EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

+6
>>Been<<
Kruno
Sherlock Holmes
Pauly D
^.^ Swedish Hero
Cvjećko
10 posters

Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Cvjećko 16.04.10 21:11



Izvođač: Safura
Naziv pjesme: Drip Drop
Glazba: Anders Bagge, Stefan Örn
Tekst: Sandra Bjurman
Polufinale i redni broj: Drugo polufinale; 7.


Azerbajdžan na Eurosongu

Azerbajdžan je svoj prvi nastup na Eurosongu imao 2008. godine. S pjesmom “Day After Day“ osvajaju 132 boda i 8. mjesto u finalu. Aysel i Arash pjevali su za ovu kavkasku zemlju 2009. godine s pjesmom “Always“ i osvajaju drugo mjesto u polufinalu, a treće u finalu. Kladionice predviđaju da će Azerbajdžan nastaviti tradiciju ove godine i ponovno završiti u TOP 10, a konačan plasman znat ćemo kroz mjesec i pol dana.

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' 14bj338

Azerbajdžan u finalu Eurosonga (2008.-2009.): 100% (2/2)


Nacionalno polufinale Azerbajdžana za ovogodišnji Eurosong održano je 2. veljače. Šest natjecatelja izvode svoje pjesme, a žiri odlučuje da Milk & Kisses, Safura i Maryam Shabanova prolaze dalje u finale. Nacionalno finale je održano 2. ožujka, a troje finalista izvode četiri različite pjesme. Stručni žiri odlučuje da Safura putuje u Oslo, no, pobjednička pjesma je objavljena tek 18. ožujka. “Drip Drop“ je naziv pjesme s kojom će Azerbajdžan pokušati Eurosong po prvi put dovesti u Baku.


Ovogodišnja predstavnica “zemlje vatre”, Safura, rođena je u Bakuu, 20. rujna 1992. godine. Veliki utjecaj na njenu karijeru imala je činjenica da je rođena u pravoj umjetničkoj porodici. Naime, njen otac je univerzitetski slikar, a majka dizajnerica i pijanistica. Već od najranijih dana osjećala je da će umjetnost biti pravac u kojem će krenuti, pa se već sa šest godina priključila dječjem horu “Sharg Ulduzlari“. Paralelno s pjevanjem, Safura je mnogo pažnje posvećivala i sviranju violine, klavira i saksofona. Pored svega, privukla je pozornost nekih modnih znalaca koji su je uputili u tajne manekenskog posla. Čini se da je ljubav prema glazbi ipak nadjačala druge Safurine ljubavi, pa se na kraju odlučila za intenzivno bavljenje upravo pjevanjem. Safura sebe opisuje kao mladu, ali snažnu i strastvenu ženu.


Što kažu kladionice i koje šanse daju Azerbajdžanu?

bet365 – 7/2
Paddy Power – 3
Boylesports – 4
888sport – 3

These last three weeks past and we’ve barely talked
I think I know, and it’s breaking my heart
Am I in or am I out?

Can I love you forever through this?
Can I trust in you forever through this?
I don’t know how to stop, how to stop
These teardrops
That drip drop drip drop
drip drop drip drop
Oh.. Oh…


Moje mišljenje

Azerbajdžan me po mnogo čemu podsjeća na Rusiju iz 2008. godine. U oba slučaja je potrošeno puno novca na pjesmu, nastup, promociju i sl. i očito je koliko je Rusija željela tu pobjedu i koliko istu Azerbajdžan priželjkuje ove godine. Dio pjesme “Drip Drop“ prije refrena me podsjeća na Bilanovu pjesmu “Believe“. Imam jak osjećaj kako će ovo biti godina Azerbajdžana i da bi Baku mogao biti domaćin Eurosonga naredne godine. Pjesma je kompletna – “univerzalna” kako bi mnogi rekli, ugodna za slušanje i dovoljno dobra da bude ljetni hit. Jednostavno, ima onu pobjedničku atmosferu, atmosferu koju su rijetko još koje pjesme uspjele napraviti kod prvog slušanja, barem kod mene. Postoji još jedna pjesma za koju bih svim srcem želio da pobijedi i to je jedina pjesma za koju smatram da može postati svjetskim hitom. Ali, otom-potom… Azerbajdžan ide na prvo ili drugo mjesto ove godine.

Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 16.04.10 21:20

Odličnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !! !
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Cvjećko 16.04.10 21:21

Meni je ova pjesma super! Na prvo slušanje mi je bila skroz bezveze, al' što sam je više slušao, sve mi je bolja... Kao i Finska, koja mi je sad predobra... Samo treba da uđe u uho! Very Happy Sve u svemu, meni je ovo odlično! Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Guest 16.04.10 23:02

<3 <3 <3

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Pauly D 17.04.10 16:52

Jedna od najboljih, obožavam ju još od provg slušanja. Ma najbolja uz Hrvatsku Smile

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Pauly D 23.04.10 19:51

Trailer spota Safure




https://www.youtube.com/watch?v=G1qzpcq23Hk&feature=player_embedded

Ovo će biti jedan ogromni hit!!

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Sherlock Holmes 30.04.10 13:25

Tko je slušao, a slušali su svi... sigurno ste uočili kako je kompozicija (ili koji js već stručni glazbeni izraz za to) pjesme identična Marijinoj Molitvi:

1) Polagani, tihi dio
2) Refren, relativno jak, jači od prvog dijela
3) Polagani, tihi dio
4) Jako refren
5) Itermezzo
6) Jaki vrhunac

Malena je išla napravit kombinaciju između balade, Beyonce i još tko zna čega, na kraju nije dobila ništa. Niti je prava balada (jer je loše kopirana Marija), niti je Beyonce, niti je ono tko zna što. Spot... ništa posebno. Dizalo se toliko prašine, na kraju jedan običan, prosječan spot koji se može vidjeti na svakoj drugoj američkoj pjesmi. Mislim, ovo će ići visoko, ali pobjeda... ne vjerujem baš.

Prošlogodišnja Azerska pjesma bila je meni puno bolja i spot je bio puno bolji... ovo je već blago izlizano, a to na Eurosongu više ne pali (Rybak prošle godine, Marija, Lordi, Dima Bilan).
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes

Broj postova : 39

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Kruno 30.04.10 19:30

Sherlock Holmes je napisao/la:Tko je slušao, a slušali su svi... sigurno ste uočili kako je kompozicija (ili koji js već stručni glazbeni izraz za to) pjesme identična Marijinoj Molitvi:

1) Polagani, tihi dio
2) Refren, relativno jak, jači od prvog dijela
3) Polagani, tihi dio
4) Jako refren
5) Itermezzo
6) Jaki vrhunac

Malena je išla napravit kombinaciju između balade, Beyonce i još tko zna čega, na kraju nije dobila ništa. Niti je prava balada (jer je loše kopirana Marija), niti je Beyonce, niti je ono tko zna što. Spot... ništa posebno. Dizalo se toliko prašine, na kraju jedan običan, prosječan spot koji se može vidjeti na svakoj drugoj američkoj pjesmi. Mislim, ovo će ići visoko, ali pobjeda... ne vjerujem baš.

Prošlogodišnja Azerska pjesma bila je meni puno bolja i spot je bio puno bolji... ovo je već blago izlizano, a to na Eurosongu više ne pali (Rybak prošle godine, Marija, Lordi, Dima Bilan).


Pa mogu reći da se slažđem s tobom.
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Sherlock Holmes 30.04.10 23:07

Ajde, konačno netko. Mislim, ne mogu kazat da je pjesma plagijat, ali očita je kopija nekoliko stilova i to je, naravno, dovelo do toga da postane kupus...
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes

Broj postova : 39

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by >>Been<< 30.04.10 23:09

Pjesma je izvrsna ! Smile
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Guest 02.05.10 18:39

Spot je odličan također ;D

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Pauly D 12.05.10 13:44

Najbolja pjesma i moj favorit! Video odličan, al Ukrajinski ipak bolji.

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Pauly D 25.02.11 17:34

Meni i dalje ovo je jedna od najboljih pjesama u povijesti Eurosonga, savršena!! I love you


Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by ^.^ Swedish Hero 25.02.11 21:24

Pjesma je savršena, ali pjevačica je koma. Mislim pjeva ona lijepo, ali trebala je malo više vježbat. I ono trčanje je bilo nepotrebno na najjačem dijelu pjesme.
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Duje 25.02.11 21:43

jao kad se sjetim kako sam bio lud za ovom pjesmom I love you
Duje
Duje

Broj postova : 3686

Kontinent Helia
Zemlja: Trau
Obavijest: HSC 93 | Iva Herceg | Mirage

https://www.facebook.com/duje.skender

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Gost 25.02.11 23:34

Oduvek sam je mrzeo! Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Goxy 25.02.11 23:42

Vladan je napisao/la:Oduvek sam je mrzeo! Very Happy

pjesma je odlična Very Happy Very Happy Very Happy
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Cvjećko 25.02.11 23:43

Još jedna tralala Very Happy Boring. =P
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Pauly D 08.03.11 16:53

Trebala je ovako i u Oslu nastupit Smile



Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by ESCbigFan 08.03.11 19:33


Da ! Wink
ESCbigFan
ESCbigFan

Broj postova : 1992

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Leo 08.03.11 20:32

Slazem se. Smile
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop'' Empty Re: Azerbajdžan 2010. | Safura - ''Drip Drop''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.