EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.


Join the forum, it's quick and easy

EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.
EurosongForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

+38
Zagreb16
mirCo
SkubiŠa
AjLuci
Mara
Ighor
Duje
Vinky
Cvjećko
frozen
^.^ Swedish Hero
Steffan
mm1991sthr
Jasmin
milos55
SiXo
Belvedere
Velvet
StRes
asteroid
Tinchey
VasilijeM.
ESCbigFan
Misfit
>>Been<<
The Đole
KINGDOM_of_HEAVEN
Lady Lidia
Casper
Marijo
cr9
Kruno
Leo
Lunke
Bebi
HaYrOLa
Goxy
Pauly D
42 posters

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by frozen 12.03.12 1:07

The Đole je napisao/la:

Ali najjači dio pjesme je upravo taj kraj... "jeeeeee brodolooooooooom" Neutral cheers
meni je početak izvrstan! p.s. ima neko pravilo EBU da je 3,4 takta za redom isto da se smatra plagijatom tak neš ne znam..
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Lunke 12.03.12 1:22

Opet je slusam neprestanoooooooooooooooo cheers cheers cheers
Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Jasmin 12.03.12 1:33

Mara je napisao/la:Ja se najezim svaki put kad je cujem. Recicu jedino da je greota sto pesma traje samo 3 minuta!

najbolji komentar Smile ja sam je toliko puuta vec poslusao da doslovno ju pjevam di god odem Very Happy
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Leo 12.03.12 9:51

Ma nista dok ne stignu do bar 20 koje lice.Neki jednostavno ne mogu podneti tudji uspeh Rolling Eyes

Samo što je Željko Joksimović u petak na RTS otpevao pesmu „Nije ljubav stvar“, kojom će Srbiju predstavljati na Evrosongu u Azerbejdžanu u drugoj polufinalnoj večeri 24. maja, odmah se na internet forumima povela polemika da li je numera plagijat. Ređala su se poređenja s muzikom iz filma „Šrek“, Koldplejovim „Paradise“, „Road to Mandalay“ Robija Vilijamsa, saundtrekom „Gospodara prstenova“, „Mi­sa muruseni“ Dženi Vartijainen, „Za milion godina“ Ju rok misije, pesmom „Zaboravljeni“ od Pilota...


Željko Joksimović nije želeo da odgovara na insinuacije o plagijatu koje su preplavile internet, već nam je samo u SMS zahvalio na čestitkama za pesmu:
- Veliko vam hvala!!! Prinčevi
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by The Đole 12.03.12 12:38

Biće duel Loreen vs. Željko i ko god da pobijedi biće zasluženo!
The Đole
The Đole

Broj postova : 5600

Kontinent Helia
Zemlja: Republic of Djordje
Obavijest: Suck my cockiness.

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Goxy 12.03.12 13:28

ne brzajte Wink
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Lunke 12.03.12 14:18

Pesma Željka Joksimovića "Ljubav nije stvar" dobila je odlične kritike evrovizijske publike širom Evrope. U Srbiji se, nažalost, na forumima više raspravlja o tome da li je numera plagijat pesme "Paradise" grupe "Coldplay".Ponavlja se sudbina od pre osam godina, kada se takođe u Srbiji pričalo da je "Lane moje" plagijat. Joksimović ni tada, a ni sada ne želi da komentariše takve priče. Sa "Lanetom" je osvojio drugo mesto u Evropi i zapušio usta svima.

Željko ističe da je prezadovoljan prvim reakcijama na pesmu "Ljubav nije stvar". Evrovizijsku pesmu otpevao je i na engleskom i na srpskom.

- Rukovodio sam se osećajem da kada napravim temu moram da se naježim. Tek kada se to desilo bio sam siguran da radim dobru stvar. Inače se podjednako dobro snalazim u obe verzije pesme. Engleski je melodičniji i neke reči se lakše izgovaraju, a srpski izgleda kao jezik sa više ekspresije. Petnaest šefova delegacija zemalja učesnica Evrovizije imalo je podeljeno mišljenje u vezi s tim na kojem jeziku pesma bolje zvuči. Nekome je ekspresija jača na srpskom, a nekome je melodičnije na engleskom. Uglavnom je to sve super, i sada smo svi sigurni da imamo pravu stvar - zaključuje Joksimović.

Preneo nam je i da su mu fanovi Evrovizije širom sveta uputili čestitke, a šefovi evrovizijskih delegacija 15 zemalja sveta su došli da vide njegov šou u nedelju na RTS-u i svi imaju samo reči hvale za pesmu koja će predstavljati Srbiju ove godine u Azerbejdžanu.

- U studio je uz mene bila i Jovana i davala mi neverovatnu podršku u svim segmentima, u svakom smislu te reči, tako da mi je posao oko realizacije pesme i šoua pao lakše nego inače, a to je inače jako stresan posao. Mnogo ljudi, tajminzi, probe... Ali sve je ispalo odlično i veoma sam zadovoljan - priča Joksimović




Dragoljub Đuričić: Nećemo se obrukati
NOTE - Komentarišući pesmu Željka Jokimovića Dragoljub Đuričić kaže da nema mesta pričama da je u pitanju plagijat. "Mislim da je pesma veoma dobra i da je puno razmišljano o njoj, nekako mi je zanimljiva jer u tri minuta ima puno toga i ništa se ne ponavlja. Ne verujem da ćemo se postideti. Ako imate sedam tonova i pet polutonova, mislim da su u muzici već sve kombinacije izrađene, tako da je prosto nemoguće da ne podseća ni na šta. Ja u toj pesmi vidim samo Željka Joksimovića koji je izgradio jedan svoj stil.
Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by >>Been<< 12.03.12 15:58

Srbija neće pobijediti.

Hajmo reći da neće ni Loreen !

>>Been<<
>>Been<<
moderator

Broj postova : 7012

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Leo 12.03.12 16:02

>>Been<< je napisao/la:Srbija neće pobijediti.

Hajmo reći da neće ni Loreen !



Slazem se .Pobedice neko treci sigurno.
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Cvjećko 12.03.12 16:28

Rusija pobjeđuje, zapamtite šta vam kažem. Vidjećete. ^^
Cvjećko
Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Jasmin 12.03.12 16:47

Jao jel može netko maknut mi pjesmu s youtuba, doslovno sam silovao onaj replay, žao mi vec mojih susjeda! Smile
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Leo 12.03.12 16:50

Jasmin je napisao/la:Jao jel može netko maknut mi pjesmu s youtuba, doslovno sam silovao onaj replay, žao mi vec mojih susjeda! Smile

Definitivno ni moji ne prolaze bolje Laughing
Leo
Leo

Broj postova : 20353

Kontinent Helia
Zemlja: Fairyland
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Lunke 12.03.12 16:50

>>Been<< je napisao/la:Srbija neće pobijediti.

Hajmo reći da neće ni Loreen !


Isto i ja mislim, ali cenim da ce zavrsiti i Zeljko i Loreen u top 5.
Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Jasmin 12.03.12 16:51

Leo je napisao/la:

Definitivno ni moji ne prolaze bolje Laughing

budim se s pjesmom, provbodim dan s pjesmom, idem spavat slusajuci pjesmu, pocet cu je i sanjat, bojim se za sebe haahahhahahaa zaljubio sam se u pjesmu do kraja ! Very Happy
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Goxy 12.03.12 23:02

Ja sam je toliko puta poslusao da bi je vec malo dosadila Laughing
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by ^.^ Swedish Hero 12.03.12 23:05

Jasmin je napisao/la:

budim se s pjesmom, provbodim dan s pjesmom, idem spavat slusajuci pjesmu, pocet cu je i sanjat, bojim se za sebe haahahhahahaa zaljubio sam se u pjesmu do kraja ! :D

Tako je meni sa Euphoriom.

Željkova pjesma ima divan početak, jedan od mojih favorita ove godine.
^.^ Swedish Hero
^.^ Swedish Hero

Broj postova : 9012

Kontinent Helia
Zemlja: Svérigeland
Obavijest: Sverige i mitt hjärta!

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by AjLuci 13.03.12 4:09

Hoće li biti slon u spotu?
;D
AjLuci
AjLuci

Broj postova : 185

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by The Đole 13.03.12 11:51

Moja lista:

1. Srbija =
1. Švedska =












3. Grčka Very Happy
The Đole
The Đole

Broj postova : 5600

Kontinent Helia
Zemlja: Republic of Djordje
Obavijest: Suck my cockiness.

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Bebi 13.03.12 14:12

AjLuci je napisao/la:Hoće li biti slon u spotu?
;D

Biće kornjača.
Bebi
Bebi

Broj postova : 3893

Kontinent Helia
Zemlja: Babyland
Obavijest: AVANGARDA!

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by frozen 15.03.12 1:10

meni bolja engleska verzija Wink
frozen
frozen

Broj postova : 10692

Kontinent Helia
Zemlja: Voyager
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Lunke 15.03.12 1:18

croato je napisao/la:meni bolja engleska verzija Wink

ma ti nemas pojma Laughing

Svaka zemlja treba pevati na maternjem jeziku i jako mi je zao sto to pravilo vise ne vazi... Tuzno je gledati esc sa svega par razlicitih jezika, a to bi trebalo biti bas naprotiv.

Lunke
Lunke

Broj postova : 9635

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Jasmin 15.03.12 1:31

Javim vam kad prestanem slusat pjesmu, ocekujte komentar nekad u 2099. godini! Tko živ tko mrtav hahaahhahaa Razz
Jasmin
Jasmin

Broj postova : 5457

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by The Đole 15.03.12 1:52

Meni je na engleskom potpuni promašaj.

Na srpskom je vrh. Idemo Željkooo!
The Đole
The Đole

Broj postova : 5600

Kontinent Helia
Zemlja: Republic of Djordje
Obavijest: Suck my cockiness.

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Goxy 15.03.12 8:26

Lunke je napisao/la:

ma ti nemas pojma Laughing

Svaka zemlja treba pevati na maternjem jeziku i jako mi je zao sto to pravilo vise ne vazi... Tuzno je gledati esc sa svega par razlicitih jezika, a to bi trebalo biti bas naprotiv.


Very good! Very good! Very good!
Goxy
Goxy

Broj postova : 6382

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

[Vrh] Go down

Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar" - Page 15 Empty Re: Srbija 2012. | Željko Joksimović - "Nije ljubav stvar"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.