EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

+3
Thunder 2010
^.^ Swedish Hero
Cvjećko
7 posters

Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Cvjećko 17.04.10 18:38


Izvođač: Vukašin Brajić
Naziv pjesme: Thunder and Lightning
Glazba: Dino Šaran
Tekst: Dino Šaran
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 8.


Bosna i Hercegovina na Eurosongu

Svoj prvi nastup na Eurosongu Bosna i Hercegovina je imala 1993. godine kada osvaja 16. mjesto s pjesmom “Sva bol svijeta“. Do kraja desetljeća jedini TOP 10 rezultat za BiH osvojio je Dino Merlin u duetu s francuskinjom Beatrice. Od uvođenja novog formata Eurosonga, 2004. godine, BiH sudjeluje u finalu svake prilike i bilježi četiri TOP 10 rezultata: 2004., 2006., 2008. i 2009. godine.
Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' 2wdq1z4
Bosna i Hercegovina u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 100% (6/6)


BHRT, nacionalna televizija BiH, otvorila je javni natječaj za Eurosong 2010. 25. studenog, a isti je bio otvoren do 24. prosinca. Ukupno 80 skladbi je stiglo na adresu BHRT-a, a stručni žiri je 11. siječnja odlučio kako je najbolja pjesma od pristiglih pjesma naziva “Munja i grom“ u izvedbi Vukašina Brajića. Skladatelj pjesme je Dino Šaran. Pjesma je svoju premijeru doživjela u BH Eurosong Showu 2010., 14. ožujka. Predstavljene su dvije verzije pjesme: bosanska i engleska. Nekoliko dana nakon showa, BH Eurosong delegacija odlučuje da će Vukašin Brajić u Oslu pjevati na engleskom jeziku.


Vukašin Brajić je rođen 1984. godine u Sanskom Mostu , na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine. Zbog nesretnih ratnih dešavanja u rodnom gradu, s porodicom napušta Sanski Most i seli se u Srbiju, gdje je odrastao i upoznao svoju veliku ljubav – glazbu. Iako se kroz neafirmirane bendove pokušavao probiti na glazbenu scenu, najveću popularnost je stekao nastupom u iznimno popularnom showu “Operacija Trijumf”, koji je završio kao drugoplasirani. Nakon “Operacije Trijumf” Vukašin sa svojim nekadašnjim sustanarima, Nikolom Sarićem, Nikolom Paunovićem i Đorđem Gogovim osniva “OT Bend” koji se okušao i na popularnoj Beoviziji gdje su s pjesmom “Blagoslov za kraj“ završili na drugom mjestu. Nakon ovog svojevrsnog poraza OT Bend se razilazi, a Vukašin Brajić započinje solo karijeru. Temperamentan i bez dlake na jeziku, netolerantan prema glupostima i licemjerju, Vukašin je često na meti zlih jezika koji ga smatraju arogantnim i pokvarenim.


Što kažu kladionice i koje šanse daju Bosni i Hercegovini

bet365 – 125
Paddy Power – 80
Boylesports – 125
888sport – 100

The drought is all around
But if we start breathing together
We can bring the rain down
For a dream, for a brand new day
To wash away our sins
And carry them away

This is the time to melt the ice
Off our lips and off our hearts
Thunder and lightning holding hands
Let’s overcome the past
We have to do it fast


Moje mišljenje

Moram priznati da sam puno više očekivao od ove pjesme prije no što sam ju čuo. “Thunder and Lightning“ je solidna pjesma, ima dobru glazbu u pozadini, Vukašin ju je intepretirao odlično, no, mana je, čini mi se, što pjesma nije dovoljno upečatljiva pri prvom slušanju. Trebalo mi je par puta da ju čujem i zapamtim te da “složim” svoje utiske. BH Eurosong tim treba da poradi jako puno na scenskom nastupu i na Vukašinovoj facijalnoj ekspresiji. Svaka čast Vukašinu, ali mislim da sa “stavom” kakvog je imao pri nastupu na BH Eurosong Showu neće moći daleko na Eurosongu. Poznavajući način na koji rade čelni ljudi iz BiH zaduženi za Eurosong, siguran sam da će se odlično pripremiti za nastup u Oslu. Primjera radi, puno se radilo na facijalnoj ekspresiji Davora prošle godine, a svake godine se pozitivno iznenadim prvom probom predstavnika BiH na Eurosongu. Nadam se da će tako biti i ove godine. “Thunder and Lightning“ u finale? Može, ali treba se raditi i pripremati za te tri minute što je bolje moguće.


Vukašin će u Oslu pjevati na engleskom jeziku.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Guest 17.04.10 18:54

Ništa posebno

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 17.04.10 19:53

Veliko razočarenje. Sad
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Gost 18.04.10 11:22

Razočaranje, da, na prvo slušanje.
A posle... ♥️

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Guest 18.04.10 15:17

Tonnerre je napisao/la:Razočaranje, da, na prvo slušanje.
A posle... ♥️
Neke pjesme me trebaju privuć da ih ponovno idem slušat, ova ne.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Thunder 2010 25.04.10 15:30

Fenomenalna kompozicija. Nadam se ulasku u finale.
Thunder 2010
Thunder 2010

Broj postova : 2

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Gost 01.05.10 12:29

Upravo sam čuo novu verziju.

♥️

Bolja. MNOGO!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Pauly D 01.05.10 19:58

Molim??Je li ovo meni BiH postala favorit? :O

Nova verzija je savršena, matrica vrhunska!

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by >>Been<< 01.05.10 20:23

Ajme... Nova verzija je odlična... Upravo ono čemu sam se nadao... Smile
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Kruno 02.05.10 10:13

Nova(eurovizijska) verzija

Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Kruno 02.05.10 10:14

DJ Kruno je napisao/la:
Nova(eurovizijska) verzija



Moram reći da je nova verzija mnogo mnogo bolja od stare,a sada je Vukašin sigurno u finalu!! Wink Wink )
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Cvjećko 02.05.10 10:17

Slaežm se, Krunoo ! Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Guest 02.05.10 18:52

Odlična nova verzija!
Sad mi se pjesma čak i sviđa.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Cvjećko 24.05.10 15:02

S obzirom na slabiju konkurenciju u prvom polufinalu, BiH može u finale. Tamo se može naći oko 12 mjesta. Vukašin je odličan izvođač, ali ova pjesma, jednostavno, nije za njega. Bolje su mi pjesme koje je pjevao u OT, prema kojim se vidi koji je njegov stil muzike.

OCJENA: 7/10
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by >>Been<< 24.05.10 15:08

Janko_ je napisao/la:S obzirom na slabiju konkurenciju u prvom polufinalu, BiH može u finale. Tamo se može naći oko 12 mjesta. Vukašin je odličan izvođač, ali ova pjesma, jednostavno, nije za njega. Bolje su mi pjesme koje je pjevao u OT, prema kojim se vidi koji je njegov stil muzike.

OCJENA: 7/10

e vala ga i ti omaši do zla Boga....

pa Vukašin je pjesmu Dine Šarana aranžirao na svoj način, prilagodio sebi i praktički ju ubacio u svoj glasovni raspon...

BiH ide u finale, kao 6. u polufinalu i biće 10. u finalu Smile
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Goxy 22.08.12 12:19

Ovo je zaslužilo puno bolji plasman od 17. mjesta :S
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting'' Empty Re: Bosna i Hercegovina 2010. | Vukašin Brajić - ''Thunder and Lighting''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.