EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

4 posters

Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Gost 22.04.10 10:57



Izvođač: Sieneke
Naziv pjesme: Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)
Glazba: Pierre Kartner
Tekst: Pierre Kartner
Polufinale i redni broj: Drugo polufinale; 9.

Nizozemska na Eurosongu

Nizozemska na Eurosongu sudjeluje od samog početka, od 1956. godine, i od tada Eurosong propušta svega četiri puta: 1985., 1991., 1995. i 2002. godine. Okrunili su se zlatnim odličjem čak četiri puta. Od uvođenja novog formata na Eurosongu, 2004. godine, Niozozemska ostvaruje loše rezultate – samo jedanput uspijevaju ući u finale.

Nizozemska u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 17% (1/6)

O izboru

Nizozemska nacionalna televizija odlučila je da će 74-godišnji Pierre Kartner biti skladatelj njihove pjesme predstavnice na 55. Eurosongu u Oslu. Nekoliko nepoznatih talenata predstavilo se u emisiji na TROS-u 31. siječnja. Sedam dana kasnije, 7. veljače, održano je nacionalno finale na kojem je svaki od pet natjecatelja izveo svoju verziju pjesme Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie). Nakon napetog glasovanja pobjedu osvaja mlada Sieneke. Pierre Karter joj je dao svoj glas nakon neriješenog rezultata nakon glasovanja stručnog žirija i publike. Sieneke će u Oslu pjevati ovu veselu pjesmu i probati Nizozemsku odvesti u finale prvi put nakon 2004. godine.

O izvođaču

Još jedna zemlja koja se ne može pohvaliti najboljim Eurosong rezultatima svakako je i Nizozemska koja je ove godine u Oslo poslala mladu Sieneke. Sieneke je rođena 1.4.1992., i već kao dijete pokazala je afinitete prema glazbi što baš i nije usrećilo njenu porodicu koja je smatrala da se od glazbenog zanata teško živi. Ipak, Sieneke si je kroz brojna školska natjecanja polako krčila put prema glazbenoj sceni, unatoč protivljenju njene porodice. Poznanstvo s jednom od najmoćnijih Nizozemki, Mariane Webber, ponajviše joj je pomoglo u toj misiji. Ovu mladu pjevačicu njeni prijatelji najčešće uspoređuju s klavirom koji je skladan, spontan, a opet milozvučan i lijep. (Faruk Ajdinović)

Što kažu kladionice i koje šanse daju Nizozemskoj?

bet365 – 300
Paddy Power – 200
Boylesports – 200
888sport – 125

‘K ben vergeten waar ik dit liedje heb gehoord in de zomerzon
Ik geloof dat ‘t toen daar met jou op ‘t strand was in Lissabon
Of was ‘t daar toen in Parijs
Achter ‘n coupe vers mokka ijs
‘T kan ook zijn dat ‘t was met z’n twee boven zee in die luchtballon

Shalalie shalala
Shalalie shalala ‘t gaat niet uit m’n kop
Shalalie shalala
Shalalie shalala ik sta d’r ‘s morgens mee op
Ik ben verliefd op jou
Daarom vergeet ik alles gauw
En weet ik ‘t niet meer

Moje mišljenje

akon silnih balada koje će biti izvedene na pozornici u Oslu u drugoj polufinalnoj večeri, ova pjesma će biti pravo “osvježenje”. Neki su je okarakterizirali na sljedeći način: pjesma je toliko loša da to postaje smiješno. Nakon prvog slušanja ove pjesme nisam se mogao prestati čuditi – kako da se Nizozemskoj desi da pošalje nešto ovako na Eurosong u želji da konačno ostvari dobar plasman? Ne znam kako, kada i zašto, ali ovu sam pjesmu zavolio. Štaviše, ugodna mi je za slušanje, zabavna i apsolutno ne sumnjam u dobar nastup koji će Sieneke prirediti u Oslu. Vjerujem da sam jedan od rijetkih koji podržava Nizozemsku, ali siguran sam kako će nakon Izraela, Danske, Švicarske, Švedske, Azerbajdžana i Ukrajine ova pjesma biti pravo osvježenje i da će zabaviti publiku i gledatelje. Ipak, mislim da Sieneke neće moći do finala (konkurencija je žestoka!), ali u svakom slučaju želim joj puno sreće.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Cvjećko 22.04.10 13:15

Meni je ovo užasno! Ne razumijem kako se nekome ovo može sviđati! Razz
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Guest 22.04.10 13:21

Šteta za LOEKZ na nac. finalu Sad

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Gost 22.04.10 13:51

LOEKZ su bile mnogo bolje! :-)

A Sieneke je smešna, kao i njena verzija pesme. :-) Simpatično. :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Kruno 22.04.10 17:32

Meni je baš simpa ova pjesmica,držim fige za prolazak u finale!! Smile
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Cvjećko 06.05.10 13:57

Uh, kako mi je sad ova fina! Jedina pjesma na ESC-u koja je vesela, početak je najbolji.. Very Happy Ostatak su većinom balade - 90% su balade... Smile

Sha li sha la la sha li la...
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Cvjećko 24.05.10 15:21

Sad mi je samo simpatična! Sieneke izgleda starije nego što je, pjesma je vesela, razdragana, al' da ću u finale, neće. Razz
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Kruno 24.05.10 15:22

Janko_ je napisao/la:Sad mi je samo simpatična! Sieneke izgleda starije nego što je, pjesma je vesela, razdragana, al' da ću u finale, neće. Razz

Simpa,slažem se Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by >>Been<< 24.05.10 15:35

mene sramota ovo slušati ! :bounce:
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Leo 25.05.10 10:45

Kruno!! je napisao/la:
Janko_ je napisao/la:Sad mi je samo simpatična! Sieneke izgleda starije nego što je, pjesma je vesela, razdragana, al' da ću u finale, neće. Razz

Simpa,slažem se Wink

Takodje se slazem!
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“ Empty Re: Nizozemska 2010 | Sieneke — “Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)“

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.