EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

London 2012(2)

+13
Bilby
Leo
ballbreaker
Nymeria
Pauly D
HaYrOLa
Lunke
Mara
Jasmin
frozen
Kruno
Tinchey
Goxy
17 posters

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by frozen 09.08.12 2:56

London 2012(2) - Page 4 M8mo76
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Tinchey 09.08.12 3:45

Mješam realnost i izmišljeni svijet pa da te pitam; jel to članak iz Dubai Timesa?! Surprised
Tinchey
Tinchey

Broj postova : 11902

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by HaYrOLa 09.08.12 4:01

Tinchey je napisao/la:Mješam realnost i izmišljeni svijet pa da te pitam; jel to članak iz Dubai Timesa?! Surprised

I love you
HaYrOLa
HaYrOLa

Broj postova : 14400

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Goxy 09.08.12 8:05

Tunižane treba trajno diskvalificirat s rukomentnih natjecanja!
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by ballbreaker 09.08.12 9:19

ali nisam znao da ce tunis pruzit onakav otpor kaubojima Very Happy
ballbreaker
ballbreaker

Broj postova : 60

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Lunke 09.08.12 10:54

Pa bogami i u januaru je neko igrao boks umesto sporta kojim se bavis Very Happy

London 2012(2) - Page 4 Filip-filipovic


Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by frozen 09.08.12 11:17

Tinchey je napisao/la:Mješam realnost i izmišljeni svijet pa da te pitam; jel to članak iz Dubai Timesa?! Surprised
ipak samo jutarnji list I love you
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by HaYrOLa 09.08.12 13:11

Lunke je napisao/la:Pa bogami i u januaru je neko igrao boks umesto sporta kojim se bavis Very Happy

London 2012(2) - Page 4 Filip-filipovic



FACO!
HaYrOLa
HaYrOLa

Broj postova : 14400

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Leo 09.08.12 13:13

HaYrOLa je napisao/la:

FACO!

Very good!
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Tinchey 09.08.12 15:28

Opet suđenje protiv nas, Ana je ispala isključivo zbog sudaca. Puke
Tinchey
Tinchey

Broj postova : 11902

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by frozen 09.08.12 15:45

Tunis je pravi pokazatelj da je Hrvatska spremna otići do kraja

Nije to bila rapsodija kao onih pet utakmica u skupini, no i oni koji su zaboravili da četvrtfinale olimpijskih igara ne može biti lagano, dobili su podsjetnik u tri četvrtfinala prije hrvatskog. Hrvatska je i u tučnjavi s Tunižanima bila najuvjerljiviji polufinalist, jedini koji svoju sudbinu nije rješavao u posljednjoj minuti utakmice...


Kauboji su bili spremni za ovakav okršaj. Najavljivali su upravo ovakvu utakmicu čim su saznali protivnika u četvrtfinalu, znali su da će Tunižani u jednoj utakmici "na sve ili ništa" odigrati na granici dozvoljenog, često iznad nje, a nerijetko i iznad granice prljavoga. Znali su da ih čeka jedna agresivna obrana i da ih čeka protivnik koji nema što izgubiti, a u takvim utakmicama su momčadi poput Tunisa najopasnije.
Znali su i kako treba na takvu igru protivnika odgovoriti, ali u samoj utakmici im je ipak trebalo jedno poluvrijeme da se toga prisjete. Jer, koliko god spremni bili na agresivne Tunižane, teško je biti spreman na situacije poput one kada je Megannem raspalio po Čupiću bez ikakve želje i namjere da dohvati loptu. A bilo je još takvih udaranja, samo manje vidljivih i očitih.
Hrvatska nije igrala pametno u napadu, dopustila si je previše fizičkog kontakta umjesto da odigra s brzim protokom loptom, s puno kretanja i ne tako zbijeno u sredini, igrajući ovako na tuniski mlin. Ni obrana 6-0 nije bila prava, pa uz tek dvije obrane Mirka Alilovića rezultat i nije mogao biti bolji od 12:13 na poluvremenu.
Znali smo da je Hrvatska (puno) kvalitetnija, ali smo znali i da nema pravo na 30 loših minuta jer je Tunis bio spreman ukrasti pobjedu ako se Hrvatska na vrijeme ne uspravi i pokaže zube agresivnijem protivniku.
Bio ja to najveći test za ovu Hrvatsku u Londonu, i Kauboji su ga položili s odličnim. Važnije je i znakovitije pobijediti Tunis na ovakav način nego preletjeti Dance ili Mađare u skupini kroz kontre, prodore, relativno lagane šuteve.
Kako to već u rukometu obično biva, preokret je započeo obranama Alilovića, Hrvatska je preuzela vodstvo i izgradila ga do ugodnih +5, i iako nije uspjela u nekoliko prigoda prelomiti utakmicu, bez većih je problema privela utakmicu kraju, ne dajući Tunisu ozbiljnu šansu za priključak, iako Gojunu nije trebalo ono isključenje tri minute prije kraja. Jakov duguje piće Duvnjaku koji je u idućem napadu, s igračem manje, otklonio sve dvojbe oko pobjednika.
Alilović se razbranio iza obrane 5-1 koju je Hrvatska zaigrala u drugom dijelu i koja je bila puno veći izazov za tehnički limitirane Tunižane. Uobičajeno je do sada Hrvatska u prvom dijelu "slomila kičmu" suparnicima ostavivši ih na desetak golova, a onda u nastavku kroz 17-18 golova u napadu odjurila do laganih pobjeda, no Tunis je zakočen baš u tom drugom dijelu kada je zabio okruglih 10 golova.
Napadački je povukao Denis Buntić, rasteretivši lijevu stranu napada i otvorivši dosta prostora i za Čupića koji je nemilosrdno trpao mrežu Maggaiza. Stručni stožer dobro je proučio Tunis i vrlo rano se pomirio s činjenicom da protiv tako agresivnog suparnika pasivni Kopljar u napadu ne može biti od velike koristi. Kako bi zadržao ritam od samo jedne izmjene obrana-napad, u prvom dijelu, kada je desni vanjski bio dalje od hrvatske klupe, Goluža je igrao s Balićem na toj poziciji, da bi u nastavku bilo lakše koristiti Buntića što je ovaj izvrsno iskoristio i ponovno pokazao da je pravo rješenje kada Hrvatska treba "instant napad". Žrtvovanje dobrog napada s Buntićem za dobru obranu s Kopljarom (i obrnuto) i dalje ostaje najveći kadrovski izazov za stručni stožer, posebno u poluvremenu kada je tu izmjenu teže raditi zbog pozicije klupe.
Hrvatska je u jednoj utakmici više naučila o sebi nego u prijašnjih pet. Kauboji su pokazali karakter, pokazali su da ih se ne može zastrašiti agresivnom i snažnom igrom. Da budemo iskreni, nisu Tunižani igrali samo prljavo, igrali su u određenim segmentima i onako kako se danas igra vrhunska obrana u muškom rukometu, snažno, čvrsto, na mišiće. Onako kako je Francuska pokorila rukometni svijet protekle četiri godine, ali i onako kako nekada igra i hrvatska obrana. Bez prljavština, naravno. Ali, Tunis je po tom fizičkom elementu bio idealna priprema za narednog suparnika jer ni Dinart i Gille neće gladiti po kosi i škakljati pod pazuhom hrvatske reprezentativce.


Pokazati da je Beograd bio trenutak promjene

Hrvatska je bila na najboljem putu upisati se kao najbolja momčad "nultih" godina, no Karabatićeva generacija u Njemačkoj je rekla stop Hrvatskoj i naredne četiri godine uzela sve što je mogla, pokazavši u svim najvećim utakmicama da je najbolja rukometna momčad svijeta. Osvojila je Peking, osvojila je SP u Švedskoj, osvojila je EP u Austriji i Švicarskoj, ali od svega toga najimpresivnija je jedna pobjeda koju je mogla ostvariti samo fizički, psihički i naravno rukometno izvanserijska momčad.
U finalu SP-a 2009. pobijedila je Hrvatsku. U Hrvatskoj.
I tada su Francuzi uzeli neslužbeni naslov najbolje momčadi desetljeća te potvrdili da su u novom olimpijskom ciklusu oni momčad "koju treba pobijediti".
Njihovoj seriji došao je kraj u Srbiji ove godine, a u debaklu Onestine momčadi ključna je bila impresivna pobjeda Hrvatske u Novom Sadu, na krilima odličnog Marka Kopljara, obrane i Alilovića u nastavku utakmice, te uz gotovo minimalan doprinos Ivana Balića, što je do tada bilo nezamislivo.
Je li ta utakmica označila kraj jedne ere, i početak jedne druge? Je li ta utakmica pokazala da je generacija koju je Lino Červar počeo graditi u Austriji 2010. odgovor na Karabatićevu, da je to momčad koja će zamijeniti Francuze na tronu namijenjenom najboljoj svjetskoj momčadi?
Za sada je to samo jedna utakmica. No, pobijedi li ponovno Hrvatska u polufinalu OI, onda će postati i više od samo jedne utakmice, onda će to biti trenutak kada je došlo do smjene na vrhu.
Naravno da Šveđani ili Mađari imaju šanse u finalu, nitko ne zaluta do finala olimpijskih igara. No, prava je šteta što će Hrvatska i Francuska odmjeriti snage već u polufinalu, jer radi o dvije momčadi koje su obilježile proteklih 10 godina, koje su dva posljednja olimpijska pobjednika, koje imaju bogatu povijest međusobnih susreta i razvijeno rivalstvo i koje su, jednostavno, dvije najbolje rukometne reprezentacije na svijetu.
Francuzi nisu nepobjedivi, čak i kada su bili na vrhuncu moći, nisu bili momčad bez mana - ali ponekada nisu imali ni protivnika na svojoj razini, jer su drugi bili nespremni. Danci nekreativni, Hrvati fizički nedorasli, Islanđani psihički labilni u važnim utakmicama, Šveđani u smjeni generacija, Španjolci bez prave klase, Nijemci u krizi. Obrana je uvijek bila tu, Omeyer također kada je bilo važno, ali napad je znao - i još uvijek zna - biti sporadičan. Naravno da je tu klasa do klase, kako bi inače netko postao olimpijski pobjednik, ali i oni su nekada bez ideje, i njima se nekada napad svede na 1 na 1 Karabatića, ili neki siloviti šut Narcissea ili Fernandeza, danas i Baracheta ili Accambraya.
Hrvatska ima obranu i vratara koji sigurno neće dopustiti Francuzima 30 pogodaka. Francuska ima obranu i vratara koji vrlo vjerojatno neće dopustiti Hrvatskoj 30 pogodaka. Gdje će se brojčanici zaustaviti?
Na papiru, sve je to "tu negdje", iako će oni malo objektivniji priznati da je Francuska mrvicu "teža" momčad, ako ništa drugo, zbog zlatnih medalja oko vrata. Zato je, pak, u londonskoj zbilji, na terenu, Hrvatska do sada pokazala više lakoće, više moći i definitivno više brzine.
Favorita, realno, nema niti je takva titula nekome potrebna obzirom da je sasvim jasno da obje ekipe mogu do finala. Francuzima su možda Tricolori favoriti, na temelju rezultata, i ukupnih i međusobnih. Hrvatima su možda to Kauboji, na temelju viđenoga u Londonu, na temelju osjećaja koji imamo i vibracije koju ova momčad šalje od prve minute prve utakmice protiv Koreje, do posljednje minute posljednje utakmice protiv Tunisa.
Ostatku rukometnog svijeta je svejedno tko je favorit. Ostatak rukometnog svijeta spreman je za rukometnu poslasticu, susret dviju najboljih ekipa na svijetu.
Nije za naslov olimpijskog pobjednika, bar ne direktno, ali je za vodstvo u nedavno započetoj utrci za najbolju momčad ovog desetljeća
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Jasmin 09.08.12 17:00

Lunke je napisao/la:Pa bogami i u januaru je neko igrao boks umesto sporta kojim se bavis Very Happy

London 2012(2) - Page 4 Filip-filipovic



Zar to jos boli... nisam znao da ste vi tako miran i osjećajan narod! Razz
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by HaYrOLa 09.08.12 17:08

Jasmin je napisao/la:

Zar to jos boli... nisam znao da ste vi tako miran i osjećajan narod! Razz

Mi krvavi, a ne boli nas, a vas u RUKOMETU, najgrubljem sportu ekpinom nakon ragbija, malo tukli slabasni Tunizani , koje ste uzgred pobedili , i kukate ceo dan !

p.s Osecajniji smo od vas, na nasoj NACIONALNOJ TELEVIZIJI navijaju za vase sportiste, eeeeej bre, spustite se na zemlju!
HaYrOLa
HaYrOLa

Broj postova : 14400

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Jasmin 09.08.12 19:15

HaYrOLa je napisao/la:

Mi krvavi, a ne boli nas, a vas u RUKOMETU, najgrubljem sportu ekpinom nakon ragbija, malo tukli slabasni Tunizani , koje ste uzgred pobedili , i kukate ceo dan !

p.s Osecajniji smo od vas, na nasoj NACIONALNOJ TELEVIZIJI navijaju za vase sportiste, eeeeej bre, spustite se na zemlju!

Ajde ne seri, bar ti me poznajes i uvijek navijam za vas kad ne igrate protiv Hrvatske, tako da pricas sad gluposti, a sto se tice rukometa mislim da nemas sta govorit bar ne o hrvatskom rukometu, čovjek bih pomislio da ste se u rukometu spustili na zemlju al vidim niste Wink
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by frozen 09.08.12 19:20

Jasmin je napisao/la:

Ajde ne seri, bar ti me poznajes i uvijek navijam za vas kad ne igrate protiv Hrvatske, tako da pricas sad gluposti, a sto se tice rukometa mislim da nemas sta govorit bar ne o hrvatskom rukometu, čovjek bih pomislio da ste se u rukometu spustili na zemlju al vidim niste Wink
Very good! Very good! Very good!
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Lunke 09.08.12 20:06

Jasmin je napisao/la:

Ajde ne seri, bar ti me poznajes i uvijek navijam za vas kad ne igrate protiv Hrvatske, tako da pricas sad gluposti, a sto se tice rukometa mislim da nemas sta govorit bar ne o hrvatskom rukometu, čovjek bih pomislio da ste se u rukometu spustili na zemlju al vidim niste Wink

Brate moj o cemu ti sad pricas??? Ko je rekao da igrate los rukomet, ko je ista lose rekao za vase rukometase?

Ovo je sve poteklo od komentara pojedinih forumasa da su tunizani igrali boks, a ne rukomet, da prljaviju igru nisu videli, da im treba zabraniti da igraju i jos kojekavkih gluposti upucene od strane ljudi koji ocito ne znaju da je rukomet izuzetno grub sport, puno jakih kontakata i duela. Sobzirom da su bili zgrozeni takvom igrom, morao sam da stavim slicicu sa vaterpolo utakmice (kada je Filipovicu pocepana arkada) cisto da pokazem da se prljavo igra jako cesto, samo u jednoj strani vi bivate tuceni, u drugoj vi tucete (ne mislim generalno na Hrvatsku, nego na sve zemlje, to se podrazumeva). Sve je to je sport!!!

Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Tinchey 09.08.12 20:11

^ Naši rukometaši su to izjavili za prljavu igru FYI. Rolling Eyes
Tinchey
Tinchey

Broj postova : 11902

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Jasmin 09.08.12 20:14

Lunke je napisao/la:

Brate moj o cemu ti sad pricas??? Ko je rekao da igrate los rukomet, ko je ista lose rekao za vase rukometase?

Ovo je sve poteklo od komentara pojedinih forumasa da su tunizani igrali boks, a ne rukomet, da prljaviju igru nisu videli, da im treba zabraniti da igraju i jos kojekavkih gluposti upucene od strane ljudi koji ocito ne znaju da je rukomet izuzetno grub sport, puno jakih kontakata i duela. Sobzirom da su bili zgrozeni takvom igrom, morao sam da stavim slicicu sa vaterpolo utakmice (kada je Filipovicu pocepana arkada) cisto da pokazem da se prljavo igra jako cesto, samo u jednoj strani vi bivate tuceni, u drugoj vi tucete (ne mislim generalno na Hrvatsku, nego na sve zemlje, to se podrazumeva). Sve je to je sport!!!


Ma razumijem ja tebe, ja sam se s onim komentarom na tvoj našalio i nisam mislio nista ozbiljno, ali Hayrola namjerno prca u svom stilu, tako da nisam ni rekao da je itko izjavio da nasi lose igraju jer to bi bilo apsurdno s obziromn na rezultate, ali sam odg na njegov podjeb.... rukomet je grub sport, to znam, ali svatko tko je gledao cijelu utakmicu odnosno najvise prvo poluvrijeme je svjestan da ono nije bilo normalno i da su presli svaku mjeru... sto se tice grubosti, naravno jucer smo mi poderani, sutra vec cemo mi nekog derati... uglavnom eto to je to, bzvz je ista raspravljat, a i s tobom ne zelim raspravljat Smile
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by HaYrOLa 09.08.12 20:18

Jasmine, ti bar treba da znas kakav je sport rukomet. Niko tebi nije nista prigovorio, znas da te <3 ali mi je smesno sto pojedini kukaju o gruboj igri Tunizana, a to mogu da kukaju samo oni koji sad prvi put gledaju neku rukometnu utakmicu. Slabija ekipa (u ovom slucaju Tunis) ce uvek igrati odbranu na ivici iskljucenja (tuca) jer drugacije ne moze da se suprostavi organizovanom i uigranom i jakom napadu (u ovom slucaju Hrvatska). To je uvek bilo tako. Sramota me je i sto se raspravljam sa pojedinim `sveznalicama` koji ne razlikuju ni liniju sedmerca od linije deveterca, a kamo li nesto drugo. Off
HaYrOLa
HaYrOLa

Broj postova : 14400

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by frozen 09.08.12 20:36

tako tipično za hayrolu... on sve zna a nitko ništa ne zna... how yes no... Puke
i samo da podsjetim za tu utakmicu sa srbijom kada je vaš dobio rukom u glavu (slika od lunkea) napravili se ogromni pritisak jer je kao došlo do "tučnjave".. tražilo se isključenje hrvatske itd itd. ... no nebitno... Rolling Eyes

frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Guest 09.08.12 20:39

Zaista nebitno. Moliću vas, od ovoga tenutka pa nadalje da prestanete sa takvim raspravama, prvo će početi letjeti šokovi, pa zaključavnje teme itd. itd.

ps. Ne očekujem odgovor na ovaj post. :-)

Guest
Gost


[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Jasmin 09.08.12 21:49

Norveška - J. Korea 31:25
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Goxy 09.08.12 22:11

HaYrOLa je napisao/la:

Mi krvavi, a ne boli nas, a vas u RUKOMETU, najgrubljem sportu ekpinom nakon ragbija, malo tukli slabasni Tunizani , koje ste uzgred pobedili , i kukate ceo dan !

p.s Osecajniji smo od vas, na nasoj NACIONALNOJ TELEVIZIJI navijaju za vase sportiste, eeeeej bre, spustite se na zemlju!

Malo tukli hahahahaha..jesi ti gledao utakmicu, oni doslovno nisu gledali loptu nego njih mlatili.
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Guest 09.08.12 22:14

Šššššššš.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Bilby 09.08.12 22:41

Goxy je napisao/la:

Malo tukli hahahahaha..jesi ti gledao utakmicu, oni doslovno nisu gledali loptu nego njih mlatili.

Ajde koga briga. Jesu pobijedili? Jesu. E pa onda idemo na sljedeću utakmicu i to je to.
Bilby
Bilby

Broj postova : 1331

Kontinent Helia
Zemlja: Crolacia
Obavijest:

[Vrh] Go down

London 2012(2) - Page 4 Empty Re: London 2012(2)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.