EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.

Dolina Prinčeva

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dolina Prinčeva

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:44

Došlo je vreme da saznamo ko osvaja glavne nagrade na festivalu, a to su srebrni i zlatni orao. Pozivam Umu Turman da nam objavi osvajača srebrnog orla, tj nagradu za 2. mesto na festivalu.

Pogledajmo kojih su se to 6. filmskih ostvarenja našlo u konkurenciji za nagradu.

-Prelepo, film Alehandra Gonzalesa Inaritua

-Razvod, film Asgara Farhadia

-Melanholia, filmsko ostvarenje Larsa fon Trira

-Dečak sa bicikloom braće Darden

-Koža u kojoj živim, Pedra Almodovara

-Blizanci, film Denisa Vilneva

Lunke

Broj postova : 9635

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:48

Drugo mesto na festivalu i dobitnig srebrnog orla jeeeeeeeee

Denis Vilnev za film Blizanci.

Ah sad više nisam u konkurenciji za zlatnog orla hahahah. Šalim se naravno. Šta reći, osim nenormalno hvala svima koji su nam dodelili još jednu festivalsku nagradu večeras. Kao što sam već napomenuo tokom stvaranja filma osećao sam da je ovo pun pogodak. Nadam se da ću nakon ovog dobiti inspiraciju da stvaram još puno dobrih filmova, jer ovaj je koliko vidim jako dobro prihvaćen. Hvala.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:50

I došao je trenutak kada će Nikita Mihalkov, predsednik žirija dodeliti zlatnog orla za najbolji film na festivalu.

Pre nego što proglasimo najbolje još jednom na osvrt koji se filmovi nalaze u konkurenciji za zlatnog orla.

Koža u kojoj živim, Pedra Almodovara

Melanholia, filmsko ostvarenje Larsa fon Trira

Prelepo, film Alehandra Gonzalesa Inaritua

Razvod, film Asgara Farhadia

Dečak sa bicikloom braće Darden

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:54

A nagradu za najbolji film na festivalu dobijaaaaaaaaaaaaaaa

Asgar Farhadi za film „A Separation“. ČESTITAMOOOOO!!!

U ovakvo nenormalnoj konkurenciji osvojiti nagradu je pravo ludilo. Kada se takmičite sa velikanima filma kao šti su braća Darden, Almodovar, inaritu Fon Trir i drugi pomisliš kako si uopšte srećan što si dospeo u takmičarsku selekciju, a ne da osvojiš zlatnog orla i držiš govor. Želeo bi da se zahvalim producentima filma, mojim glumcima koji su bili fantastični. Hvala Iranskoj vladi koja je podržala film i vama što ste omogućili njegovo prikazivanje na jednom ovakvom festivalu. Hvala naravno i žiriju koji nam je odao ovo veoma važno priznanje i ne mogu da opišem koliko sam srećan trenutnooooo.

Ovim je i spuštena zavesa na treći po redu Dolina film festival. Vas pozivamo da nam se pridružite i sledeće godine, a mi vam možemo obećati još mnoštvo vrhunskih ostvarenja. Pozdrav do daljnjeg. Bye!
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Tinchey on 12.03.12 0:56

Super A Separation dobio glavnu nagradu zasluženo! Super odrađeno! Opet, žao mi je što nisam glasao. Smile
Tinchey

Broj postova : 11904

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin on 12.03.12 1:31

pohvale za ogroman trud! Smile
Jasmin

Broj postova : 5457

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 12.03.12 13:40

Svaka čast na ovolikom trudu! Very Happy

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 14:19

Hvala, hvala Prinčevi
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 18:33

"Sveti bes i šta je greh? posle il pre, po svoje vraća se..."

Njen duh je slobodan. Sa drugom decom, rucicama od blata, zeli da dohvati sunce, i zagrli, k`o brata. Ono joj sapuce tajne o zemlji iza ogledala. Ako u bajku verujes, nije se uzalud ispredela. Duga je tvoja pruga, s druge strane ceka vise od cupa. Tvoje oci su krila vode te svuda. Dodirni dlanom grudi, nije to srce sto kuca, ne. To snovi stidljivo kuckaju spolja, da ih pustis unutra. Tvoji prsti su kistovi, oboji ljude sto se boje da kroz temperament od crne tempere uzdahnu polen i ponovo se rode, tad ce imati pogled voden...oprosti mi, nacrtat ces sebi osmeh opet.Hiljade svitaca u ovoj veceri su tvoji fenjeri, tako je lako leteti kad dete si, nek lebde sni, preko zaspalih ulica kisna muzika nocas bira da budes ta sa notama rosnim u kosi. Navuci kostim od tila, i vec si plava vila. Pogledom ozivljavas lutka, sledeceg sekunda tvoj Meda ti kaze "Cekao sam te! Vodim te gde neznaju jecaje. " Skok visoko iznad krova - eto vas na repu zvezde, on sapicom cepa nebo...Kud me to vodis, Medo? ne vidim te, ludice, oblaka pune trepavice... Stani! Vidim zeravice...il` to ljudima svetli lice?
Stotine, stotine ljudi lete ka nama, na celu povorke - ono su tata i mama! ...poput vetra laka, koktel smeha i placa, koraca ka njima, blistava kakva nikad nije bila, i sad im prasta sto su otisli. Ovde je toliko lepse, sve je od srca i pesme! Al` odjednom, sve se trese iza planina, pomalja se ruzna glava Dzina. Svi ljudi oko nje postaju ljudi od dima i nestaju. Ostaje sama i tad u ulicu zlog Dzina prepoznaju lice svog strica... i na komade puca slika...!

Staklici razbijene maste zarivaju joj se u oci, peku je, i najzad vidi isto sto i svake noci: ogromno telo nad njom, dahtanje s mirisom rakije, hrapavi jezik od kojeg se jezi a svuda je lepljivi znoj i bol i ta stvar, mac sto sjece sve cedno u njoj. Prljavi prsti u njenim ustima drhtaj u butinama. Ona vristi u sebi, rucicu pruza ka medi, al` hoce li je cuti sada? Od suza ga nevidi jasno, a tako strasno boli je! "Uzmi me, medo, medice moj, vodi me, molim te...!"
Al` nemi lutak ravnodusno gleda staklenim ocima, srce se izgubilo ispod plisa, utonulo u nista. O zidove dobuju samo stricevi uzdasi i kisa...I noc je gluva... i sve od spolja guta tisina...

Sveti bes, moje sve, moj bol. moj celi svet. Sveti bes i sta je greh? Posle il` pre, po svoje vraca se...

Pedeset mu je godina. Dok napolju oluja besni, sedi u fotelji, lista knjigu, sad je na pesmi - "Gavran", u pesmi pominje se samac, zamah krila i noc. Zloslutna ptica sto je samcu jedini gost. Noc kao ova. Samac kao on. Ali, gavran...gavran samo je u pesmi toj, samo ludost, to stvarno ne moze biti... ma, ne... Prijatno pucketa kamin, on nastavlja vino piti. U taj cas, zakuca neko. Covek se strese. Magla mu je nekog dovela, k`o gavrana iz pesme. Premda za drustvom ne cezne, ipak otvara vrata i pred njim ugleda mladica satkanog od mraka. Crni mantil, duga kosa, tamne oci i bes, te oci koje mu se zabadaju ravno u svest...On htede nesto da kaze, al` mu zafalise reci, tad sevnu munja, kad i mladiceva pesnica. Jos jedna. Pa jos jedna. Covek se nadje na podu. Dok skupa sa mladicem jeza i tama usetase u sobu. Covek na sebi oseti nogu i pogled s visine, i tada bespomocno kriknu... "Ti, prokleti kurvin sine...!"
I to bese varnica, strela u mladicevo srce, ko zna zasto, on vrisnu i navali coveka da tuce krvnicki, demonski, bez milosti, cime i gde stigne! Covek pljuje krv, urlici se gube ispod cizme. Onog trena kada mu nasloni pistolj na slepocnicu, covek shvati da mladic nema kocnicu i da je kraj. Dok kaslje sopstvene zube, pokusava da pita "zasto?" al` mladic progovori sam i bese jasno..."Kako ti se svidja da budes s ove strane straha? Tebi, koji si sejao strag? Kako ti je sada? Da li ti se vrti film? Sve sekvence kad je mucis i kadar kad ti je dosadila pa je vise ne zelis u kuci? Slika nje same na ulici, dok je slomljeno nebo lilo? Ti... ti, bednice... ne znas sta je posle bilo! Nisam ja kurvin sin! Ja sam sin stotine bednika takvih poput tebe, sto su joj bili nada jedina da nekako izdrzava sebe, a potom i sina. Za sitan novac - zenska toplina uz casu jeftinog vina. Na kraju je dokusurila sida. Al` ima i veci bol, da se rodis sa sidom! Ajde zamisli to! Rodio sam se sa hiv-om, al` cu umreti s osmehom. Ovo je tvoj kraj. Ti zavrsavas mojom osvetom!!!

Tupo "klik", tajac, pa jedan urlik u prazno kao sto je i pistolj bio prazan, smesi se mladic u tamnom. "Sad si samo senka, jadnice. Nisavan pred strahom, Dzelat tebi necu biti ja - vec zivot, zvaces ga kaznom." I tad na svetlu blesnu igla sa sprica,
sto ga lagano izvuce iz dzepa mladic mracnog lica zari ga sebi u venu i bez zurbe istoci sok mrznje, kapi svetog besa sto njime oduvek struje. Sablasno se osmehnu, napolju sevnu, on mu zabi spric u vrat, ubrizga svoju krv. I to bese sah-mat. Mladic otseta u mrak i ostase samo uzdasi strica...al` noc je gluva. I sve od spolja guta tisina.

Sveti bes, moje sve, moj bol. moj celi svet. Sveti bes i sta je greh? Posle il` pre, po svoje vraca se...
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 17.03.12 3:08

HSC 97

"Ona voli me i ne voli me
Tako lako zavodi pa ostavi me
Laže moje najdraže
I kao metak pogodi me"

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin on 17.03.12 3:14

fino Razz to sam ja htio slat Smile
Jasmin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Goxy on 17.03.12 15:12

Marchelo - Sveti bes

BRAVO!!!!!!!!!!
Pjesma je u jednom tako dirljiva, prekrasna ali i tužna
Užasno mi je žao što je nisam iz prve potpuno razumio, tako da se nadam da prolaziš u finale jer tamo dobiš sigurnu _ _ Very Happy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 23.03.12 22:53

HSC 98

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 01.04.12 16:32

"Budi tu kad padne sneg
Svi se povlače uz beg
Pred dahom severa
Ostaću sam

Budi tu kad padne mraz
Sve nas deli isti jaz
Vera i nevera
Al' to već znam"

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Leo on 01.04.12 16:35

Definitivno najbolja zemlja Heliee Very Happy
Leo

Broj postova : 20359

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jasmin on 02.04.12 2:34

snega nema, nema ni mene!
Jasmin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 02.04.12 21:40

Djole Balašević i Mladjan Dinkić putuju za Portaniju!!!

Tekstopisac i kompozitor numere "Budi tu kad padne sneg", Djordje Balašević i Mladjan Dinkić, otputovaće u sredu u prepodnevnim časovima za Portaniju gde kroz par dana počinje 99-o takmičenje najboljih pesama Helie. Lesandrić i Piloti već uveliko spremaju svoj nastup, koji će kako kažu biti pun emocija. Balašević je bio pod znakom pitanja za odlazak sa delegacijom zbog privatnih obaveza, ali je ipak odlučio posetiti državu gde se nalazi najveći broj njegovih obožavalaca.
Dolina Prinčeva već važi za jednog od glavnih favorita za osvajanje HSC-a, ali rezultat je najmanje bitan, kad imate ovako predivnu numeru...trebamo biti ponosni šta god da se dogodi!!!

By Djordje Balašević

"San neki loš,
Dan gori još
U lošu vest se sastale

Pred svaki Tvoj
Labudov poj
Juriš pod veće zastave

Budi tu kad padne sneg
Svi se povlače uz beg
Pred dahom severa ...
Ostaću sam

Budi tu kad padne mraz
Sve nas deli isti jaz
Vera i nevera ...
Al' to vec znam

Jos jedna laž
Krunisan paž
I stari dvor sa novim ludama

Sablasni bal
Razbijen gral
Na tajnoj večeri sa judama

Budi tu kad padne mraz
Tek da predahnem na čas
Pod tvojim pramenom ...
Ako mi daš

Budi tu kad padne sneg
Kamen poguraj uz breg
I mene s kamenom ...
Al' to vec znas"

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 09.04.12 22:47

Ko osvaja Costa Principi???

Pred sutrašnje veliko finale petog po redu Costa principia postavlja se pitanje ko su ovogodišnji favoriti. Saznali smo imena 10 izvodjača koji će nam sura uveče zapevati u princess teatru, a medju njima će biti žena koja je već trijumfovala na drugom izdanju, Ivana Spagna koja je i ovog puta favorit iz senke. Djordja, koja je osvojila treće mesto na prošlom izdanju takodje važi za favorita, kao i najpopularniji italijan Eros Ramacoti. Tu je još i trio mladih dama Sirija, Arisa, Elisa koje imaju fenomenalne kompozicije ove godine, a nikako ne smemo zaboraviti ni sjajnog Djovanotija. Iako Noemi i duet Gigi i Loredana nisu izborili plasman odlukom žirija, smatra se da šanse za odlazak na HSC postoje i za njih, dok su im šanse da trijumfuju na festivalu minimalne. Male šanse daju se i grupi Matia Bazar jer mnogi smatraju da su ispali iz koloseka njihove prepoznatljive muzike.

Favoriti za odlazak na HSC su nešto drugačiji. Najveće šanse se daju Noemi, prepoznatljivo italijansko ime sa fantastičnim vokalnim sposobnostima i mladoj Arisi, koja sve više osvaja srca Helijske publike. Za HSC najmanje šanse ima Djovanoti i Eros, bar tako kaže ispitani uzorak.

Odluku o pobedniku festivala biraju Hayrola, Been, Bebi i Tinchey dok će odlazak na HSC pored spomenute četvorke birati publika Doline Prinčeva i vi dragi Helijci, tako da budite sutra sa nama na Obali Prinčeva, da zajedno odaberemo najbolje od najboljih.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 09.04.12 23:17

Budem glasao! Smile

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Kruno on 10.04.12 22:14

Pauly D je napisao/la:Budem glasao! Smile
Također Smile
Kruno

Broj postova : 11595

Korisnički profil http://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Postaj by frozen on 11.04.12 1:29

ej glasao sam ti Razz
frozen

Broj postova : 10704

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.04.12 21:01

Italijansko "LUĆE" na jubileju!!!

Jedan od najvećih hitova italijanske muzičke scene, Elisino "Luce", predstavljaće Prinčeve na 100. HSC-u. Elisa je na upravo završenom CP festivalu osvojila 3. mesto, ali se našla na prvim pozicijama kod Dolinske publike kao i kod čitave Helie, tako da je ubedljivo osvojila prvo mesto u poredku za HSC. Pobednik festivala je Matia Bazar sa pesmom "Sei tu".

Elisa je sa Lucem trijumfovala na Sanremo festivalu 2001, u po mnogima najjačoj konkurenciji ikada, ostavivši iza sebe imena poput Djordje, Ane Oxe, Matiu Bazar, Sirije, Gigi Dalesija.... Za kratko vreme postaje planetrani hit i ulazi u top liste sirom sveta.

Elisa je dobila čast da sa svojim Lucem zatvori Olimpijske igre u Torinu 2006 kada je njen nastup gledalo više stotina miliona gledaoca.

Nastup sa zatvaranja olimpijskih igara 2006

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bebi on 12.04.12 21:09

Fantastično!
Bebi

Broj postova : 3893

Kontinent Helia
Zemlja: Babyland
Obavijest: AVANGARDA!

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 12.04.12 21:12

jao toliki sam komentar napisao tamo, i onda je neko zakljucao temu dok sam pisao i sve je otislo dodjavola!

U svakom slucaju Ivana mi je bila najbolja, zadovoljan plasmanom, mislio sam da ce biti gore plasirana, jer sta god ja pohvalio, pojedini , ma koliko im se to svidelo, odma hejtuju! Matia Bazar me iznenadili da su pobedili kod zirija, ocekivao sam da ce pobediti Djordja ili Sirija!

Elisa je odlicna pesma, jedna od najkvalitetnijih i najlepsih pesama sa San Rema ikada, mislim to govori sve sta je ta pesma uradila u Italiji i sire!

Sve cetitke za organizaciju, ovo je bio najbolji festival u Heliji do sada, veliki naklon! Srecno a HSC 100!!!
HaYrOLa

Broj postova : 14402

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.04.12 21:14

koji dusman mi je odma yakljucao temu ya CP ja sam hteo da pisem jos nesto tamo???

mislim stvarno ste BLAJK Puke
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics