EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.

VISION 190

Go down

VISION 190

Postaj by frozen on 21.12.13 20:21

... izbor najbolje pjesme Voyagera za Helia Song Contest 190 ...

USKORO
frozen

Broj postova : 10704

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: VISION 190

Postaj by frozen on 25.12.13 19:23

. . . introduction . . .

frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 14:01

Dobro došli na finale 3. regionalnog Visiona za HSC 190. Kao i svaki put dosad natječe se 6 voyagerskih pokrajina i uz njih jedna helijska država koja je pozvana sudjelovati. Prve dvije države koje su sudjelovale su bile Mokra Gora i Fairyland, a ove godine će Heliju predstavljati Silent Hill.

Ove godine smo vratili stari obrazac glasovanja. Ukinuli smo glasovanje po skali te smo ponovno uspostavili bodovanje svake pjesme bodovima 1-10. Što se tiče žirija pozvano je nekoliko država koje će glasati i uz njih imamo specijalan žiri koji će dati svoje mišljenje o pjesmama.

Zanimljivost ovoga NF-a je što su sve hrvatski izvođači. Od 7 pjesama 2 su na engleskom jeziku, a ostale su na hrvatskom.

Show će otvoriti najbolja hrvatska grupa ET u postavi s Vannom. A otpjevat će nam svoj cover poznatog svjetskog hita. Nakon njih izlazi još jedna hrvatska grupa Mejaši koja će nam otpjevati jedan hrvatski hit. Poznati su kao tamburaši u starkama. Potom izlazi živuća diva hrvatske estrade koja je dva puta nastupala na Eurosongu (za Jugoslaviju i Hrvatsku), a izvest će stari hit iz 90-tih. Nakon nje nam dolazi još jedna hrvatska diva, ali zaista prava diva. Gabi Novak je ime koje prelazi ove granice, a sa svojom karijerom preko više od 50 godina nadmašuje mnoge pjevače čak i u Europi. Dobila je 2006. poseban Porin za doprinos hrvatskoj glazbi. A potom će nam na pozornicu izaći grupa Lines & Colours, grupa za koju se nije ni znalo dok nije došla u medije kao mogući predstavnik Hrvatska na ovogodišnjem Eurosongu. Posebni su po tome što imaju europski štih u svojim pjesmama te pjevaju samo na engleskom jeziku. Mnogi ih smatraju velikim iznenađenjem ali i osvježenjem na učmaloj hrvatskoj glazbenoj sceni. Onda ćemo vidjeti Pamelu Ramljak, bivšu članicu nekadašnjeg Femminema. Pamela pomno izabire i izbacuje svoje pjesme i malo pomalo traži svoje mjesto na sceni. Za kraj nam dolazi svehelijska i najveća zvijezda Silent Hilla - Marijo. Sa svojom novom pjesmom pokušat će još jednom otići na HSC i osvojiti time vaša srca ali i glasove.

1 | GONDOLIN
ET - Can't Take My Eyes Of You
https://www.youtube.com/watch?v=_Pv28fyAgS8

2 | NOCTURNE ISLANDS
Mejaši - Zorica
https://www.youtube.com/watch?v=_9XzTzB2b4Q

3 | ROHAN
Doris Dragović - Sedam mora, sedam gora
https://www.youtube.com/watch?v=6L4bPnqAJhg

4 | VALINOR
Gabi Novak - Nada
https://www.youtube.com/watch?v=yyAdttx5UTI

5 | LORIEN DSQ
Lines & Colours - Beautiful Addiction
https://www.youtube.com/watch?v=l3W0iho-DSs

6 | NUMENOR
Pamela Ramljak - Kad tad
https://www.youtube.com/watch?v=vzv_s3NXS9s

7 | HELIA - SILENT HILL

Marijo - Anđeo bez krila
https://soundcloud.com/mario-j-1/mario-jurenic-andeo-bez-krila[/size]

RECAP

Zadnja promjena: croato; 27.12.13 14:23; ukupno mijenjano 1 put.
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.12.13 14:14

koliko puta vam se mora reci da je Lines & Colours na HSC-u Smile
HaYrOLa

Broj postova : 14402

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 14:18

HaYrOLa je napisao/la:koliko puta vam se mora reci da je Lines & Colours na HSC-u Smile
nije.. kodi ju je ustupio meni jer neće nastupati na sljedećem hscu
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.12.13 14:19

croato je napisao/la:
nije.. kodi ju je ustupio meni jer neće nastupati na sljedećem hscu

aha... a daj ne mogu verovati da si tako nesto uradio, juce si Bruni rekao da ne moze on to da uzme jer ju je Kodi prijavio. Jao Boze Croato da li je moguce da si takav hahaha pritom pesma nista ne valja.
HaYrOLa

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 14:22

HaYrOLa je napisao/la:

aha... a daj ne mogu verovati da si tako nesto uradio, juce si Bruni rekao da ne moze on to da uzme jer ju je Kodi prijavio. Jao Boze Croato da li je moguce da si takav hahaha pritom pesma nista ne valja.
kodi ju je prvi prijavio potom bruno. bruni sam javio da je kodi prijavio a kodija sam zamolio ako može da prijavi neku drugu jer sam ja recap napravio prije 3 dana koji sam radio nekoliko sati.. i reko je da hoće, no svejedno..ako želi ovu ću diskvalificirati i to je to..
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.12.13 14:24

Pa trebali ste to javno da napisete. Makar ti i mislim da bi ti svi izasli u susret. Sto se mene tice ne moras, ali nije malko fer. Evo mislim da ce ti i Verka izaci u susret za ovu pesmu sto vam je zajednicka iako ste istu pesmu stavili u NF.
HaYrOLa

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 14:26

HaYrOLa je napisao/la:Pa trebali ste to javno da napisete. Makar ti i mislim da bi ti svi izasli u susret. Sto se mene tice ne moras, ali nije malko fer. Evo mislim da ce ti i Verka izaci u susret za ovu pesmu sto vam je zajednicka iako ste istu pesmu stavili u NF.
nema potrebe... l&c je diskvalificirana.. a mejaše ću isto vjerojatno.. dok se verka oglasi o deadlineu.. jer po logici ako deadline traje do 12.00 onda se može objaviti u 12.01.. zar ne.. no ako treba i nju ćemo maknut Smile
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.12.13 14:29

croato je napisao/la:
nema potrebe... l&c je diskvalificirana.. a mejaše ću isto vjerojatno.. dok se verka oglasi o deadlineu.. jer po logici ako deadline traje do 12.00 onda se može objaviti u 12.01.. zar ne.. no ako treba i nju ćemo maknut Smile

Tvrdoglav si Smile
HaYrOLa

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 14:51

HaYrOLa je napisao/la:

Tvrdoglav si Smile
yap.. nažalost jedna od mojih mana/vrlina (kako okreneš)  Unimpressed 
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 27.12.13 16:15

DOSAD GLASALI

Friday Republic
Silent Hill
Griffin Empire
La La Land
Horehronia

Žiri 1
Žiri 2
frozen

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.12.13 21:44

Marijo do pobede!!!
HaYrOLa

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 28.12.13 15:59

Vision 190: Pamela Ramljak pobjednica!
7 zemalja odlučilo pobjednicu!

Danas je završen i 3. regionalni Vision. Dobili smo pobjedničku pjesmu. A to je Pamela Ramljak s pjesmo Kad tad za Numenor. Pamela je osvojila pobjedu s 6 bodova prednosti ispred predstavnika Helije koji je osvojio drugo mjesto.

Treće mjesto je osvojilo otočje Nocturne Islands s grupom Mejaši i pjesmom Zorica. Oni su sa zadnjim glasovanjem uzeli broncu. Nepopularno četvrto mjesto uzima grupa ET, a peto Doris dok je na začelju Gabi Novak.

Ovaj Vision je po mnogočemu bio specifičan i zanimljiv - prvi puta su se natjecali samo hrvatski izvođači, Marijo je završio 2. iako je dobio čak tri 10-tke. Silent Hill je dugo bio zadnji, a u zadnjih nekoliko glasovanja se probio na 2.mjesto čime je napokon prekinuo niz loših rezultata predstavnika Helije. Iako je ET bio favorit za pobjedu završio je tek kao 4.

Zahvaljujemo se svim državama koje su glasale, a to su: BBRN Beograd, Horehronia, La La Land, Fairyland, Griffin Empire, Friday Republic i Silent Hill.

Dosadašnji pobjednici regionalnog Visiona
181 Gondolin
187 Nocturne Islands
190 Numenor / Lorien

Dosadašnji predstavnici Helije na Visionu
181 Mokra Gora - Ghost of Sky by Steed Lord
187 Fairyland - Ljubav za sve by Sandi Cenov & ET
190  Silent Hill - Anđeo bez krila by Marijo

frozen

Kontinent Helia