EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

+3
Kruno
Pauly D
Cvjećko
7 posters

Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Cvjećko 09.05.10 22:13



Izvođač: Lena
Naziv pjesme: Satellite
Glazba: Julie Frost & John Gordon
Tekst: Julie Frost & John Gordon
Redni broj: Finale; 22.

Njemačka na Eurosongu

Njemačka je zemlja s najviše nastupa na Eurosongu. Sudjeluju od samog početka, od 1956., a propuštaju samo Eurosong održan 1996. godine. Pobijedili su jedanput – 1982. s pjesmom “Ein bißchen Frieden“. U svojoj dugoj povijesti sudjelovanja na ovom glazbenom natjecanju, Njemačka je ostvarila prilično solidne rezultate. Zadnji nekoliko godina ne uspijevaju ući u TOP 10, no polažu se velike nade u ovogodišnji predstavnicu Lenu, kako od strane građana Njemačke, tako i od strane kladionica.

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' 6z6k46

O izboru

Njemačka nakon niza loših rezultata na Eurosongu odlučuje održati veći nacionalni izbor. Ukupno 4500 pjevača i talenata je sudjelovalo u audicijama, a 20 najboljih je odabrano. Deset njih pjevaju na prvom održanom showu 2. veljače, a drugih deset 9. veljače. Televoting bira po pet najboljih iz svakog showa. Uslijedile su tri eliminacijske emisije (16.02., 23.02. i 02.03.) kao i četvrtfinale (05.03.) i polufinale (09.03.) da bismo saznali imena dvoje natjecatelja koji će se pojaviti na nacionalnom finalu. Nacionalno finale je održano 12. ožujka. Finalistice su otpjevale dvije iste pjesme i po jednu različitu, a televoting odlučuje da će Lena s pjesmom “Satellite“ predstavljati Njemačku na ovogodišnjem Eurosongu.

O izvođaču

Lena Meyer-Landrut je rođena 1991. godine u Hannoveru. Već s pet godina pokazala je izniman talent za ples, a uskoro se počela intenzivno baviti i baletom. Paralelno s tim, Lena je gradila i pjevačku karijeru nastupajući na malim gradskim svečanostima i festivalima. Veliki napredak u ostvarenju svog sna napravila je upisivanjem jedne poznate njemačke glazbene škole u kojoj je njen dar prepoznat i cijenjen na pravi način. Lenin glazbeni žanr zasniva se na kombinaciji jazza, hip-hopa i r’n‘n-a, a kritičari ga nazivaju mladenačkim pop-jazzom. Lena se okušala i u glumi nastupajući u nekim mini-serijama i mjuziklima. Njeni prijatelji ju opisuju kao nevjerovatno optimističnu i zabavnu osobu koja zna šta želi u životu.

Što kažu kladionice i koje šanse daju Njemačkoj?

bet365 – 3
Paddy Power – 3
Boylesports – 10/3
888sport – 7/2

I went everywhere for you
I even did my hair for you
I bought new underwear that’s blue
And I wore it just the other day
Love you know I’d fight for you
I left on the porch light for you
Whether you are sweet or cool
I’m gonna love you either way…

Love, Oh, Love
I gotta tell you how I feel about you
Cause I, Oh, I
Can’t go a minute without your love
Like a satellite I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love...

Moje mišljenje

Apsolutno sve mi se sviđa u ovoj pjesmi: od glazbe koja zvuči moderno i ugodno, zanimljivog teksta u kojem pjevačica navodi sve te “silne” stvari koje je uradila za svog voljenog do same pjevačica bez koje ova pjesma ne bi bila to što jeste. Čisto sumnjam da je neko karizmatičniji od Lene na ovogodišnjem Eurosongu, a “energija” koju ona daje ovoj pjesmi čini kompletan ugođaj zanimljivim i nemoguće je ostati ravnodušnim na sve ovo. Da bilo tko drugi pjeva ovu pjesmu (ne znam koliko velika zvijezda da je u pitanju) mislim da pjesmu “Satellite“ ne bih ni približno toliko volio kao što ju volim u izvedbi sjajne Lene. Lena u zadnjih deset sekundi live nastupa u videu iznad djeluje toliko karizmatično i pjesma se naprosto mora svidjeti slušatelju. Njemačka – hvala za sjajnu kombinaciju pjesme i pjevačice koju šaljete na Eurosongu i mislim da će moj glas u finalu otići upravo za Lenu. Berlin kao domaćin 56. Eurosonga? – Nemam ništa protiv.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Cvjećko 09.05.10 22:13

Meni je super!
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Gost 09.05.10 22:59

♥️

Catchy ritam, melodija ful.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Pauly D 10.05.10 13:35

Odlična pjesma, ali po meni je puno bolja druga verzija ove pjesme koja se također natjecala u nacionalnom finalu


https://www.youtube.com/watch?v=Sfm-BtdhcFU

Neopisivno mi je bolja!!

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Cvjećko 10.05.10 13:36

Bruno je napisao/la:Odlična pjesma, ali po meni je puno bolja druga verzija ove pjesme koja se također natjecala u nacionalnom finalu


https://www.youtube.com/watch?v=Sfm-BtdhcFU

Neopisivno mi je bolja!!

Meni je ova verzija preespora...
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Guest 10.05.10 16:08

Ok je, no nije k'o prošle godine Smile

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Cvjećko 24.05.10 15:18

Njemačka će biti visoko plasirana, Lena ima sve potrebne stvari za pobjedu... Pjesma je super, dobra glazba u pozadini, odličan tekst, savršena izvođačica...

Bravo! Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Kruno 24.05.10 15:19

Meni se ne sviđa ova pjesma i uopče ne vidim te elemente koje ima pobjednik :shock:
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by >>Been<< 24.05.10 15:36

držim im fige da odnesu pobjedu, jer je pjesma super !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Leo 25.05.10 10:44

Kad sam je prvi put cuo i sastavio svoju listu bila je oko 20 mesta zatim na korak od prvih deset a danas na dan I polufinala ova pesma mi je na 2 mestu iza Azerbejdzana!
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Kruno 29.05.10 12:06

Bilo bi lijepo Eurosong 2011. pratiti iz Berlinao mislim da Lena nema šansi za pobjedu. Smile
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Guest 29.05.10 16:21

Kruno!! je napisao/la:Bilo bi lijepo Eurosong 2011. pratiti iz Berlinao mislim da Lena nema šansi za pobjedu. Smile
Berlin nam je bar blizu.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Gost 29.05.10 17:23

Želim Berlin 2011! :-D

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Leo 29.05.10 18:22

AlterBoy je napisao/la:Želim Berlin 2011! :-D

Takodje!
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Guest 30.05.10 11:21

Moj glavni favorit je bila na kraju ❤️

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Mr.bobo 23.01.11 1:22

Kruno!! je napisao/la:Meni se ne sviđa ova pjesma i uopče ne vidim te elemente koje ima pobjednik :shock:

...nema ih...
...slažem se s tobom... Wink
Mr.bobo
Mr.bobo

Broj postova : 165

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by booth 02.02.11 22:56

Ova pesma je zasluzila pobedu! Lena je ubedljivo najbolja bila, a to dokazuje prvo mesto i publike i zirija Smile

booth

Broj postova : 51

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Leo 02.02.11 22:58

booth je napisao/la:Ova pesma je zasluzila pobedu! Lena je ubedljivo najbolja bila, a to dokazuje prvo mesto i publike i zirija Smile

Very good!
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite'' Empty Re: Njemačka 2010. | Lena - ''Satellite''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.