EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.

Idonia

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Idonia Empty Idonia

Postaj by Pauly D on 10.01.11 21:23

Idonia Iekp4n
IDONIA

Kraljica: Alexandra
Glavni grad: Rouvion
Himna: Idonska Rapsodija by Maksim Mrvica
Nacionalna televizija: ID TV
Predsjednica delegacije: Žanamari Lalić
Članovi delegacije: Lady Gaga, Franka Batelić, Madonna, Catarina Pereira, Jelena Tomašević, Lenka, Alexander Rybak, Jason Derulo
Jezici: francuski, talijanski, staroidonski
Status: aktivna (od HSC1)

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Idonia Empty Re: Idonia

Postaj by Ighor on 11.01.11 1:52

Puno ime: Kraljevina Idonia
Državno uređenje: Ustavna monarhija
Kraljica: Aleksandra II.
Predsjednik vlade: François Gaultier

Stanovništvo: 17 820 377
Glavni grad: Rouvion - 2 095 284 stanovnika
Ostali veći gradovi: Yonville, Abbeyville, Ponique, Buccarique

Ukratko
Idonia je otok u južnoj Heliji okružen Elverstonskim i Grifinskim morem, a graniči s Verbenijom, Schteffansdomijom, Griffin Empireom, Silent Hillom i Elwerstonijom. Najpoznatija je po svojem gurmanskom duhu, turizmu, jedna je od najvećih turističkih središta u Heliji, i po dobrom duhu ljudi koji žive ovdje.

Rouvion je najveći grad u Idoniji s 2 milijuna stanovnika, a usto je i jedan od najbrže rastućih gospodarskih i financijskih središta u Heliji. Smješten je na obali idonskog otoka, razvijene su brojne industrije, poput farmaceutske, prehrambene, avionske, automobilske i novih tehnologija.

Drugi najveći idonski grad je Yonville s 1.5 milijuna stanovnika, a ostali veći gradovi su i Abbeyville, Ponique, Buccarique itd. Ponique je imao tu priliku ugostiti i organizirati HSC 12, još dok je bio glavni grad Idonije.

Zadnja promjena: Ighor; 18.06.11 14:38; ukupno mijenjano 3 put/a.
Ighor
Ighor

Broj postova : 1444

Kontinent Helia
Zemlja: Idonia
Obavijest: Danza Kuduro!

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 11.01.11 1:52

Idonia na HSC-u sudjeluje još od prvog izdanja, i od tada bilježi osrednje rezultate.

Nikad nismo pobjedili, iako smo bili blizu pobjedi.

Najbolji rezultat je 2. mjesto Vanne s pjesmom 'Kao rijeka' koji je osvojen na HSC-u 34 u Venneziji, drugi najbolji rezultat je 3. mjesto grupe Bon Jovi s pjesmom 'You give love a bad name' na HSC-u 31 u Tonnerreu.

Dalje se niže i 4. mjesto Žanamari s pjesmom 'Crni leptire' na HSC-u 11 u Lightlandu, što nam je omogućilo i jedinu organizaciju ovog prestižnog glazbenog natjecanja.

Tada se natjecalo 26 zemalja, a pobjedu je odnijela Alexandria s pjesmom Nazaret.

Za Idoniju su pjevale brojne zvijezde, poput Lady Gage, Nine Badrić, Alicije Keys, Kelly Rowland, Yohanne, Lenke, Madonne, Gwen Stefani, Jelene Rozge, Shakire i druge.

Zadnja promjena: Ighor; 17.06.11 23:42; ukupno mijenjano 1 put.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 11.01.11 14:22

Delegacija Idonije za HSC:

Idonia Delegation2

Žanamari Lalić - predsjednica delegacije
Lady Gaga
Franka Batelić
Madonna
Catarina Pereira
Jelena Tomašević
Lenka
Alexander Rybak
Jason Derulo

Način izbora:
Idonska delegacija predstavnike za HSC bira nacionalnim finalima ili internim izborima. Najčešće se bira internim izborom, dakle delegacija od pjesama pristiglih na natječaj za HSC izabere jednu pjesmu, bez glasanja publike.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 18.06.11 0:55

Idonia Jj4rpz

IDONIA PONOVNO NA HSC-u!

Kako javlja delegacija za HSC, koja se nakon 20 izdanja ponovno okupila, Idonia se vraća na HSC i to u velikom stilu, što i govori logo nacionalnog finala koje će ID TV organizirati kako bi se odredio predstavnik za sljedeće izdanje.

Ovo je izjavila predsjednica delegacije, Žanamari Lalić: 'Nakon 20 godina nesudjelovanja, vraćamo se na HSC. Dugo nas nije bilo, a razloga za povratak je mnogo, jednostavno smo se zaželjeli, a pomogla nam je i činjenica da je Tonnerre, koji je u Heliji poznat po vrsnoj organizaciji Heliasonga, pobjednik prošlog HSC-a. Došle su i neke nove zemlje koje će pomisliti da smo mi novi, ali ja želim samo podsjetiti da smo mi sudjelovali na prvom HSC-u.'

Na pitanje zašto je Idonia uopće odustala od Heliasonga, Žanamari Lalić je rekla kako je delegacija, kao i nacionalna televizija, bila nezadovoljna plasmanima Idonije i zbog pada gledanosti zadnjih godina, odnosno na HSC-u 37, 38 i 39.

Svako izdanje HSC-a se prenosilo na ID4 TV-u, a zadnjih godina se dosta podigla gledanost, pa je delegacija to uzela u obzir i odlučila vratiti na natjecanje.

Ovu odluku podržava i predsjednica Upravnog odbora ID TV-a, Eva Longoria. Kako nacionalna televizija ima dosta novaca za sudjelovanje i organizaciju nacionalnog finala, lako je pristala na to.

Još samo ostaje pitanje tko će predstavljati Idoniju i kako će izgledati nacionalno finale. Vidjet ćemo.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 18.06.11 1:02

Idonia Jj4rpz

PROVJERENI OBLIK NACIONALNOG FINALA

Kako je već objavila delegacija, ID TV će organizirati nacionalno finale za odabir predstavnika Idonije za HSC 59.
Žanamari Lalić: 'Odlučili smo se za već provjereni oblik. Izabrali smo pjevača i nekoliko pjesama, a publika u Idoniji i internacionalni žiriji će odlučiti pobjednika i predstavnika Idonije na HSC-u.'

Ubrzo će biti objavljeno nacionalno finale pod nazivom 'Great Comeback' s pjevačem i 5 pjesama za koje će moći glasati zemlje iz Helije.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 18.06.11 1:42

Idonia 29bzl2t

PIXIE LOTT NA HSC!

Objavljeno je nacionalno finale Idonije na kojem smo saznali tko će nas predstavljati na HSC-u 59 u Tonnerreu. To je Pixie Lott. Izvela je 5 pjesama, a vi možete glasati kao internacionalni žiriji bodovima 1 - 2 - 4 - 8 - 12. U nedjelju ćemo saznati koja pjesma će pobijediti.

Glasajte ---> http://www.eurosongforum.com/t1556-great-comeback-idonia-hsc-59
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 19.06.11 18:15

Završeno nacionalno finale Idonije!

Prije nekoliko trenutaka završeno je NF u kojem je pobijedila pjesma 'Here we go again' koju izvodi Pixie Lott.
Nakon glasanja 7 internacionalnih žirija (kojima još jednom zahvaljujemo), idonskog žirija i publike, dobili smo pjesmu koja će nas predstavljati na 59. HSC-u u Tonnerreu.
Pixie Lott već danas leti za Regn, kako bi prisustvovala polufinalu Heliasonga, a nadamo se i finalu.
Tonnerre se već iskazao kao pravi domaćin, zasad sve izgleda odlično i do detalja razrađeno. Jedva čekamo.

Idonia 2hhen88

Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 23.06.11 4:34

Pixie u finalu!

Na nedavno održanom, malo je reći savršeno organiziranom, predstavljanju finalista, Idonia je na svojem povratku na HSC uspjela ući u finale, u konkurenciji s 24 pjesme. Jako smo zadovoljni jer smo ušli u finale, a delegacija, koja nam se javila iz Regna, i sada bira koja će nas pjesma predstavljati na sljedećem HSC-u.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 23.06.11 4:37

Idonia i na sljedećem HSC-u!

Delegacija bira pjesmu koja će predstavljati Idoniju na 60. HSC-u, i kako javljaju, birat će se interno zbog dogovora koji su postigli s nacionalnom televizijom ID TV-om da će se nacionalno finale organizirati svake druge godine.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 25.06.11 18:21

7. mjesto za Pixie!

Pixie Lott je vratila Idoniju na HSC u punom sjaju; osvojila je odlično 7. mjesto u Tonnerreu!
Sjajan rezultat, čestitamo joj!

Također čestitamo i Horehroniji i njihovoj predstavnici koja je dobila 12 idonskih bodova za pjesmu na francuskom, i sigurni smo da će doček u Lawosayu biti izvanredan.

Predstavnik za 60. HSC će uskoro biti obznanjen na press-konferenciji u Hotelu Andreos u Rouvionu.
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 26.06.11 15:46

Idonia 16hvwxg

Jason Derulo u Horehroniju!

Upravo je objavljeno tko će predstavljati Idoniju na 60. HSC-u u Horehroniji. On je već jednom bio na Heliasongu i zauzeo sjajno 6. mjesto. Sada će pokušati ući u finale s pjesmom 'Don't Wanna Go Home'.

Tako je još jednom priliku predstavljanja naše zemlje dobio član delegacije za HSC.

Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 26.06.11 16:23

Sjajna pesma Very good!

Imas i sjajan video za ovu stvar, ne znam cemu ovaj video Very Happy
Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

Postaj by Kruno on 26.06.11 16:27

Blind mi je najbolja njegova Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

http://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Postaj by Vinky on 26.06.11 16:45

Kruno je napisao/la:Blind mi je najbolja njegova Wink

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

iako je i ova dobra
Vinky
Vinky

Broj postova : 1976

Kontinent Helia
Zemlja: EurovisionWorld
Obavijest:

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 26.06.11 16:49

Jedina pesma od njega koju gotivim i jedna jedina koju imam na plejeru. :-D

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Fonsi on 26.06.11 18:31

SAVRŠENA!!!!
Fonsi
Fonsi

Broj postova : 1196

Kontinent Helia
Zemlja: Rasmus
Obavijest: Kad procvatu behari :*

[Vrh] Go down

Postaj by Tinchey on 26.06.11 18:34

Ugh on je propao, previše sempla i STVARNO previše autotunea koristi, ko da ni ne pjeva. Šalji rađe Sky Is The Limit (njegova najbolja uz Whatcha Say:heart: )
Tinchey
Tinchey

Broj postova : 11902

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 26.06.11 19:50

Meni je ova odlicna...pored In my head njegova ubedljivo najboljaaaa cheers Very good!
Lunke
Lunke

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 27.06.11 1:11

Lunke je napisao/la:Sjajna pesma Very good!

Imas i sjajan video za ovu stvar, ne znam cemu ovaj video Very Happy

A ne znam, onaj početak mi je bezveze. Suspect
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 27.06.11 1:12

Ighor je napisao/la:

A ne znam, onaj početak mi je bezveze. Suspect

Gresis...sjajan je spot Prinčevi A i na HSC-u je dokazano da pesme bolje prodju kad se izda spot

Zadnja promjena: Lunke; 27.06.11 1:14; ukupno mijenjano 1 put.
Lunke
Lunke

[Vrh] Go down

Postaj by Ighor on 27.06.11 1:13

Lunke je napisao/la:

Gresis...sjajan je spot Prinčevi

A dobro, razmislit ću još. Smile
Ighor
Ighor

Kontinent Helia

[Vrh] Go down

Postaj by GeTama on 01.07.11 1:30

Ighor je napisao/la:Završeno nacionalno finale Idonije!

Prije nekoliko trenutaka završeno je NF u kojem je pobijedila pjesma 'Here we go again' koju izvodi Pixie Lott.
Nakon glasanja 7 internacionalnih žirija (kojima još jednom zahvaljujemo), idonskog žirija i publike, dobili smo pjesmu koja će nas predstavljati na 59. HSC-u u Tonnerreu.
Pixie Lott već danas leti za Regn, kako bi prisustvovala polufinalu Heliasonga, a nadamo se i finalu.
Tonnerre se već iskazao kao pravi domaćin, zasad sve izgleda odlično i do detalja razrađeno. Jedva čekamo.

Idonia 2hhen88

Nova sam ovdje, i moram biti iskrena, poslušala sam puno pjesama i sa prijašnjih HSC-u i moram priznati da mi je ova bila najlošija. Nažalost za mene jako loša pjesma, i nekako mi je poznata muzika ne znam od kud, al za mene je jako nekvalitetna. samo sam iskrena.
GeTama
GeTama

Broj postova : 1

[Vrh] Go down

Postaj by Kruno on 01.07.11 10:32

GeTama je napisao/la:

Nova sam ovdje, i moram biti iskrena, poslušala sam puno pjesama i sa prijašnjih HSC-u i moram priznati da mi je ova bila najlošija. Nažalost za mene jako loša pjesma, i nekako mi je poznata muzika ne znam od kud, al za mene je jako nekvalitetna. samo sam iskrena.

Bilo je i gorih Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

http://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Postaj by Leo on 01.07.11 11:57

Kruno je napisao/la:

Bilo je i gorih Wink

troduplo gorih.
Leo