EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

5 posters

Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Gost 09.04.10 18:55



Izvođač: Kristina Pelakova
Naziv pjesme: Horehronie
Glazba: Martin Kavulic
Tekst: Kamil Peteraj
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 4.


Slovačka na Eurosongu

Svoj prvi nastup na Eurosongu Slovaci su imali 1994. godine kada s pjesmom “Nekonečná pieseň“ osvajaju 19. mjesto. Pokušali su dvije godine kasnije, 1996., no ponovno bez većeg uspjeha – osvajaju 18. mjesto. U Birminghamu, 1998. godine, bili su 21. i nakon tog razočarajućeg rezultata odlučuju se povući s Eurosonga. Vraćaju se 2009. godine, no, ne prolaze u finale. Slovačka će ove godine, po kladionicama, ostvariti svoj najbolji rezultat na Eurosongu ikad – potrebno je da Kristina prođe u finale, a tamo ne bude ispod 18. mjesta.

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie 27y4l1f

Slovačka u finalu Eurosonga (2009.): 0% (0/1)


Slovačka se i ove godine odlučuje za komplicirani i duži proces odabira predstavnika za Eurosong. Ukupno 60 pjesama bilo je predstavljeno kroz šest četvrtfinalnih večeri, po deset pjesama u svakoj. Četvrtfinala su održana u periodu od 22. siječnja do 7. veljače. Televoting je iz svakog četvrtfinala birao po četiri natjecatelja koji prolaze u polufinale. Polufinala su održana 14. i 21. veljače, a u svakom smo slušali po 12 pjesama. Televotingu se ove prilike pridružuje i stručni žiri te sistemom 50-50 biraju po šest pjesama iz svakog polufinala koje prolaze u finale. I konačno, na kraju, nacionalno finale održano je 28. veljače. Od 12 pjesama žiri i televoting najviše bodova daju mladoj Kristini i njenoj pjesmi “Horehronie“.

Prajeme veľa šťastia a dobré Slovensko uvedenie do Oslo!


Slovačka će ove godine pokušati popraviti vrlo loše rezultate na Eurosongu šaljući u Norvešku jednu od svojih najvećih mladih zvijezda. Njeno ime je Kristína Peláková i rođena je 1987. godine u Svidnkiu. Na početku svoje glazbene karijere bavila se sviranjem klavira, a potom odlazi na studij i glazbu stavlja u drugi plan. Nakon uspješnog diplomiranja, svoje je bavljenje glazbom podigla na profesionalni nivo i privukla pažnju javnosti na svoj izvanredan vokal . Ovaj put je stupila u kontakt sa brojnim respektabilnim slovačkim glazbenim imenima koja su joj pomogla pri realizaciji prvog albuma “Ešte váha“, koji je naišao na sjajne kritike. Mnogi ju u Slovačkoj smatraju jednom od najboljih i najperspektivnijih mladih izvođača pred kojom je svijetla međunarodna karijera. Kristinu njeni prijatelji opisuju kao vedru i optimističnu osobu koja svojim osmijehom osvaja sve u svojoj okolini. (Faruk Ajdinović)


Što kažu kladionice i koje šanse daju Slovačkoj?

bet365 – 40
Paddy Power – 40
Boylesports – 40
888sport – 40

Keď sa slnko skloní na horehroní
Chce sa mi spievať, zomrieť aj žiť
Keď sa slnko skloní na horehroní
Túžim sa k nebu priblížiť

Na tráve ležím a snívam
O čom sama neviem
V tom vánku čo ma kolíše
Keď je slnko najnižšie



Moje mišljenje

“Horehronie“ je opuštajuća i ugodna pjesma koja me osvojila na prvo slušanje. Frula u prvim taktovima zvuči odlično i kroz cijelu pjesmu preovladava etno zvuk koji zajedno s prelijepim Kristinin vokalom čini ovu pjesmu još više posebnom. Mislim da Slovačka ove godine ide daleko, a prvenstveno idu ka osvajanju svog najboljeg plasmana do sada. Kristinin šarm, dobra vokalna izvedba zajedno sa zanimljivim i upečatljivim scenskim nastupom mogu Slovačku odvesti po prvi put u TOP 10. Da je ova pjesma kojim slučajem otpjevana na engleskom ili nekom drugom jeziku, mislim da bi izgubila čar koju sada ima na slovačkom. Zvuči prelijepo!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Gost 09.04.10 18:56

Meni je odlična, trenutno se nalazi na poziciji #09 (#04 u polufinalu) na mojoj listi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Pauly D 09.04.10 18:58

I ove godine sudjelovat ću u Razmišljamo na glas, na stranici eurosong.hr. Za neke zemlje ovdje ćete moći premijerno vidjeti moje mišljenje i komentare. Wink


Slovačka


Slovaci su prošle godine imali odličnu pjesmu, a ove godine još i bolju. Ovaj lagani etno osvaja. Kada se pjesma radi u etno štihu treba pripaziti da se ne pretjera, kao primjer navodim sestre iz Armenije od porošle godine. Odlično je što će pjevati na slovačkom jer bi pjesma na engleskom izgubila smisao. Očekujem kako će žiri ovu pjesmu obilno nagraditi jer već se dokazalo da vole etno, jedini problem Slovačkoj ka pobjedi bi mogli biti glasači. Očekujem kako će u Oslu imati efektivniji nastup.

Ocjena: 7/10

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Veronica 09.04.10 19:07

Meni jedna od najdrazih,trenutno najdraza

Veronica
administrator

Broj postova : 13596

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by ^.^ Swedish Hero 09.04.10 19:11

Veronica je napisao/la:Meni jedna od najdrazih,trenutno najdraza

Vidi se po imenu tvoje države. Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Icon_smile Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Icon_biggrin Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Icon_razz
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Cvjećko 09.04.10 22:34

Jedna od najboljih ove godine! Ima ono nešta u sebi!!! Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Guest 10.04.10 10:34

Dobra je, ali ništa posebno.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:11

Fali malo energičnosti. Pjesma mi je super, al' je nekako povučena, tiha... Jedino kraj vuče na ono što je potrebno za pobjedu. Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by sandy 20.03.11 0:11

odlična pjesma koja je bila jako loše izvedena, i svih ostavila ravnodušnim nažalost...
sandy
sandy

Broj postova : 3303

Kontinent Helia
Zemlja: Vennezia
Obavijest: ...

[Vrh] Go down

Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie Empty Re: Slovačka 2010. | Kristína — Horehronie

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.