EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.

Dolina Prinčeva

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dolina Prinčeva

Postaj by Lunke on 11.03.12 19:06

Veceras: Dodela festivalskih nagrada!!!
Lunke

Broj postova : 9635

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Tinchey on 11.03.12 19:29

Jao zaboravih glasat!!! Surprised
Tinchey

Broj postova : 11904

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:00

Dobro veče poštovani gledaoci, dobro došli u Kodak teatar, na ceremoniju dodele nagrada trećeg Dolina film festivala. Vaš domaćin večeras Monika Beluči.

Dobro vam veče i sa moje strane. Kao da je bilo juče kad smo otvarali ovaj filmski festival, a evo, večeras je došlo vreme da spustimo zavesu i okončamo još jednu veoma uspešnu filmsku smotru.
29 filmskih ostvarenja širom sveta, prikazivana su na festivalu. Upoznali smo različite kulture, tradicije i različita shvatanja filma. Davali smo prilike svima da se pokažu u najboljem svetlu i zasijaju baš ovde, u Parku Prinčeva.

Tri takmičarske selekcije večeras će dobiti svoje zaslužene nagrade koje je dodeljivao naš stručni žiri čiji je predvodnik Nikita Mihalkov, ali tu su i naši Helijci koji su zdušno pratili dešavanja s afestivala i ocenili filmska ostvarenja.Večerašnje nagrade dodeljivaće tri člana žirija, En Hatavej, Uma Turman i Nikita Mihalkov.

Ali pre nego što krenemo sa dodelom nagrada samo za vas Željko Joksimović sa pesmom „Nije ljubav stvar“. Uživajte...

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:06

Zahvaljujemo se Joksimoviću na predivnoj interpretaciji, a sad je vreme da se posvetimo dodeli prvih nagrada.
Pozdravite velikim aplauzom devojku koja će dodeliti prvu nagradu En Hatavej.

Večeras krećemo sa dodelom nagrada u animiranoj selekciji i to sa nagradom za najbolje vizuelne efekte. Svako animirano ostvarenje mora u sebi sadržati vizuelne efekte koji će nam dočarati film na najbolji mogući način. Od pet filmova koje nam se predstavilo, mi smo odlučili da nagrada za najbolje vizuelne efekte odlazi....

Rangoooooooo. Čestitke. Nagradu će u ime produkcijske ekipe poneti reditelj Gor Verbinski.

Fino smo započeli večeras. Zaista vredna nagrada pogotovo ako se uzme u obzir da je ovo moje prvo animirano ostvarenje. Imao sam želju da se iskušam i ovde i koliko vidim trud se isplatio. Naravno za ovakav film moram zahvaliti svim producentima, menadžerima, ljudima koji su bili zaduženi za zvuk, glumcima...Oni su odradili pakleni deo posla, a ja sam samo dirigovao na način koji sam zamislio. Hvala vam!
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:11

Od ove godine uveli smo novu takmičarsku selekciju, u pitanju su filmovi sa prostora bivše Jugoslavije, jer smatramo da oni nisu dovoljno zastupljeni na svetskim festivalima pa im je ovo šansa da se pokažu u najboljem svetlu. Prvu nagradu za ex-yu kategoriju uručuje Nikita Mihalkov.

Jako mi je drago da je ubačena jedna selekcija gde će se nadmetati samo filmovi sa prostora bivše Jugoslavije. Prva nagrada u ovoj kategoriji ide za najbolji scenario, a nju osvajaaaa...

Miloš Radivojević za film „Kako su me ukrali Nemci“

Ovo je jedan slobodno mogu reći umetnički film i nešto drugačije u odnosu na šta je publika sa ovih prostora navikla. Hteo sam da izadjem iz šablona i napravim neku drugačiju priču koju će ljudi prepoznati. Možda film nije popularan u bioskopima kao recimo „Parada“ ili „Montevideo“ ali verujem da oni koji ga budu pogledali, neće ostati ni malo razočarani. Zahvaljujem.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:15

Sledi najgrada za najbolji scenario u animiranoj takmičarskoj selekciji. Nagradu uručuje Uma Turman.

Animirani filmovi nude nešto posebno. Dok ih gledamo svi smo opušteni i veseli, ali kad bolje razmislimo svaka ima neku posebnu priču koja nas oduševi. Nagrada za najbolji scenario dobija filmmmmmm.

Rangoooo. Pozivamo Džona Logana da preuzme svoju nagradu.

Ma znao sam da smo najbolji. Za sada nam je lepo krenulo, dva od dva. Priča o Rangu je specifična, ukazao sam na to koliko voda koju trošimo u ogromnim količinama može predstavljati pravu vrednost i bogatsvo.Mnogi smatraju da je ovo u stvari film za nas velike, a ja smatram da su svi animirani filmovi za sve uzraste jer se u svakom od nas krije dete koje na dva sata želi da se opusti i utone u ovaj svet koji je drugačiji i sasvim sigurno lepši. Moram se zahvaliti reditelju Verbinskom koji je pristao da ekranizuje ovu moju priču, a zahvaljujem i sebi što sam imao smelosti da svoje delo dam u ruke čoveku koji animirani film nikada nije ni radio.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:20

Slede nagrade za najbolje glumce u ex-yu takmičarskoj selekciji. Nagrade će uručiti En Hatavej.

Nagrade za najbolje glumce su izuzetno važne na svim dodelama nagrada. Ex-Yu selekcija donela nam je izvanredne glumačke ekipe, ali morali smo da izdvojimo one najbolje od svih. Nagrada za najbolju glumicu odlazi u rukeeee

Mire Furlan za ulogu u filmu „Cirkus Columbia“. Čestitamo.

Zahvaljuem na ovoj prelepoj nagradi. Jako mi je drago da su i filmovi sa ovih prostora konačno dobili šansu za promociju jer smatram da su glumci sa ovih prostora jedni od najkvalitetnijih u svetu. Nagrada za najbolju glumicu će mi svakako pomoći u nastavku karijere jer ću ovo iskoristiti kao podstrek za dalje stvaranje. Po drugi put sam ovde, a evo po prvi put osvajam neku festivalsku nagradu. Hvala svima koju su prepoznali moj rad i hvala fantastičnom Tanoviću koji mi je dodelio ovu ulogu.

A nakon najbolje glumice red je da saznamo ko to dobija nagradu za najboljeg glumca u ex-yu kategoriji. Prema ocenama stručnog žirija nagradu za najboljeg glumca dobija....

Rade Šerbedžija za ulogu u filmu „Sedamdeset i dva dana“

Na žalost Rade nije večeras u Parku Prinčeva ali verujem da će biti jako srećan i zadovoljan kad čuje novosti iz Kodak Teatra.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:27

Stigli smo do jako značajnie nagrade, a to je nagrada Helijske publike, za najbolji film u animiranoj takmičarskoj selekciji. Još jednom zahvaljuemo svima koji su izdvojili svoje dragoceno vreme i glasali na Dolina film festivalu. A sad pozivamo Nikitu Mihalkova koji će uručiti ovu vrednu nagradu.

Mnogi kažu da je ocena publike najbitnija. Moram se složiti da je donekle i u pravu, jer filmovi gube smisao ako publika ne želi da ih gleda, zato je možda ovaj Kristalni Orao, kao nagrada Helijske publike i najznačajnija ove večeri. Pet filmova u konkurenciji, a odlukom publike, nagradu za najbolji animirani film dobijaaaaaaaaaa

Kris Miler, reditelj filma „Puss in Boots“, čestitamoooo.

Veliko hvalaaaa svima koji su svoj glas dali mačku u čizmama. Bilo je izuzetno zadovoljstvo raditi sa velikanima kakvi su Banderas i Hejekova, a želeo sam na najbolji način da predstavim onog slatkog mačka iz Šreka koji je postao jedan od omiljenih likova. Ispričao sam priču pre njegovog upoznavanja, želeo sam da prikažem i njegove pustolovine jer su ga ljudi stvarno zavoleli. Nema ništa lepše kad ti publika oda priznanje za veliki trud i rad. Hvala vam Helio!
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:35

Sledi još jedan kristalni globus, nagrada Helie za najbolji ex-yu film na festivalu. Nagradu uručuje Uma Turman.

Pa da pogledamo koji je to film proglašen kao najbolji od strane Helijaca. Kristalni orao osvaja film

Neke druge priče u koprodukcijskoj realizaciji Slovenije, Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Ni oni nisu večeras sa nama, tako da će im nagrada biti uručena naknadno, a ja vas molim za još jedan bljesak za film „Neke druge priče“.

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by >>Been<< on 11.03.12 23:39

Furlan i Šerbedžija ! Very good!
Rango i Mačak u čizmama No
"Neke druge priče" Suspect

Svaki varalica na Sudnjem danu će imati zastavu koja će biti podignuta sukladno obimu njegove pronevjere.
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:41

Došlo je vreme da saznamo koji je to najbolji animirani film i ko to osvaja Grand Prix festivala „Zlatnog orla“. Pozivam En Hatavej da uruči nagradu za najbolji animirani film.

Prvo da se zahvalim svim učesnicima što su nam omogućili da uživamo u animiranim ostvarenjima, i moram reći da nije bilo ni malo lako doneti odluku koji film treba osvojiti zlatnog orla. Ipak odlukom naših glasova, zlatni orao ide za filmmmmm...

Rangooooooo, reditelja Gora Verbinskog.

Evo još jedne nagrade i to one najveće. Ne mogu da verujem da smo osvojili festival jer je to zaita velika čast. Ovaj festival posvećuje jako veliku pažnju animiranim kategorijama i ovde je sasvim sigurno mogu reći najjača animirana konkurencija od svih svetskoh festivala. Zahvaljujem se stručnom žiriju koji nam je dodelio ovog orla i svima koji na s vole i podržavaju. Živeli!!!
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:47

Saznali smo pobednika animirane selekcije, a sad je vreme da saznamo pobednika još jedne kategorije. Ex-yu pobednika objaviće Nikita Mihalkov.

Ne bi želeo mnogo da dužim, želim što pre da ovog orla uručim.....

Danisu Tanoviću za film „Cirkus Columbia“.

Hvala puno. 20. februara sam stajao na istom ovom mestu i zahvaljivao se organizaciji što mi je dala čast da moj film otvori festival. Danas stojim ovde kao dobitnik zlatnog orla za ex-yu kategoriju i jedino što imam da kažem je veliko hvala. Mislim da će to biti sasvim dovoljno.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 11.03.12 23:54

Završili smo sa dodelom nagrada u prve dve selekcije, a sada prelazimo na onu glavnu. Prva nagrada u glavnoj takmičarskoj selekciji jeste nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu, a dodeliće je Uma Turman.

Nemate pojma koliko je teško izabrai iz 19 vrhunskih filmova samo jednu glumicu koja je na vas ostavila veliki utisak. Ipak, nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu dobijaaaaaa

Sara Bajat za ulogu u filmu „Razvod“, čestitkeee.

Želela bi da se zahvalim svima na ovom laskavom priznanju. Proglasiti vas za najbolju u ovakvoj konkurenciji može da bude samo velika čast. Mi dolazimo iz Irana, mesta gde je filmska industrija u usponu. Hvala vam što ste prepoznali našu emociju i trud,.zaista vam veliko hvala na tome.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mara on 11.03.12 23:56

Ne neee stanite, ja nisam stigla da glasam.
Mara

Broj postova : 2557

Kontinent Helia
Zemlja: Portanija
Obavijest: /

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:00

Nakon najbolje ženske epizodne uloge na red je došlo da saznamo ko to dobija nagradu za najbolju sporednu mušku ulogu. Nagradu uručuje En hatavej.

Ne bi želela da se ponavljam i da govorim koliko je važno dobijati i ove individualne nagrade za glumca. Čast mi je št ću ovom nagradom nagraditiiiiii

Filipa Sejmora Hofmana za ulogu u filmu „Martovske ide“.

uuuuu ovo me se nisam nadao ni malo. Ali to je i najlepše, kad se ne nadaš a nagrada dospe u tvoje ruke. Šta reći drugo osim da se zahvalim Kluniju na pozivu i što mi je pomogao da iznesem ulogu na najbolji način. Zahvaljujem se i vama koji ste mi dodelili ovu nagradu. Zaista sam prijatno iznenadjen.

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by >>Been<< on 12.03.12 0:02

Zasluženo !

Svaki varalica na Sudnjem danu će imati zastavu koja će biti podignuta sukladno obimu njegove pronevjere.
>>Been<<
moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:04

Sledni nagrada za najbolji scenario. Pozivamo Nikitu Mihalkova da uruči nagradu u ovoj takmičarskoj kategoriji.

Scenario je izuzetno važan u svakom filmu, na žalost mnogi dobri scenariji se ne završe remek delom kao što bi trebalo. Da pogledamo prvo koji su to 5 nominovanih filmova za nagradu za najbolji scenario.

„Ponoć u Parizu“ scenario potpisuje Vudi Alen. Umetničko remek delo koje nas vodi u Pariz u doba njenog najlepšeg sjaja.

„Razvod“ Asgara Farhadia, donosi nam priču o iranskoj porodici koja upada u raznorazne probleme iz svakodnevnog života.

„Tajna u njihovim očima“ Huana Hose Kampanele. Izuzetno zanimljiva krimi priča, pomešana sa ljubavlju, poslom i društvom.

„Blizanci“ Denisa Vilneva, fenomenalna priča, bazirana na dubokoj mržnji, večnom ratu i trajnoj ljubavi.

„Martovske ide“, filmski prvenac Džordža Klunija, baziran na scenariu Granta Heslova. Politički triler pretočen u zanimljivu priču.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:10

A nagradu za najbolji scenario dobijaaaaaaaaaaa

Denis Vilnev za film „Blizanci“ (Incendies)

Uhhh. Izuzetno sam ponosan i zadovoljan načinom na koji je publika osetila moj film ovde. Jednostavno shvatio sam da su ga osetili na najbolji način, reakcije nakon premijere bile su sjajne. Zahvalio bi se na ovoj nagradi za najbolji scenario i drag mi je što je baš ova, pomalo neobična priča uspela da trijumfuje. Zahvaljujem.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:15

Nagradu za najbolju žensku ulogu dodeljuje Uma Turman.

Malo pre sam dodeljivala za najbolju sporednu, sad dodeljuem nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu. Pa da pogledamo kojih se to pet dama našlo nominovanim za ovo priznanje.

Kirsten Danst za ulogu u filmu Melanholija. Izuzetno zahtevna uloga pomalo psihički poremećene i melanholične devojke koja od oscilira iz časa u čas.

Kira Najtli za ulogu u filmu Opasan Metod. Još jedna uloga psihički ometene devojke koja se svim silama bori da obuzda nagone koji umeju biti jako neprijatni.

Lejla Hatami za ulogu u filmu Razvod. Uloga majke koja zapada u bračne probleme.

Elena Anaja, mlada španska glumica iz filma Koža u kojoj živim. Na pefektan način odigrala zahtevnu ulogu koju joj je dodelio Almodovar.

Lubina Azabal za ulogu u filmu „Bliznaci“. U filmu je prolazila kroz patnju, silovanje, borbu, ubistvo, zatvor...

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:19

A nagrada za najbolju žensku ulogu odlaziiii

Kirsten Danst za ulogu u filmu Melanholia.

Kada sam pogledala scenario mislila sam da nema šanse da ovu ulogu iznesem na odgovarajući način. Još ako uzmemo u obzir da je film režirao Lars fon Trir. No on me je podstrekao da prihvatim ponudu i da na najbolji način iznesem ono što se od mene traži. Zahvaljujem svima na ovoj nagradi.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:24

Nagradu za najbolju mušku ulogu dodeljuje En Hatavej.

Pre nego što uručim nagradu pogledajmo ko su nominovani za ovu nagradu.

Geri Oldman za film Dečko dama kralj špijun.

Oven Vilson za ulogu u filmu Ponoć u Parizu

Mihael Fasbenger za ulogu u filmu Opasan Metod

Havijer Bardem za ulogu u filmu Prelepo

Pejman Moadi za ulogu u filmu Razvod

Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:29

A nagradu za najboljeg glumca dobijaaaaaaa

Havijer Bardem za maestralnu ulogu u filmu „Prelepo“

Hvala svima. Želeo bih od sveg srca da se zahvalim reditelju Inaritu koji je napravio ovakav film. On je jedan profesionalac i čast je bila saradjivati sa njim. Hvala i vama što ste me nagradili ovom nagradom, nadam se da ću je opravdati u buućnosti i da ćete gledati još mnoštvo mojih filmova. Zahvaljuem se i celoj organizaciji na sjajno odradjenom festivalu. Hvala svima.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:34

Vreme je da saznamo kome to ide Kristalni orao u glavnoj takmičarskoj selekciji. Pogledajmo nominovana ostavrenja.

Opasan Metod reditelja Dejvida Kronenberga

Film Zaraza Stivena Soderberga

Koža u kojoj živim Pedra Almodovara

Dečak sa biciklom, filmsko ostvarenje braće Darden

Martovske ide, reditelja Džordža Klunija
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Lunke on 12.03.12 0:38

A kristalnog orla osvajaaaaaaaaa

Pedro Almodovar, za film koža u kojoj živim

Osećam sejako čudno. Prošle godine bio sam predsednik žirija i ja sam dodeljivao ove nagrade, a godinu dana kasnije ja je osvajam. Hvala Helijskoj publici koja je prepoznala moj rad, moje umeće i moje stvaranje. Dugo mi je trebalo da napravim ovakvo ostvarenje i ovo je obnova saradnje tako možemo nazvati, izmedju mene i Antonia Banderasa. Nadam se će film postići veliku uspešnost i u svetu baš kao i na ovom festivalu. Zahvaljuem od srca.
Lunke

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by >>Been<< on 12.03.12 0:39

Daaaj ! Surprised Mad Very Happy

>>Been<<
moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics