EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

3 posters

Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Cvjećko 28.04.10 23:05


Izvođač: Giorgos Alkaios & Friends
Naziv pjesme: OPA
Glazba: Giorgos Alkaios
Tekst: Giannis Antoniou & Friends
Polufinale i redni broj: Prvo polufinale; 13.

Grčka na Eurosongu

Grčka je svoj prvi nastup na Eurosongu imala 1974. godine, kada osvaja 11. mjesto. Od tada pa do danas Grčka Eurosong propušta šest puta. Ne može se pohvaliti toliko dobrim rezultatima u periodu od 1974. do 2000 – osam puta su se plasirali u TOP 10, a najbolji plasman im je bio 5. mjesto. Od 2000. stvari su krenule ka boljem. Grupa Antique osvaja 3. mjesto na Eurosongu u Kopenhagenu. Od uvođenja novog formata Eurosonga, 2004. godine, Grčka je bila u TOP 10 svake prilike što je čini najuspješnijom Eurosong nacijom od tada! Hoće li se nastaviti tradicija i ove godine, saznat ćemo kroz mjesec dana.

Grčka u finalu Eurosonga (2004.-2009.): 100% (6/6)

O izboru

Grčka ove godine odlučuje putem nacionalnog finala odabrati predstavnika za Eurosong. Nakon niza skandala i diskvalifikacija, ERT je izjavila kako će ukupno sedam natjecatelja izvesti svoje pjesme na izboru. Nacionalno finale je održano 12. ožujka. Peteročlani žiri i televoting odlučili su da će pjesma naziva “OPA“ predstavljati Grčku na ovogodišnjem Eurosongu.

[O izvođaču[/u]

Ako postoji zemlja sa zavidnim rezultatima u novijoj Eurosong povijesti, onda je to svakako Grčka. Težak zadatak da tu tradiciju nastavi povjeren je 38-ogodišnjem pop pjevaču, Giorgosu Alkaiosu. Iako je rođen u Ateni, Giorgos je svoje rane dane proveo u SAD-u gdje je od bake učio o glazbi i umjetnosti. Po povratku u Grčku, Giorgos je nastupima u nekim reality emisijama pokušavao ostvariti svoj san, a to mu je pošlo za rukom 1989. kada singlom “Ti, Ti“ obara sve rekorde slušanosti u Grčkoj. Nakon toga, njegova karijera bilježi samo uzlaznu putanju, a Giorgos iza sebe već ima zavidnu brojku od čak 16 albuma od kojih pet nosi titulu platinastih. Ovaj uspješni glazbenik, pored pjevanja, bavi se i producentskim radom, pa je sa nekolicinom svojih vrlo dobrih prijatelja osnovao diskografsku kuću “Friends Music Factory“. Alkaios se pokušavao baviti i glumom, no ti pokušaji nisu završili pretjerano uspješno. Kritičari glazbeni žanr ovogodišnjeg predstavnika Grčke opisuju kao “spoj modernog zapadnjačkog i klasičnog istočnjačkog” što za rezultat ima jedinstven glazbeni doživljaj! ( Faruk Ajdinović )

Što kažu kladionice i koje šanse daju Grčkoj?

bet365 – 25
Paddy Power – 20
Boylesports – 25
888sport – 18

Ekapsa to chtes, nychtes mou palies
Oneira kai efialtes richno stis foties
Dakrya kafta, psemata polla
Moiazoun sa vouvi tainia pou de vlepo pia

OPA!
Vazo mia fotia
S’ ola ta palia
Ola tha t’ allakso – OPA!
Kai tha to fonakso – OPA!
Perasmena ksehasmena ki ola ap’ tin archi ksana – OPA!

Moje mišljenje

Moje mišljenje

Očekivao sam nešto “kvalitetnije” od Grčke obzirom da me nijednom od 2004. godine nisu razočarali i svaku njihovu pjesmu sam volio. “OPA“ nije loša, ali jednostavno nije na nivou prethodnih pjesama predstavnica Grčke. Očekivao sam više na kvaliteti, no što je, tu je. Pjesma je vesela, razigrana i zanimljiva i apsolutno ne sumnjam u dobar show koji će Giorgos & Friends prirediti u Oslu. U blijedom i po kvaliteti slabom prvom polufinalu (po koji put već ovo ponavljam…) Grčka ima velike šanse za pobjedu – vidim joj kao protivnika samo jednu zemlju, no o tome u nekoj od sljedećih analiza. Grčka će definitivno biti u finalu – tamo vjerovatno u prvih 15. Nisam siguran koliko daleko će se moći plasirati, točnije, nisam siguran kako će žiri reagirati na ovu pjesmu. Jedno je sigurno – glasači putem televotinga diljem Europe će voljeti ovo.
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Cvjećko 28.04.10 23:05

Meni je super, jedan od najboljih! Very Happy
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by >>Been<< 28.04.10 23:10

Ja ću tražiti odštetu od ETV-a jer sam ovo morao čuti... Ovo je nešto između Rade Lackovića i bespomoćnog zavijanja ukrajinskog muflona...

Ako je cajka, nek je dobra cajka, a ne ovaj jad, čemer, krš i odron.... Kako se ovaj Giorgos neće moći uvući u Sakisove t-shirte sa dječijeg odjela, mislim da mu čak ni najbjesomučniji gay glasići ne mogu pomoći da pobjedi !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Gost 28.04.10 23:13

Užas. Ništa više neću da prokomentarišem...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Guest 28.04.10 23:58

Ma pjesma je baš zabavna za razliku od nekih ove godine.

Brza pjesma i k tomu dobra.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Kruno 29.04.10 0:23

Nije loša Wink
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by >>Been<< 29.04.10 15:09

Neka mi neko navede u čemu je "Opa" bolja od "Ovo je Balkan"... Pjesma Srbije makar promovira tradicionalnu trubačku muziku u Srbiji, dok ovaj grčki trash promovira nekvalitetno urlanje...
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Guest 29.04.10 16:28

>>Been<< je napisao/la:Neka mi neko navede u čemu je "Opa" bolja od "Ovo je Balkan"... Pjesma Srbije makar promovira tradicionalnu trubačku muziku u Srbiji, dok ovaj grčki trash promovira nekvalitetno urlanje...
Koji je vama problem tu na forumu o "kvaliteti" pjesama.
Jednostavno mi se više sviđa. Odkad se sviđanje više ne priznaje?

Glasam jer mi se nešto sviđa, bolje mi paše.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by >>Been<< 29.04.10 16:44

Ajme meni... Činejnica da je "Ovo je Balkan", ako ništa originalnija od bespomoćnog zavijanja grčkog Georgea Michela.

Glavni problem Eurosonga je ignoriranja kvaliteta kojem masovne doprinose kojekakvi, (?) lobiji ( svi znamo o kome se radi) i zbog kojih bi nam se opet moglo desiti da neke Lasha Tumbai i ostala čudovišta konkurišu za pobjedu !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Guest 29.04.10 17:25

Originalnosti na eurosongu više nema tako da si prestani umišljavati da je vaša poskočica nešto sad tu posebno.

Pjesma je sprdnja za mene i ništa više.

A i ja vas ne shvaćam. Vama je eurosong loš jer više nisu kvalitetne pjesme. Ako hoćeš kvalitetu, odi u kazalište na operu. Eurosong je show i takav treba biti.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by >>Been<< 29.04.10 17:47

Ahaaa... Zanimljivo...

Klasični verbalni pamflet... "Eurosong je show".. Da, ali MUZIČKI/GLAZBENI show...

Što se tiče poskočice, zanimljivo mi je kako "Thunder and lighting" smatraš poskočicom... Very Happy
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Gost 29.04.10 21:26

;D je napisao/la:Originalnosti na eurosongu više nema tako da si prestani umišljavati da je vaša poskočica nešto sad tu posebno.

Pjesma je sprdnja za mene i ništa više.

A i ja vas ne shvaćam. Vama je eurosong loš jer više nisu kvalitetne pjesme. Ako hoćeš kvalitetu, odi u kazalište na operu. Eurosong je show i takav treba biti.

Poskočica nije moja. :-)
Ona je vlasništvo idiota koji su glasali za nju.
Podjednako je grozna kao i grčka pesma.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Cvjećko 24.05.10 14:56

Grčka će u finale, koje, po meni, i zaslužuje.

Na izboru, većina pjesama koje sam čuo, nisu mi bile nešta posebno, ali OPA! je super! Girogos je nekako prestar da pjeva ovako dobru pjesmu, nadam se da će u Oslu imati i posebno učene žene (i muškarce Very Happy) koji će se brinuti oko lica starijih izvođača, izuzev Here Bjork.

Ipak, ovo nije ni blizu ''Shake It'' i ''This Is Our Night'', ali Grčka ipak ima odličnu pjesmu, koja je energična, za razliku od Latvije, u kojoj Aisha govori o tome zašto ona plače, zašto umire, ovo ono... Wink
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Kruno 24.05.10 14:58

Opa je meni vrlo loša postala,koreografija im je vrlo loša,ali ovo je ipak Grčka i ulaze u finale 100%
Kruno
Kruno

Broj postova : 11595

https://eurosong-hr-forum.forum-nation.com

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by >>Been<< 24.05.10 15:10

što više slušam ovu pjesmu to se više patim i dobivam naglu želju da povratim bubreg... strahota !
>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!'' Empty Re: Grčka 2010. | Giorgos Alkaios & Friends - ''OPA!''

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.