne i popularne glazbe. U Oslu će pod zastavom Slovenije pjevati Ansambl Roka Žilindre i Kalamari. Ansambl je osnovan 2005. godine, a njegov osnivač bio je Rok Žilindra koji je i sada vođa sastava. Njegov san od djetinstva bio je osnivanje ansambla koji je uspješno ostvario uz pomoć dvojice prijatelja koji su i danas dio ansambla, Nejc Drobnič i Rok Modica. Prve nastupe zabilježili su na privatnim zabavama, svadbama i drugim proslavama, a odskočna daska koja ih je lanisrala među poznata imena slovenske glazbe svakako je festival “Pri Jožovcu z Natalijo“. Iako su sada relativno poznati i u Europi, članovi ansambla ne odustaju od redovnih svirki na svadbama i sličnim zabavama. Iza sebe imaju dva albuma, s kojih se izdvaja nekoliko dobrih pjesama. (Faruk Ajdinović)

Što kažu kladionice i koje šanse daju Sloveniji?

bet365 – 250
Paddy Power – 300
Boylesports – 250
888sport – 200

Rock je kralj zabave, oster, a iskren,
vroč kot poletje, barvast kakor jesen.

A le ena kaplja domišljije
in se polka v trše ritme zlije.

Naj bo, naj bo, naj bo premik v glavi,
naj bo, naj bo, naj bo kot pozitiven šok,
občutek je pravi,
vse naj preplavi
narodnozabavni rock.

Moje mišljenje

Mislim da bi RTVSLO trebala razmisliti o ponovnom uvođenju žirija na nacionalni izbor jer televoting očito ne zna izabrati dobro. Po meni, “Narodnozabavni Rock“ je jedna od najlošijih pjesama koja se pojavila na nacionalnom izboru Slovenije, a vjerojatno će završiti na nekom od posljednjih mjesta u drugoj polufinalnoj večeri Eurosonga (Švicarska na zadnjem; zauzeto). Pjesma mi uopće nije zanimljiva, muški vokal je iritirajući (posebno uživo), a ritam u refrenu je dosadan. Da nisu imali bilo što bolje ponuđeno na izboru i ne bi mi bilo toliko krivo, ali znajući da su imali puno bolje pjesme od ove i znajući u isto vrijeme da je ova pjesma dobila gotovo 16 000 glasova, a drugoplasirana tek 3 500, Slovenci su me razočarali. Više sreće želim iduće godine i predlažem povratak žirija na EMU.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 27.04.10 16:15

Ne sviđa mi se uopće. Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Icon_sad Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Icon_mad
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Cvjećko 27.04.10 16:18

Grozno!!! No sviđa mi se, nimalo!
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Kruno 27.04.10 22:37

Bit će zadnji u polufinalu,iako nisu najgori! Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:50

Na EMI definitivno je potreban žiri. Slovenci zaista ne znaju prepoznati pjesmu za Eurosong, šalju neviđenu grozotu, koja se neće probiti ni do predzadnjeg mjesta. Ipak, nije tako grozna kao Rusija.

Dijelovi sa rockom su mi OK, ali ovaj narodni dio... Fuj!

Rock + tradicija = pretposljednje mjesto
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Kruno 24.05.10 14:52

Meni su oni baš simpa bila na obje probe. Smile
Mislim da neće biti zadnji Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Guest 16.03.11 17:42

Ahahahahaaaaa...ovo mi je bila jedna od najgorih lani Very Happy Laughing

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock'' Empty Re: Slovenija 2010. | Ansambel Žlindra & Kalamari - ''Narodnozabavni Rock''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.