croato je napisao/la:nikakav..samo se znaju mlatit..igrali boks ne rukomet.. no ok oni su drugi svijet u rukometu za bolje ne znaju Laughing

Zemlja:
Obavijest:

Postaj by frozen 09.08.12 1:09

HaYrOLa je napisao/la:

istina, ali ipak oni su igrali boks.. dokaz su vječni ulasci fizioterapeuta na igralište.. i previše isključenja za tunis i crveni karton itd.. ružna odvratna negledljiva utakmica ali dobro je da smo prošli.
frozen
frozen

Obavijest:

Postaj by HaYrOLa 09.08.12 1:11

croato je napisao/la:istina, ali ipak oni su igrali boks.. dokaz su vječni ulasci fizioterapeuta na igralište.. i previše isključenja za tunis.. ružna odvratna negledljiva utakmica ali dobro je da smo prošli.

Postoje pravila, postoje sudije, tako da sve sto je dozvoljeno, dozvoljeno je, iskljucenja su tu, tako da je to bio njihov odgovor i taktika za hrvatsku igru i pokazao se sasvim efektan.
HaYrOLa
HaYrOLa

Zemlja:
Obavijest:

Postaj by frozen 09.08.12 1:12

izabrani su čudni suci i to je dosta ljudi reklo no ok.. ali su dopuštali svašta... no eto.ipak smo uspjeli..neka ih.. ali to i dalje nije rukomet... drago mi je da su ispali.. igra i francuska jako i gadno kao i španjolska ali oni igraju rukomet.. i koliko god teška utakmica s njima je uz to i divota za gledanje... eh

Postaj by frozen 09.08.12 1:16

Pauly D je napisao/la:Ovi Tunižani su za streljat, debili kakve odavno nisam vidio, oni su se došli tuć, a ne igrat! Sramota njima, sucima i onima koji u četvrtfinalu stave dva suca iz ARGENTINE :S
frozen
frozen

Obavijest:

Postaj by Kruno 09.08.12 1:19

croato je napisao/la:yap..e neka su ih pobijedili baš mi drago u inat francuzima koji su bili na tribinaama i iz sveg glasala navijali za tunis da nas izbjegnu u polufinalu a neće moći bivša franc. kolonija u polufinale. silent Neutral

Kako retardirana igra Tunisa, točno se vidi da pravog rukometa nikad nisu igrali Embarassed

Jooj, sad idu ovi Francuzi predođeni arogantim Karabatićem Rolling Eyes
Nadam se da neće biti problema sa njima i želim ZLATO, sve ispod toga bi bila jako velika šteta!
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

Postaj by frozen 09.08.12 1:20

Kruno je napisao/la:

joj neka i njih zguze koji su se nekako progurali do pf. a onda po zlato protiv pobjednika švedske - mađarske!
frozen
frozen

Obavijest:

Postaj by Jasmin 09.08.12 1:24

pusi! Razz vise su oni za boks nego za rukomet

Bravo naši, bez poraza a sad poslastica polufinala, dvije prave rukometne sile Very Happy

Postaj by Kruno 09.08.12 1:34

Tinchey je napisao/la:Nešto mi jako smrdi vezano uz ovu utakmicu, ne bi se Francuzi sam tak dovukli na tribine. Neutral

Postaj by Tinchey 09.08.12 1:36

Moramo se malo smirit sad, ovo nam je bilo super sada, nek je sad bila ta kriza pa nek se više ne ponovi. Francuzi su nas vjerojatno već otpisali. Sve super. Very Happy
Tinchey
Tinchey

Postaj by Nymeria 09.08.12 1:37

Tinchey je napisao/la:Ovo je bilo sramotno za EHF i rukometno suđenje, tko im je dao dopuštenje da oni ovo sude. Strašno, čudim se da smo i pobjedili.
Hrpu greška u napadu i obrani nisu sudili (ni nama ni Tunižanima), sramotno.

Simpatičan Drago Vuković na kraju s komentarima i upitom kako su vaterpolisti prošli Very Happy

I love you

Karabartić je u rodu s Avom (djedovi im iz istog sela Smile)

Tunižani namlatili Kauboje, no Hrvati prošli u polufinale

U posljednjem četvrtfinalnom ogledu dana na rukometnom turniru Hrvatska je trebala imati laganu utakmicu protiv Tunižana, no izuzetno grubom igrom Tunis je hrvatske rukometaše natjerao da se pošteno oznoje za pobjedu. Ostaje nadati se da udarci nisu kod rukometaša Hrvatske, pred polufinale s Francuskom, uzrokovali teže ozljede.

Umjesto rukometa, lijepog, moćnog, kakvog su Hrvati prezentirali u pet utakmica na olimpijskom turniru do sada, u prvih 30 minuta gledatelji su vidjeli pregršt grubosti, sasvim očite i mahom nekažnjene, te jako malo dobrog rukometa.
Hrvatska je povela golom Lackovića, no nakon toga Tunižani koriste napadačku krizu u redovima Hrvatske i odlaze na 3:2. Ubrzo potom, postalo je jasno da će suci iz Argentine Tunižanima dopustiti svašta, a Hrvati se teško prilagođavaju tako gruboj igri. Pred sam kraj prvog dijela Megannem je na 11 metara srušio laktom u glavu Čupića, a suci su mu konačno pokazali crveni karton.
U jednakom ritmu su Tunižani pokušali nastaviti u drugom poluvremenu, u kojeg ulaze s +1 (12:13), a u 33. minuti je i Duvnjak dobio porciju batina od Gharbija. Igrač više Hrvatskoj daje potrebnu prednost, u 36. minuti konačno su Kauboji došli na +2 (15:13), a do kraja se više Tunižani nisu uspjeli vratiti. Napeto je ipak bilo tri minute do sirene, kad su s +4 Hrvati pali na svega +2, no uz obranu Alilovića i gol Duvnjaka otklonjena je opasnost preokreta.
O prvom poluvremenu dosta govori i statistika. Hrvatska je imala 52 posto realizacije šuta, uz svega dvije Alilovićeve obrane. Jedan su pogodak Hrvati dali s crte, Tunižani su igrali duboku obranu te s druge strane bili uspješni u proigravanju na šest metara, s koje im je pozicije prošlo četiri od pet šuteva.
Na 2:3 su Tunižani okrenuli u šestoj minuti, nakon golova Hmama i Toumija, a potom slijede minute u kojima mreže miruju, a Tunis nastavlja tući. Isključenje Hmam zarađuje u osmoj minuti nakon prekršaja nad Vukovićem, no Čupić s linije sedam metara pogađa vratnicu. Kopljar ne uspijeva realizirati kontranapad, Štrlek ne prolazi s krila, ali zato Hedoui krade Kaubojima loptu i nema problema s pogađanjem za 2:4.
U 11. minuti gužva, u kojoj su i Hrvati pokazali što misle o tuniskom zustavljanju Čupića, no isključeni su i Lacković i Taj. Četiri minute kasnije, Hrvatska ima igrača više, nakon što je na dvominutno hlađenje poslan Gharbi, pa Balić ima nešto lakši posao u krađi lopte i postizanju pogotka za 6:6, a Čupiću ostaje realizirati sjajnu asistenciju Duvnjaka za 7:6.
Tunižani međutim ne posustaju već koriste probleme u hrvatskoj obrani i postižu dva brza gola te su opet u prednosti na 7:8. Dolaze i do +2 na 8:10, nakon čega slijedi incident Magennema nad Čupićem, što Hrvati ne koriste za ponovni preokret, već se na odmor odlazi s -1.
U drugom su dijelu, vjerojatno nakon konzultacije u svlačionici, Hrvati ipak zaigrali bolju obranu. Uspjeli su blokirati dva pokušaja Bannoura, a nakon što je isključen Gharbi, Čupić je uz pomoć Alilovića koji se probudio na golu digao rezultat na 15:13, prvih +2 Hrvatske u utakmici.
Uskoro potom, Hrvatska ima i +3, 16:13 postavlja Buntić, nakon što nije prošla kontra Hmama, kao ni šutevi s devet metara Bannoura i Alouinija. Tuniski izbornik pozvao je minutu odmora, no počinju njegovi igrači griješiti, te je Lackoviću otvoren put do 18:14.
Do tad uspješnog Maggaiza na vratima Tunisa mijenja Helal, no ni on ne uspijeva zaustaviti Čupića i +5 Hrvatske. U posljednjih pet minuta Hrvatska ulazi sve sigurnija u svoj prolazak u polufinale, no Vori i Štrlek ne uspijevaju realizirati svoje šuteve, dok Bannour i Alouini nemaju tih problema.
U 58. minuti je tako na semaforu neugodnih 24:22, a isključenje Gojuna donosi dodatnu nervozu gledateljima. No, Duvnjak je pogodio kad je bilo najpotrebnije, a Alilović obranio kad je to trebalo, te se u polufinale prolazi s 25:23.
Hrvati su tako, mnogo teže no što su očekivali, prošli u polufinale, gdje ih čekaju Francuzi. Susret se igra u petak, a termin još nije određen.

"Tukli su nas kao da smo stoka, ali smo se borili i dokazali da smo bolji. Znali smo mi to i prije utakmice, ali morali smo to potvrditi i na terenu. U 15. minuti bila je katastrofa, tuku nas, gubimo dva razlike, ali u drugom poluvremenu već prepoznatljivom obranom 5-1, odličnom pokretljivošću i kontrama stigli smo do plus pet i susret mirno priveli kraju", izjavio je nakon utakmice Mirko Alilović.
Put do finala vodi preko Francuske? "Francuzi su naši stari znanci, nemaju blistav turnir, ali Francuska je uvijek Francuska. Aktualni su svjetski prvaci i olimpijski pobjednici, nadam se da ćemo im oduzeti titulu i izboriti finale".
Prva reakcija Domagoja Duvnjaka bila je "uuuuuuuu" da bi potom nastavio: "Dobili smo toliko batina, ali najbitnije je da smo u polufinalu. U prvom poluvremenu bili smo malo prestatični u napadu, u drugom je bilo bolje, počeli smo se bolje kretati bez lopte. Obrana je ponovno primila malo golova, ali može to biti i bolje".
Ima li Hrvatska snage? "Imamo dovoljno snage. Pred nama je dan i pol odmora, dobro ćemo se odmoriti i dobro pripremiti. Ne padamo u snazi i to ćemo dokazati u polufinalu". Za finale protiv Francuske? "Velika je novost francuska 6-0 obrana, nije to više njihovih 3-2-1 ili 3-3, ali vidjet ćemo hoće li tako odigrati i protiv nas. Još ćemo pogledati snimke, sve dobro analizirati, pripremiti se što je najbolje moguće i nadam se izboriti finale".
I Blaženko Lacković prvo se osvrnuo na tunišku taktiku 'tko će jače'. "Ušli su u utakmicu na granici nenormalnog. Čupića su dvaput ubili s krila, tukli su na sve strane, ali tu smo i mi napravili grešku. Ulazili smo previše u kontakt, nismo igrali glavom nego na mišiće, a u takvoj igri obrana je uvijek u prednosti s tim da su im još i suci previše tolerirali."
"Obrana nam je u prvom poluvremenu bila malo klimava, ali u drugom smo se prebacili na 5-1 i to je bio potez utakmice. To i doprinos Buntića, ušao je punom snagom i rasteretio nas na desnoj strani tako da nam se otvorio prostor. Bilo je jako, jako teško, ali u polufinalu smo i to je najbitnije. Osim toga ovo će nam odlično doći kao upozorenje za Francuze, ne smijemo i s njima ući u kontakt. Moramo igrati pametno, široko i s brzim protokom lopte, kao i u prijašnjim utakmicama jer s ovakvom igrom protiv Francuske nemamo šanse. Pozitivno je da smo svi iz ovog izašli neozlijeđeni te da smo uvidjeli što ne smijemo, kako ne odigrati. Odigrali smo šest utakmica, pobijedili šest, spremni smo, jaki smo i poginut ćemo na terenu za sedmu", rekao je Lac.