EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

2 posters

Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Gost 22.04.10 10:53



Izvođač: Marcin Mroziński
Naziv pjesme: Legenda
Glazba: Marcin Nierubiec
Tekst: Marcin Mroziński
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 9.

Poljska na Eurosongu

Poljska se Eurosongu pridružuje 1994. godine kada s pjesmom “To Nie Ja“ osvaja sjajno 2. mjesto. Od tada pa do danas Poljaci Eurosong propuštaju 2000. i 2002. godine zbog loših rezultata. Jedini TOP 10 rezultat, osim 1994. godine, osvaja grupa Ich Troje 2003. godine, kada su se s pjesmom “Keine grenzen – Zadnych granic“ plasirali na 7. mjesto. Od uvođenja novog formata na Eurosongu, 2004. godine, Poljska samo jedanput uspijeva proći u finale – 2008. godine.

Poljska u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 33% (2/6)

O izboru

Poljska i ove godine svog predstavnika bira putem nacionalnog izbora. Nacionalno finale je održano za Valentinovo, 14. veljače. Deset natjecatelja se borilo za kartu za Oslo, a televoting i žiri najviše glasova daju Marcinu. Marcin će pokušati uvesti Poljsku u finale Eurosonga i konačno napraviti dobar plasman za svoju zemlju s pjesmom naziva “Legenda“.

O izvođaču

Predstavnik Poljske na 55. Eurosongu, Marcin Mrozinski, rođen je 26.rujna 1985. u Inowrclawu. Marcin je, kao i većina drugih, prvi put stao na pozornicu nastupajući u jednom televizijskom showu za djecu. Nekoliko godina kasnije, sudjelovao je u prvom izdanju izuzetno popularnog reality projekta “Polsat Idol“ gdje je natjecanje okončao u relativno ranoj fazi natjecanja. Ipak, stupivši u kontakt s glazbenim znalcima iz Poljske, Marcinov talent biva prepoznat, a nakon toga njegova karijera se počinje dinamično razvijati. Pored pjevanja, Marcin se intenzivno bavi i glumom, ali i sinkronizacijom poznatih crtića. Zanimljivo je da je Marcin svoj glas posudio i “Spužva Bobu“, “Batmanu“, “Scooby Doo“ i “Fredu Kremenku“. Na jednoj privatnoj televiziji Marcin vodi glazbenu emisiju u kojoj komentira najnovija izdanja na poljskoj glazbenoj sceni.

Što kažu kladionice i koje šanse daju Poljskoj?

bet365 – 100
Paddy Power – 300
Boylesports – 250
888sport – 200

Za lasem, za górą,
Żył raz rycerz Pawie Pióro.
Every day I think about tomorrow,
Wanna see my Princess much closer.
I’ve decided never feeling sorrow
I will share my heart when I find her.

I’ll be forever, ever and ever
Feeling this love ‘till the day when I die.
Being together even no matter,
you didn’t want me to be by your side.
Z zamku porwał Pannę,
Pogoń dała skutki marne.

Moje mišljenje

Poljaci od 2006. godine imaju pristojne pjesme na Eurosongu i volio sam svaku, ali ovogodišnja pjesma je, po meni, promašaj. Ne treba tu puno analiziranja i čekanja da se slegnu utisci da bi se uočilo kako dijelovi u pjesmi kada Marcin pokušava pjevati visoke tonove i dijelovi u kojima “pušta” glas zvuče iritantno. Čisto sumnjam da će tom svojom vokalnom izvedbom privući glasače diljem Europe. “Legenda“ mi u kompletu djeluje kao loše “ukombinirana” pjesma – loša zamisao s dijelom na poljskom jeziku, loš završetak pjesme (možda i jedan od najlošijih na ovogodišnjem Eurosongu)… Refren je jedini dio ove pjesme koji mi donekle djeluje ok. Marcin će po svemu sudeći završiti na jednom od posljednjih mjesta u prvoj polufinalnoj večeri.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Cvjećko 22.04.10 13:13

Comme ci, Comme ca - Tako, Tako... Ništa posebno... Refren mi je OK.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Guest 22.04.10 13:20

Uredu je pjesma.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Gost 22.04.10 13:50

Samo ću reći... dosadna, jeziva. :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Gost 23.04.10 19:15



Nova, konačna verzija. ;-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Kruno 23.04.10 19:47

Meni se nesviđa ta pjesma,tako da novu verziju uopče neću slušat! Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:39

Ne sviđa mi se. Od Marcina sam, kao pjevača, očekivao nešto više, nešto modernije...

Pjesma je previše tradicionalna, a i dosadna. Neutral
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“ Empty Re: Poljska 2010. | Marcin Mroziński — “Legenda“

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.