EurosongForum.com
Dobrodošli na forum hrvatske Eurosong destinacije!

Da biste u potpunosti iskoristili sve što nudi naš forum, molimo prijavite se ako ste već član ili se pridružite našoj zajednici, ukoliko to još niste.

Alexandria

Stranica 1 / 23. 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Alexandria

Postaj by Pauly D on 23.08.11 19:35

ALEXANDRIA

Predsjednica: Alessandra Ambrosio
Glavni grad: Ellenas
Himna: Parachute by Cheryl Cole
Nacionalna televizija: AxTV/ ITV
Predsjednica delegacije: Jelena Rozga
Članovi delegacije: Jelena Rozga, Tonči Huljić, Vjekoslava Huljić, Andrea Šušnjara
Jezici: alexandrijski (70%), grčki (20%), finski (5%), talijanski (4%), ruski (1%)

Status: aktivna (od HSC1)

Zadnja promjena: Pauly D; 25.08.14 20:46; ukupno mijenjano 5 put/a.

Pauly D
administrator

Broj postova : 12128

Kontinent Helia
Zemlja: Alexandria
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Alexandria

Postaj by Pauly D on 23.08.11 19:52

ELLENAS

Od 2011. glavni grad Alexandrie više nije Satellites već Ellenas. Iako je do sada Satellites bio glavni grad, nije bio najveći. Vlada Alexandrie odlučila je sva središta preseliti u najveći grad u zemlji, Ellenas, u kojem živi više od 12 milijuna ljudi. Ellenas je najpoznatije odmorište svih Helijaca koji su ga odabrali kao omiljenu turističku destinaciju. Najpoznatija plaža Ellnasa je Morena koja se proteže 24 kilometra. Uz mnoštvo plaža, znamenitosti, povijesnih ostataka, muzeja i kulturne baštine Ellenas nudi i bogat noćni život. Upravo u Ellenasu nalaze se najpoznatiji klubovi u Heliji među kojima izdvajamo disco club Asteos. Asteos se proteže na čak 8 katova. Penjući se od prvog do osmog kata proći ćete kroz sve muzičke pravce i sva glazbena razdoblja.

ALEXANDRIA

Aleksandrijski jezik službeni je način komuniciranja u Alexandriji. Uz aleksandrijski najviše se govori i grčkim, finskim, talijanskim i ruskim jezikom. Nacionalna valuta naše zemlje je 'Exer'. Prema posljednjem popisu stanovnika u našoj zemlji živi više od 120 milijuna ljudi. Većina ljudi je zaposleno, a Alexandria je jedna od najbogatijih zemalja u Heliji.

AxTV

AxTV nacionalna je televizija Alexandrie koja ima jako bogat program. Zahvaljujući velikim financijskim sredstvima koje vlada Alexandrie ulaže u nacionalnu televiziju AxTV prikazuje najnovije serije i filmove. Trenutno je u Alexandriji najpopularnija serija 'Jersey Shore' koja svakog petka osvaja više od 90% gledanosti. Uz 'Jersey Shore' najpoznatija je glazbena emisija 'Alexandros' putem koje Alexandria bira predstavnika. Na trećem mjestu gledanosti nalazi se sam HSC čija gledanost ovisi o plasmanu Alexandrie na prethodnom izdanju.

HSC

Alexandria je druga najuspješnija zemlja ovog glazbenog natjecanja. Alexandria je ujedno i jedina zemlja koja je na HSC-u sudjelovala na svakom izdanju od prvog. Poznati smo i po eksperimentiranju i slanju svih glazbenih stilova, od metala do pop/folka.
http://eurosongforum.wikia.com/wiki/Alexandria

Zadnja promjena: Pauly D; 09.01.12 23:10; ukupno mijenjano 1 put.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 23.08.11 19:54

JELENA ROZGA

Jelena Rozga najveća je zvijezda u Hrvatskoj, a uživa u slavi i diljem Balkana. Karijeru počinje pjevajući na Dori s pjesmom "Aha" koja osvaja 2. mjesto. Sljedeće godine postaje pjevačica najpoznatije grupe na Balkanu, Magazin. Nakon deset godina odlazi u samostalne vode nastupom na Dori 2006. s pjesmama "Ne zovi me Marija" i "Oprosti mala". 3 godine za redom osvaja Grand Prix na Splitskom festivalu za najslušaniju pjesmu, a ove godine osvaja i Porina za Hit Godine za pjesmu Bižuterija koja je pregledana više od 6 000 000 puta.

TONČI HULJIĆ

Tonči Huljić rođen je 29. listopada 1961. u Splitu, Hrvatska gdje i danas živi. Završio je srednju glazbenu školu i studij prava.Mediteransko ozračje, ali i utjecaj različitih kultura i glazbenih utjecaja prostora bivše Jugoslavije ostavilo je traga u strukturi melodije i aranžersko-produkcijskih rješenja. 80-ih godina zajedno s desetak godina starijim kolegama pokreće pop grupu „Magazin“ s kojom ostvaruje izuzetne tiraže i višegodišnje turneje po republikama bivše Jugoslavije, prilagođavajući melodije multietničnosti prostora i publike. Upravo taj talent za asimiliranje i otvorenost kreacije pokazat će se vrlo bitnim za uspjeh na svjetskom tržištu gdje je započeo kompozitorski rad upravo afirmacijom takvog glazbenog stila, u kombinaciji sa zvukom klasike.

VJEKOSLAVA HULJIĆ

Vjekoslava Hujić rođena je 27. ožujka 1963. u Tomislav Gradu (Duvnu). Osnovnu i srednju školu završila je u Splitu, gdje je diplomirala na Pravnom fakultetu, a pravosudni ispit položila je u Zagrebu. Pjesme i prozu od školskih dana objavljuje u brojnim listovima te je dobila niz priznanja školskih listova. Više od stotinu pjesma uglazbio joj je suprug Tonči Huljič. Autoricom je songa za crtani film “Čudnovate zgode šegrta Hlapića”. Prema njezinim tekstovima Gradsko kazalište lutaka Split igralo je 1999. godine predstavu Čampro. Vjekoslava piše tekstove za neke od najvećih zvijezda u Hrvatskoj poput Jelene Rozge, Jole, grupe Magazin itd.

ANDREA ŠUŠNJARA

Andrea Šušnjara široj javnosti postaje poznata nakon nastupa na Dori 2004. godine s pjesmom "Noah" koja osvaja 2. mjesto i velike simpatije publike. Andrea živi u splitu gdje je završila i glazbenu školu za operno pjevanje. 2010. postaje pjevačica Magazina i osvaja publiku diljem Hrvatske, ali i šire. Pjesme "Sijamski blizanci, Kemija, Još se ne bi udala i Maslačak" pjesme su Magazina koje je otpjevala Andrea, a sve su veliki hitovi s velikom gledanošću na internetskim portalima.

FOKAS EVANGELINOS

Fokas Evangelinos jedan od od najpoznatijih grčkih koreografa koji je više puta radio koreografije za jedne od najboljih nastupa na Eurosongu. Zahvaljujući svom talentu Fokas se našao u delegaciji Alexandrie gdje će osmišljavati nastupe za naše predstavnike.

ANI LORAK

Ani Lorak jedna je od najljepših i najpopularnijih pjevačica u rodnoj Ukrajini. Ani je 2008. predstavljala svoju zemlju na Eurosongu gdje je osvojila odlično drugo mjesto. Ani će biti zadužena za izgled naših predstavnika na HSC-u.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 23.08.11 20:05

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 26.08.11 14:44

Zadnja promjena: Bruno; 26.08.11 14:46; ukupno mijenjano 1 put.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 10.09.11 17:02

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 17.09.11 15:37

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 23.09.11 15:17

Ruth Lorenzo ponovo za Alexandriu!

Nacionalna televizija Alexandrie tradicionalno je i ove godine održala nacionalno finale imena 'Alexandros'. Od samog početka bitka se vodila između Ruth Lorenzo i Željka Joksimovića, no Željku je pobjeda pobjegla za dlaku. Ovo će biti drugi put da Ruth predstavlja Alexandriu. Prvi put Ruth je svojoj rodnoj zemlji donijela pobjedu s pjesmom 'Knocking on heavens door'. Ovog puta pjevat će pjesmu 'Always'. Premijeru pjesme imala je na UK verziji 'X Factora' gdje je oduševila sve članove žirija svojom samouvjerenošću, glasom, emocijama i snagom koju ima dok nastupa na sceni. Predsjednica delegacije Jelena Rozga izjavila je kako očekuje pobjedu jer će sve osim pobjede bit sramotno za HSC.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 04.10.11 21:33

Odabrana pjesma za Vesnu!

Završen je i deseti jubilarni Alexandros. Ovog puta nacionalna televizija prvi puta interno je odabrala izvođača za kojeg je napisano čak osam pjesama. Ovog puta glasalo je najmanje zemalja ikad, ali pobjednik je jasan. Vesna Pisarović u Illumiu će putovati s pjesmom 'Kad bi bila tvoja voljena'. Vesni želimo puno sreće u Illumiji!

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 18.10.11 21:30

Spremni smo za pobjedu!

Prošla je 21 godina od posljednje pobjede Alexandrie. Fanovi HSC-a u Alexandriji nisu zadovoljni i traže od HSC delegacije pjesmu koja će pobijedit i HSC dovesti u Alexandriu. Upravo zbog tih kritika delegacija se trudila više nego ikad pronaći pjesmu za pobjedu i našla ju je. Alexandriu će na 57. HSC-u predstavljati mlada britanska glazbenica Birdy s dirljivom baladom 'Skinny love'. Na audiciji za predstavnika Alexandire pored Birdy našla se i Severina, Cheryl Cole, Jelena Karleuša i mnoge druge helijske zvijezde. U nastavku članka ostavljamo vas uz pjesmu za koju vjerujemo da bi Alexandriji mogla donijeti dugo očekivanu pobjedu na HSC-u.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Cvjećko on 18.10.11 22:12

Zašto ne Shelter? Sad A tako volim tu pjesmu. =(

Cvjećko

Broj postova : 11296

Kontinent Helia
Zemlja: Lightland
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 18.10.11 22:14

Cvjećko je napisao/la:Zašto ne Shelter? Sad A tako volim tu pjesmu. =(

Ova mi je bolja, zvučnija, ulazi na prvo uho Very Happy

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Tinchey on 18.10.11 23:08

LOL da ti šalješ neš ovakvo! Laughing PREDIVNA!!! I love you

Tinchey

Broj postova : 11904

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 18.10.11 23:17

Tinchey je napisao/la:LOL da ti šalješ neš ovakvo! Laughing PREDIVNA!!! I love you

Zašto LOL? hahaha Pa ja šaljem sve, sve glazbene stilove šta mi se svidi Very Happy

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Tinchey on 18.10.11 23:22

Pauly D je napisao/la:

Zašto LOL? hahaha Pa ja šaljem sve, sve glazbene stilove šta mi se svidi Very Happy

Mah, ovo def nije tipično alexandrijski, jel. Wink

Tinchey

Broj postova : 11904

Kontinent Helia
Zemlja: Illumia
Obavijest: Your Soul

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 18.10.11 23:25

Tinchey je napisao/la:
Pauly D je napisao/la:

Mah, ovo def nije tipično alexandrijski, jel. Wink

Hehe, istina, prvi put da šaljemo ovako tipičnu baladu, mislim Smile Bila je davno u NF i nedavno čuo u nekoj seriji, podsjetio se, u međuvremenu Birdy snimila spot i evo je kao predstavnica Alexandrije Very Happy

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 26.10.11 22:17

Alexandria pobjednica HSC-a!

Dugo smo čekali pobjedu i napokon ju dočekali. Mlada Britanka Birdy Alexandriji je donijela dugočekanu pobjedu. Alexandria je spremna za organizaciju HSC-a i najavljuje spektakl kao i uvijek.

Pauly D
administrator

Kontinent Helia
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by strajker on 27.10.11 0:29

Mlada Britanka Birdy Alexandriji je donijela dugočekanu pobjedu.

znači umirem lol šta onda tek ja da kažem s 65 HSCa čekanja lol

strajker

Broj postova : 4564

Kontinent Helia
Zemlja: Equestria (ex. Aranna/NV)
Obavijest: I've got the cutest avatar.

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Marijo on 27.10.11 0:29

strajker je napisao/la:Mlada Britanka Birdy Alexandriji je donijela dugočekanu pobjedu.

znači umirem lol šta onda tek ja da kažem s 65 HSCa čekanja lol
ili ja sta cekam 67 HSC-eva Laughing Laughing

Zadnja promjena: Marijo; 27.10.11 0:31; ukupno mijenjano 1 put.

Marijo

Broj postova : 8836

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.10.11 0:30

Marijo je napisao/la:
ili sta cekam 67 HSC-eva Laughing Laughing

a ja? od 14 HSC-a

HaYrOLa

Broj postova : 14402

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Marijo on 27.10.11 0:32

HaYrOLa je napisao/la:

a ja? od 14 HSC-a
ti si pobjedio ja i strajker nismo ni jednom pobjedili Very Happy

Marijo

Broj postova : 8836

Kontinent Helia
Zemlja: Silent Hill
Obavijest: Trkulja do pobjede

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by strajker on 27.10.11 1:25

HaYrOLa je napisao/la:

a ja? od 14 HSC-a

ti čekaš isto dugo kao i ja jer sam ja na 14om debut Very Happy a ček ti čekaš jednu manje jer si na 14. pobedio.. a cek i bilo vremena kad te nije bilo Sad ali ono... ja i Silent Hill Very Happy al marijo ti si bar bio 2. mlogo puta

strajker

Broj postova : 4564

Kontinent Helia
Zemlja: Equestria (ex. Aranna/NV)
Obavijest: I've got the cutest avatar.

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by HaYrOLa on 27.10.11 1:40

strajker je napisao/la:

ti čekaš isto dugo kao i ja jer sam ja na 14om debut Very Happy a ček ti čekaš jednu manje jer si na 14. pobedio.. a cek i bilo vremena kad te nije bilo Sad ali ono... ja i Silent Hill Very Happy al marijo ti si bar bio 2. mlogo puta

Ja drugi nikada Smile

HaYrOLa

Broj postova : 14402

Kontinent Helia
Zemlja:
Obavijest:

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pauly D on 28.10.11 13:19

Liviu Hodor feat. Mona

HSC 78